586 találat a(z) kedvezmény cimkére
Ajánlókártya engedménnyel Kérdés
Egy magánintézményben a szolgáltatásunk igénybevétele után 3 darab ajánlókártyát adunk a magányszemélynek, melyeket ismerőseinek átadhat, akik, ha eljönnek hozzánk, az általuk igénybevett szolgáltatás árából 10 százalék kedvezményt kapnak. Üzletpolitikainak minősül-e ez a kedvezmény ebben a konstrukcióban?
Pályakezdő második munkáltatónál Kérdés
Tisztelt Szakértő! Pályakezdő munkavállaló 180 napos igazolással volt foglalkoztatva 2015. 11. 15.-2016. 02. 12. között. Ezután 2016. 02. 13-2016. 03. 06 között alkalmi munkásként volt bejelentve. 2016. 03. 07-től ismét munkaviszonyban lenne foglalkoztatva ugyanannál a munkáltatónál. Kérdésem az, hogy ismételten ki kell kérni az adóhatósági igazolást, vagy a kedvezményezett időszakot az első munkába lépés időpontjától kell számolni a második munkaviszonynál is? Válaszát előre is köszönöm. Bora Balázs
A társasági adóról szóló törvény módosításáról is tárgyal az Országgyűlés Cikk
Ma kezdi munkáját az Országgyűlés tavaszi ülésszaka.
Kedvezmény Kérdés
Cégünket levélben tájékoztatta egy szállitói partnere, hogy a 2015. évi vásárlásai után kereskedelempolitikai kedvezmény illeti meg x forint + áfa értékben, melyet cégünk általa kiválasztott áru formájában kivánnak rendezni 2016 februárjában. Kérem szépen segitségüket, hogyan kell ezt kontirozni, melyik tételt melyik évre kell könyvelni? Hogyan kell az áfát kezelni? Köszönettel .
Kft. támogatása magánszemélyek által Kérdés
T. Adózóna! Társaságunk önkormányzati tulajdonú nem közhasznú nonprofit kft., fő tevékenységeként művelődési központot, ezen belül színházat üzemeltet. A színházterem felújításra szorul, ezért társaságunk támogatást gyűjt ehhez cégektől és magánszemélyektől. Elképzelésünk szerint 15 ezer forint támogatás befizetéséért, a felújított színházteremben egy székre kis táblán ráírjuk a befizető nevét, illetve adott szezon színházi rendezvényeire kap 20 százalék kedvezményt. (A bérletesek és az előre vásárolók is hasonló kedvezményt kapnak, így ez nem rendkívüli társaságunknál.) Kérdésem az lenne, hogy mint nem közhasznú "átlagos" kft. hogyan kell ezt elszámolnunk könyveinkben, kezelhetjük támogatásként – természetesen a partner figyelmét felhívva arra, hogy adóalap csökkentő tételként csak akkor számolhatja el, ha mérlegkészítésünk után küldünk részére nyilatkozatot –, és mint támogatást bevételként el kell határolnunk mindaddig amíg el nem kezdjük amortizálni az ingatlan felújítást, vagy az összeg beszedésekor számlát kell kiállítanunk. Ha számlát, akkor milyen megnevezéssel, milyen adókulccsal. A támogató és a támogatást fogadó célja sem a reklámozás. Amennyiben támogatásként kezelhetjük, milyen dokumentumot kell a befizetéskor a támogató részére, amiből a támogatás ténye, célja, adójogi vonzata és összege kiderül. Válaszukat köszönettel!
Szociális hozzájárulási kedvezmény második gyerek után Kérdés
Tisztelt Szakértő ! Az első gyerek után egy illető igénybevette a gyes utáni foglalkoztatás 3 éves kedvezményét, ami 2016. júniusban lejár, és febr 22-étől a csökkentett 3. év következne. 2013-ban második gyermek született és jelenleg gyes mellett dolgozik, hogyan alakul a kedvezmény, ha a második gyerek után is igénybe szeretné venni, mikortól lehet erre átállni, kivárva az előző lejártát júniusban vagy bármikor átállhat erre az igénylő a megfelelő nyilatkozat megtételével. A második gyerek utáni kedvezmény idejét újra kell-e számítani, mivel a két gyes nem folytatólagos volt, a kettő között volt olyan időszak, amikor semmilyen ellátást sem kapott az illető. Hogyan kell értelmezni a törvény 462/D §. (4) bekezdését ? Köszönettel
Szja-kedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő ! Magánszemély E739-es kódú laktózintoleranciában szenved 2012. 04. 25-e óta. Most jutott tudomására, hogy adókedvezményt vehetett volna igénybe. Kérem szépen erősitsék meg, hogy ezzel a kóddal valóban jogosult az adókedvezményre, amennyiben a súlyos fogyatékosságról szóló igazolást a szakorvos ezen időponttól kezdődően leigazolja? Továbbá kérdés, hogy akkor ezen igazolás birtokában a magánszemély 2012. 04 hótól jogosult a kedvezményre, tehát önellenőrzéssel lejavithatja 2012-től a személyi jövedelemadó bevallását? Köszönettel Vn
Újra itt van a nők 40+. Ha siet, részt vehet a nyugdíjazási programban! Cikk
Januártól ismét működik a nők 40+, amelynek segítségével támogatási kedvezménnyel foglalkoztathatók a nyugdíjhoz közeledő nők. Ismertetjük a feltételeket.
Alkalmi munkavállaló pótléka és feor számok a bejelentéseknél Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy benzinkútnál folyamatos munkarendben 3 havi munkaidőkeretben dolgoznak napi 12 órás beosztásban. Most alkalmi munkavállalókat is foglalkoztatnak. Ebben az esetben kell-e az alkalmi munkavállalóknak a 12 órás napi munkaidő miatt 4 óra túlóra pótlékot fizetni? A másik kérdés, hogy januártól a bizonyítványokat is be kell jelenteni a NAV felé, itt most több helyen kiderült, hogy az adott szakképzettséghez nincs meg a végzettsége a munkavállalónak. Alkalmazhatja-e végzettség nélkül szakképzett munkakörben, ha el tudja látni azt a munkakört? Vagy 9-es feor-ba sorolással lehet megoldani ezt a problémát? Biztos, hogy akkor is azt a munkakört fogja végezni a dolgozó. Esetleg nem igényeljük a szochokedvezményt a szakképzetlen bejelentésnél? Mennyire szabályos ez? Várom válaszukat.
Ezeket tudnia kell, ha megszünteti egyéni vállalkozói tevékenységét Cikk
Nem is hinné, mennyi „bevétele keletkezik" – ami nem hozza, hanem viszi a pénzt –, ha megszünteti egyéni vállalkozását. Mi lesz a műhellyel, irodával, eszközökkel, készletekkel, korábban igénybe vett kedvezményekkel? Összefoglaljuk, milyen kötelezettségei, milyen teendői vannak, és miért érdemes figyelni a figyelési időszakra.
Kedvezmények együttes érvényesítése Kérdés
Tisztelt Címzett! Mit jelent a társasági adóról szóló törvény 1. § (3) bekezdése: A kedvezmények együttes érvényesítése: A társaságiadó-törvény alapján főszabály szerint ugyanazon ténybeli alapon csak egy jogcímen érvényesíthető kedvezmény. Például egy beszerzett új műszaki termelő eszközhöz pályázati uton támogatást nyert egy kft. A pályázati úton elnyert támogatás összege a beszerzett eszköz 45 százaléka, mely de minimis támogatásnak minősül. A támogatás folyósítása még nem történt meg. Várhatóan 2016-ban folyósítják. Ezen eszközhöz lehet kisvállalkozói kedvezményt érvényesíteni az 55 százalék rész után, vagy talán a teljes rész után? Ez olyan kérdés, amivel nem nagyon foglalkoznak, pedig elég gyakran előfordul. Úgy gondolom, azzal már tisztában vagyok, ha a kettő együtt lehetséges, akkor a támogatásintenzitást kell vizsgálnom, mely a támogatási térképen található eszközhöz kapcsolható támogatásintenzitás mértékig vehető igénybe támogatás – természetesen az egyéb feltéttelek fennállása esetén. Várom mielőbbi válaszukat. Köszönöm. Bernáthné
Hatalmas adóelőnyt kaptak, jogtalanul Cikk
Jogellenesnek minősítette a héten az Európai Bizottság a belga többletnyereség-adó megállapítási rendszert. A szelektív adókedvezményből részesült 35 multinacionális cégnek nagyjából 700 millió eurót kell visszafizetnie.
Alanyi adómentesség Kérdés
Tisztelt Szakértő! Általános iskola és óvoda vagyunk, az alapító okiratban a gyermekétkeztetés, mint feladat szerepel, a vásárolt étkezést továbbszámlázzuk a gyermekek részére. Alanyi adómentesek vagyunk, a kiszámlázott étkezési díj 3 millió 150 ezer forint, nem éri el a 6 millió forintos értékhatárt ebben az értékben a fizetős gyermekek és az 50 százalékos kedvezményes gyermekek számlája. Szeretném kérdezni, hogy a ki nem számlázott rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő gyermekek étkezési díját is figyelembe kell venni az értékhatár megállapításánál? Válaszát előre is köszönöm!
Csavaros esetek a szochokedvezmény érvényesítésénél Cikk
A szociális hozzájárulási adóval kapcsolatos kedvezmények alkalmazása a foglalkoztatók többsége számára rutinfeladat. Ennek ellenére nem egyszer előfordul – különösen speciális, de akár triviálisnak tűnő helyzetben is – hogy a jogalkalmazó elbizonytalanodik. A következőkben néhány gyakran felmerülő kérdést igyekszünk tisztázni.
Szabad vállalkozási zóna járulékkedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk szabad vállalkozási zónában működik, és a 2011. évi CLVI. törvény 462/E § szabad vállalkozási zóna járulékkedvezmény szabályai szerint foglalkoztatja a munkavállalókat. A törvény 462/E § (3) a) pontja szerint a részkedvezményre való jogosultság feltétele, hogy „a kifizető a létszámát az új munkavállalóval létesített munkaviszony kezdetét megelőző hónap - Központi Statisztikai Hivatal által a munkaügy-statisztikai adatszolgáltatáshoz kiadott útmutató szerinti - átlagos statisztikai állományi létszámához képest növeli, és a megemelt létszámot az új munkavállaló foglalkoztatása alatt, de legalább az előzőek szerinti (2+1 év) kedvezményezett időszakban nem csökkenti". Kérdésem, hogy pontosan mikori létszám minősül a megemelt létszámnak, amit tartanunk kell? Például: 2015. 05. hónapban a cég létszáma 7 fő volt, mindenki szabad vállalkozási zóna járulékkedvezménnyel került foglalkoztatásra. 2015. 06 hónapban felvettünk 3 embert szabad vállalkozási zóna kedvezménnyel (így az emelt létszám 10 fő lett). 2015. 10 hónapban felvettünk további két embert járulékkedvezmény nélkül (12 főre emelkedett a létszámunk). 2015 december hónapban felmondott 3 munkavállaló, akiket nem fogunk januárban pótolni (visszaesett 9 főre a létszám). A példa esetében minden érintett munkavállalónk elveszíti a szabad vállalkozási zóna járulékkedvezményt, vagy csak a 10.-ként felvett munkavállalónk, akinél már nem valósul meg az érkezésekor vállalt létszám tartása? Segítségét előre is köszönöm!