13 találat a(z) kereslet cimkére
Új rekordok a jegybanki aranykeresletben Cikk
Az arany árfolyamának emelkedése 2024 tavaszán újabb lendületet vett. Ha csak a korábban jól bevált szempont, vagyis az amerikai reálkamatszint alakulása alapján vizsgáljuk a jelenséget, meglepő a mostani mintázat. A következő cikkben bemutatjuk, hogy a jegybanki vásárlások, és a Kínában zajló folyamatok hogyan váltak és válnak egyre inkább meghatározó magyarázóerővé az arany árfolyamának alakulása szempontjából – írja tanulmányában Mucsi Balázs a Magyar Nemzeti Bank (MNB) honlapján.
A vásárlóerő csökkenése egyre súlyosabb gazdasági helyzetet teremt – nyugtalanító év elé néz Magyarország Cikk
Ma már nem a munkaerőhiány a legsúlyosabb problémája Magyarországnak, hanem az, hogy a gazdasági recesszió következtében eltűnt a kereslet. A vállalatok és a lakosság is igencsak óvatosan költ, így a következő hónapok az ipar és az építőipar számára is nehezek lesznek. Utóbbit a költségvetési kiadáscsökkentések is sújtják. A legjobban a szolgáltatószektor birkózik meg a problémákkal, de a vásárlóerő csökkenése itt is egyre súlyosabb helyzetet teremt. A változó helyzet – a munkaerőhiány háttérbe szorulása – következménye, hogy a tavaly megélénkülő ár-bér spirál eltűnhet. Az egyre kevesebb betöltetlen álláshely, a mérséklődő infláció, illetve a helyenkénti leépítések miatt a vállalatoknak idén nem kell másodszorra is bért emelniük, ahogy azt tavaly láttuk. A jövő év azonban még nyugtalanító helyzeteket teremthet – írja a portfolio.hu.
GVH: korlátozzák önkéntesen a profitjukat a bankok! Cikk
„A kereslet beindítása elengedhetetlen a befagyott hitelezési piacon” – így reagált a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) elnöke a kormány és a Bankszövetség közötti tárgyalásokra. Rigó Csaba Balázs aláhúzta: az önkéntes kamatplafonok kimozdíthatják a hitelpiacot a jelenlegi állapotából. A hitelfelvevők jobban járnának, ha egy alacsonyabb kamatszint alatt versenyeznének egymással a pénzintézetek. A GVH az önkéntes kamatplafonok alatti, tényleges piaci verseny jelentőségére hívja fel a figyelmet – írja honlapján a versenyhivatal.
Visszaesett a kereslet az építőiparban Cikk
Csökkent a kereslet az építőiparban az elmúlt egy évben, összességében borúlátóbbak a cégek az építési piac helyzetével kapcsolatban – közölte a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) szerdán az MTI-vel felmérése alapján.
Duna House: az ingatlanpiacon a kereslet lassú élénkülésére számít idén a szakemberek 72 százaléka Cikk
A megkérdezett szakemberek 72 százaléka pozitív képet festett az ingatlanpiacon a kereslet alakulásáról, a 2022 végére elérkezett mélypont után lassú élénkülésre számítanak 2023 folyamán – közölte friss felmérése alapján a Duna House pénteken az MTI-vel.
Fordulat a lakáspiacon Cikk
A hazai lakáspiacot összességében a keresleti és kínálati oldal szűkülése jellemzi. 2022 szeptemberében már jelentősen, 34 százalékkal csökkent éves összevetésben a lakáspiaci tranzakciók száma, és a kibocsátott lakáshitelek volumene is több mint harmadával mérséklődött, olvasható az MNB honlapján. A lakásárak éves emelkedése a második negyedéves rendkívüli, 24,8 százalékos dinamika után a harmadik negyedévben már jelentősen lassulhatott. Az átadott új lakások száma idén átmenetileg emelkedhet, előretekintve ugyanakkor a kereslet csökkenése miatt az újlakáskínálat mérséklődésére lehet számítani. A budapesti újlakás piacon a még szabad kínálat és az induló projektek lakásszáma is alacsony szinten alakul.
Nemzetközi lapszemle: komoly kihívásokkal néznek szembe a vállalatok a belga munkaerőpiacon Cikk
A HR szolgáltatások területén több mint 75 tapasztalattal rendelkező SD Worx nemzetközi felmérése alapján – EU többi országával összehasonlítva – Belgiumban tapasztalható a legtöbb nehézség az új alkalmazottak bevonzásával és a megüresedett munkakörök betöltésével kapcsolatban – tette közzé a The Brussels Times hírportál.
Munkavállalók előnyben: a munkaerőhiány és a home office új korszakot hozhat? Cikk
Előbb a Covid-19 járvány, majd az orosz-ukrán háború volt az, amely alapjaiban változtatta meg a világgazdasági helyzetet. E változások – főképp a pandémia hozományaként – a munkaerőpiacot is jelentősen érintették, miközben a helyreállást követően az elmúlt hónapokban a járvány előtti trend, az egyes szektorokban jelentkező munkaerőhiány is újra jelentkezett – írja a portfolio.hu.
OECD: gazdasági növekedési előrejelzés Magyarországra Cikk
Javította idei gazdasági növekedési előrejelzését Magyarországra vonatkozóan az OECD a járvány során nyújtott gazdaságvédelmi támogatások és a magas átoltottság pozitív hatásait nyugtázva.
Szakértő: kereslet- és árnövekedés várható az ingatlanpiacon Cikk
A IV. és XV. kerületben is megtorpant az elmúlt 2-3 hónapban az ingatlanpiac eddigi lendülete. A szakértő szerint ennek több oka is lehet, de alapvetően a kormány által meghirdetett családtámogatási lehetőségek miatti kivárás állhat a háttérben.
Ez az egyik kulcsa a vállalatok versenyképességének Cikk
Négy fő stratégiai területen is képes tenni azért egy vállalat, hogy hatékonyabb legyen az eszközkihasználtsága – mutatnak rá legújabb kutatásukban a Roland Berger szakértői.
Nincs még vége az olajbiznisznek, tovább nő a kereslet Cikk
Az elkövetkező huszonöt évben még emelkedni fog a világ olajkereslete, elsősorban a gépjárművek növekvő száma miatt, ami 2040-re a jelenleginek közel a duplájára, kétmilliárdra emelkedik – jelentette be a kőolajat-exportáló országok szervezete, az OPEC bécsi központja.
Visszaesett az arany kereslete Cikk
A világ 2003,8 tonnára rúgó aranykereslete 2017 első felében 14 százalékkal volt alacsonyabb az előző év azonos időszakinál, ezt fedezte a 2100 tonnát közelítő kínálat, annak ellenére, hogy ez több mint tíz százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól az Arany Világtanács legfrissebb adatai alapján – közölte az árupiaci befektetésekkel foglalkozó Conclude Befektetési Zrt. az MTI-vel.