586 találat a(z) kedvezmény cimkére
Egyéni vállalkozó szocho-kedvezménye Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha egy gyesről visszatérő nem munkaviszonyban kezdene dolgozni, hanem egyéni vállalkozóként, jogosult lehet-e a szocho-kedvezményre? Köszönöm a válaszát előre is.
Így csökkentheti adóit és innovációs járulékát Cikk
Miként érvényesíthető a kutatás-fejlesztés után adóalap-csökkentés? Mit minősül K+F tevékenységnek, és ezt ki dönti el? Összefoglaltuk.
E kategóriás rokkant Kérdés
Azt szeretném megkérdezni, hogy E kategóriás rokkant esetében, milyen adókedvezményt vehet igénybe esetleg házastársa szja szempontból? Milyen egyéb kedvezmény járhat még a számára? Ápolási díjról már hallottam, hogy ez járhat, ha otthon ápolják. Köszönettel.
Szocho-kedvezmény részmunkaidőre Kérdés
Tisztelt Szakértő ! Cégünknél 2015.01.01-től 4 órában került munkaszerződéssel foglalkoztatásra egy 55 éven felüli dolgozó. Az 55 éven felüliek után szocho-kedvezmény vehető igénybe max. 100 ezer forint munkabérig 14,5% a kedvezmény. A dolgozó munkabére 4 órás foglalkoztatásra 53 ezer forint. Kérdésünk, hogy a részmunkaidős foglalkoztatás miatt a szocho-kedvezményt kell-e arányosítani, és ha igen, akkor ez az általunk kifizetett 53 ezer forintnál pontosan mennyi szocho-kedvezményt jelent? Válaszukat előre is köszönöm.
Szocho-kedvezmény érvényesítése igazolás nélkül Kérdés
Tisztelt Szakértő! A véleményére lennék kíváncsi az alábbi ügyben. A munkáltató a kismamák utáni szocho-kedvezményt érvényesítette, de az érvényesítés kezdetekor nem rendelkezett a törvényben meghatározott igazolással. A jogosultságot a munkavállalók által bemutatott egyéb határozatok alapján állapította meg. Ha utólag bekéri az igazolásokat a munkáltató, akkor egy esetleges ellenőrzéskor megvédhető az, hogy jogosan érvényesítette a kedvezményt az igazolás kiállítása előtti időszakban is? Segítségét előre is köszönöm! Burján Ildikó
Egyéni vállalkozó vállalkozói jövedelmet csökkentő tételei és kedvezményei Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem segítségét a 1453. bevallás 96,97 sorában szereplő beruházási és tárgyévben üzembehelyezett kizárólag üzleti célt szolgáló eszközök csökkentő tételével kapcsolatban. Kérdéseim a következők. Kritérium-e az új eszköz beszerzés, vagy használt is lehet? Ha itt most ezt érvényesítjük, akkor a későbbiekben amortizációt már nem érvényesíthetünk, mert így kétszeresnek tűnik a csökkentés lehetősége. Erre van-e vállalkozásban tartási kötelezettség? Másik kérdésem a kisvállalkozók kedvezményére vonatkozik. Régebben valahol azt olvastam, hogy teherfuvarozók tehergépjárműre és pótkocsi beszerzésre még akkor sem számolhatják el, ha az eszköz első használói. Van még valahol ilyen szabály vagy egyéb tiltó rész a fuvarozók tekintetében? Kérdésem harmadik része arra vonatkozik, ha az adóalap megengedi, akkor minden kedvezményt, akár egy eszközre is érvényesíthet a bevallásában a vállalkozó? Válaszukat előre is köszönöm!
Szocho: megszűnt és kiterjesztett kedvezmények Cikk
Januártól megszűnt a szociális hozzájárulási adóból érvényesíthető néhány korábbi kedvezmény, ugyanakkor részmunkaidős foglalkoztatásnál nem minden esetben szükséges arányosítani, írja a NAV közleménye.
Szocho kedvezmény 55 év felett Kérdés
A cégemnek van 2 fő 55 év feletti dolgozója, akik után szocho-kedvezményt veszek igénybe. Kérdésem, hogy ezt meddig adhatom? Amíg nyugdíjba nem mennek, vagy ez megszűnik 2015. január 1-jétől ? Köszönettel Judit
Szociális hozzájárulási adó kedvezmény (55 év feletti) Kérdés
Tisztelt Szakértő ! 55 év feletti munkavállaló után érvényesíthető szocho kedvezmény a kérdésem tárgya. A munkavállaló 2014.09.20-án töltötte be az öregségi nyugdíjkorhatárt. Előtte korhatár előtti ellátás mellett dolgozott, heti munkaideje 30 óra. A bérprogram a következőképpen számolta a kedvezményt: 09.01-09.19-ig bruttó bér: 94.091 Ft Szocho kedvezmény alapja 75.000 Ft, kedvezmény 10.875 Ft 09.20-09.30-ig bruttó bér: 43.909 Ft Szocho kedvezmény alapja 43.909 Ft, kedvezmény 6.367 Ft Összes kedvezmény 9.hóban: 17.242 Ft A törvény szerint a maximális kedvezmény 14.500 Ft lehet... De a törvény 462/B (4) bekezdése szerint: "Az adókedvezmény összegét a kifizető havonta az adott hónapban fennálló adófizetési kötelezettséget eredményező munkaviszonyonként külön-külön kiszámított részkedvezmények összegeként állapítja meg." Jó a bérprogram által kiszámított 17.242 Ft kedvezmény, vagy a heti 30 órás munkaidő miatt csak 10.875 Ft lehet a kedvezmény ? Köszönöm válaszát.
Céges lakásingatlan-vásárlás illetéke Kérdés
Tisztelt Szakértő! Betéti társaság lakást vásárolna iroda céljára. IIletékfizetés szempontjából milyen mentességek, kedvezmények lehetségesek? Köszönöm segitségüket.
Adóévi beruházás egyösszegű levonása Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2013. évre vonatkozóan alkalmazható volt a kis- és középvállalkozásoknál több feltétel megléte esetén, hogy az adóévi beruházásuk értékét egyösszegben leírhatták a társasági adó alapjából. Kérdésem az, hogy ezt 2014.évre vonatkozóan is megtehetik-e? Idevonatkozik még: az általam ismert anyagban kis- és középvállalkozásokat említenek, engem az érdekel, hogy a 29-es bevallásban amennyiben mikrovállalkozási kódot alkalmazok, élhetek-e a kedvezménnyel? Köszönöm segítségüket! Lóránt Gizella
Brutális pótdíjak, megszűnő kedvezmények: kötelező biztosítás 2015-re Cikk
Megszűnő kedvezmények, visszatérő pótdíjak, 10-15 százalékos díjemelkedés jellemzi majd a ma indult és egy hónapig tartó kötelező kampányt. A biztosítók láthatólag nem bírják tovább az alacsony díjak miatti milliárdos veszteségeket, így az emelés elkerülhetetlen – áll a biztosítás.hu közleményében. Az autósok ma reggeltől kalkulálhatnak az Interneten.
Munkáltató által igénybevehető kedvezmény? Kérdés
Az a munkáltató, aki olyan súlyosan fogyatékos személyt foglalkoztat, aki nem rehabilitálható, ezért rehabilitációs kártyával sem rendelkezik, igénybe tud-e venni valamilyen járulékkedvezményt?
Fiatalok foglalkoztatása utáni kedvezmény: így kell kérni Cikk
A huszonöt év alatti foglalkoztatott munkavállaló után érvényesíthető adókedvezmény akkor vehető igénybe, ha a NAV igazolja a munkaviszonyt. A szükséges igazolást kiadását kérni kell az adóhatóságtól.
Új belépő szocho kedvezménye Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi ügyben kérném segítségét. Egy kétgyermekes anyuka (4 és 8 évesek) elkezdett dolgozni XY minisztériumban 2013 novemberében. Itt a munkáltató érvényesítette után a szocho kedvezményt (gyes folyósítása okán), azonban 2014. 5. 15-én felmondták a munkaviszonyát. Munkanélkülin volt, majd 2014. 7. 10-től elkezdett dolgozni egy kft.-nél. A kérdésem, hogy a jelenlegi munkáltató kft. igénybe veheti e a szocho kedvezményt a dolgozó után, így is, hogy kvázi nem első munkáltató a gyes után? Ha igen, akkor mettől meddig jár a kedvezmény (2+1év)? Köszönöm a segítséget.