437 találat a(z) külföld cimkére
Külföldre netes jegyközvetítés magánszemélyek közt Kérdés
Egy olyan cégről van szó, ami fesztivál- és koncertjegyeket közvetít netes felületen magánszemély és magánszemély között, és a vevőtől és az eladótól is jutalékot von, ez gyakorlatilag a tevékenysége és bevétele. Szeretne terjeszkedni, és nemcsak Magyarországon belül, hanem ausztriai magánszemélyek között is közvetíteni. Ezzel kapcsolatosan: a webes jegyközvetítés "távolról nyújtott szolgáltatás"? Mert logikailag annak venném, de a törvényt nézve nehezen vehető annak, bár olyan mint például a Jófogás, magánszemély magánszemélynek jegyeket ad el, amiért a cég jutalékot számláz ki, csak itt mindkét irányba.Én a 45/A § (2) c, pontjába lehetséges, hogy bele tudnám suvasztani a szituációt. Tehát a MOSS rendszerbe kell hozzá regisztrálni? Az én értelmezésem szerint egyszerűen magyar cégként, közösségi adószámmal számlázom az eddigi módon a vásárlási jutalékot a külföldi vevőknek. A számlázási címük szerinti helyi áfát felszámítva. Nem? Összefoglalva a következők a kérdések: jogilag milyen követelményei vannak, hogy magyar cégként, mindenféle fióktelep és egyéb költségek nélkül számlázzak külföldre? A számlákat idegen nyelven fogjuk kiállítani, itt mire kell figyelni (cégnév például lehet-e kft. helyett Ltd.)? Mindig vásárló címe szerinti áfát kell felszámolni? A MOSS rendszer regisztrációhoz mire van szükség? Mennyi az átfutási ideje? Jár-e vele egyéb állandó adminisztráció a cég részéről?
Bérbeadás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Lakás bérbeadása esetén a bérbeadó magánszemély a bérbeadásból származó bevételéből levonhatja a más településen általa bérbevett lakás ugyanazon évben igazoltan megfizetett bérleti díját, feltéve, hogy a bérbeadás, illetve a bérbevétel időtartama a 90 napot meghaladja és a bérbevett lakással összefüggésben a magánszemély más tevékenységéből származó bevételével szemben költséget nem számol el, vagy az igazoltan megfizetett bérleti díjat számára még részben sem térítették meg. A "más település" alatt külföldi települést érthetünk-e? A bérbeadó magyarországi lakcímmel nem rendelkező magánszemély, tehát nem belföldi. Tisztelettel: Mátrai-Ignácz Éva
Külföldi kiküldetés Kérdés
Munkáltatóm egy gépkocsivezetőjét (futárpostai tevékenység) az osztrák és magyar határ menti települések kiszolgálására kívánja foglalkoztatni. Reggel kb. 2 órát Bécsben tölt el, utána elindul Magyarországra és a Bécsben felvett küldeményeket Magyarországon teríti. Közben itt fel is vesz küldeményeket, amelyekkel kb. délután 3 órakor elindul Ausztriába és azokat ott leadja. Szállása Ausztriában van, amit a munkáltató nevére kiállított számla alapján a munkáltató fizet. Kérdésem: ez külföldi kiküldetés? Jár-e neki kiküldetés és mennyi? Köszönettel Rózsika
Külföldről végzett távmunka telephelyet keletkeztet? Kérdés
Tisztelt Szakértők! Budapesti székhelyű cégünk egyik alkalmazottja az unión kívülre költözne, és ottani lakhelyéről távmunkában dolgozna, mint a budapesti cég alkalmazottja. Keletkeztet-e ez telephelyet az adott országban, illetve milyen adóterhekkel kell számolnunk ebben az esetben?
Szja-bevallás külföldről származó jövedelemnél Kérdés
Tisztelt Szakértő, Szeretném megkérdezni, hogy a Németországból és Nagy-Britanniából, munkaviszonyból származó jövedelmet fel kell-e tüntetni az szja-bevallásban, ha a magánszemélynek csak az adott országból származott jövedelme (magyarországi lakcímmel rendelkezik)? Köszönettel:
Családi kedvezmény külföldön élő gyerekek után Kérdés
Kedves Szakértők! Ügyfelek körében felmerült kérdés, hogy a Magyarországon dolgozó, bejelentett jövedelemmel rendelkező apuka igénybe veheti-e a külföldön (jelen esetben Romániában) élő gyermekei után a családi kedvezményt, anélkül is, hogy itt kapná utánuk a családi pótlékot? Ezt a szövegrészletet az szja bevallás kitöltési útmutatójából másoltam: "Családi kedvezmény jár annak is, aki bármely külföldi állam jogszabálya alapján családi pótlékra, rokkantsági járadékra, vagy más hasonló ellátásra jogosult. Amennyiben a magánszemély azért érvényesíthet családi kedvezményt, mert külföldi állam jogszabálya alapján ott jogosult családi pótlékra, rokkantsági járadékra, vagy más hasonló ellátásra, kedvezményezett eltartottként azt a magánszemélyt (gyermeket) veheti figyelembe, akire tekintettel a családi pótlékra való jogosultsága megállapítható lenne. Eltartottnak ebben az esetben az a magánszemély (gyermek) tekinthető, akit más magánszemély (gyermek) után járó családi pótlék megállapításánál figyelembe lehetne venni." Mi a teendő az ügy érdekében? S lehet ezt esetleg önellenőrzéssel a korábbi évekre is érvényesíteni? Romániában nincs családi adókedvezmény, csak úgynevezett "gyerekpénz", ami a mi családi pótlékunknak felel meg. Köszönettel
Külföldön munkavállaló itthon, kata Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ausztriában munkaviszonyban dolgozó magyar állampolgár bérbe szeretné adni gépjárművét havonta többször is. Kérdésem melyik jogviszony kedvező számára a 8-as adószámú vagy a kata, illetve a sima egyéni vállalkozás? A jogviszonyokban mellékállásúnak vagy főállásúnak minősül magyarországon? Köszönöm Üdvözlettel : Tislérné
Adóval büntetné a külföldön beruházó amerikai cégeket az új elnök Cikk
Donald Trump megválasztott amerikai elnök a sajtótájékoztatóján kilátásba helyezte, hogy azokra az amerikai vállalatokra, amelyek külföldön terveznek beruházni, rendkívül magas adót vetnek ki.
Kata - számlázás külföldre Kérdés
Tisztelt Szakértő! Most alakul egy katás vállalkozás, amely Amerikába számlázna jogdíjat. A kérdésem: meg fogja haladni a bevétele az alanyi mentességi határt, de mivel csak Amerikába számláz, így is átkerül alanyi mentesből az áfakörbe? Ha igen, akkor sem lesz a számlának áfatartalma, mert külföldre számláz, de ilyenkor is be kell nyújtani áfabevallást? Ha igen, akkor melyik sorban kell feltüntetni ezeket a bevételeket és milyen gyakorisággal? Válaszát előre is köszönöm!
Katás egyéni vállalkozó szolgáltatást nyújt külföldre Kérdés
Katás egyéni vállalkozó külföldre egy német cégnek nyújt folyamatos szolgáltatást egész évben (havonta egy számlát állít ki) az igy keletkezett árbevétel meg fogja haladni az 1 milliót. Mi történik ilyenkor az adatszolgáltatással? A számla befogadójának is adatot kellene szolgáltatni :), a külföldi cég hogy tesz ennek eleget?
Külföldi rendszámú jármű Kérdés
Egyik vállalkozásom vásárolna külföldi járművet, nem hozná be az országba, hanem mindjárt bérbeadná külföldön. Hol tudok utánanézni az ezzel kapcsolatos szabályoknak, egyáltalán lehetséges-e ez anélkül, hogy az adott országban, ahol bérbead, lenne a vállalkozásnak fióktelepe? Köszönöm.
Tb és munkanéküli ellátás külföldön: új szabályokon dolgozik az EU Cikk
Három helyett legalább hat hónapig jogosultak lennének a munkanélküli ellátásokra egy másik uniós tagállamban állást kereső munkavállalók, a gazdaságilag inaktív és tartózkodási engedéllyel nem rendelkező külföldiektől viszont visszatarthatnák a fogadó országban a tb-ellátásokat. Többek között ezeket a rendelkezéseket tartalmazza Brüsszel új javaslata a társadalombiztosítási rendszerek összehangolására.
Családi adókedvezmény Kérdés
Tisztelt szakértő! Új munkavállalónk házastársa külföldön (nem uniós tagország) dolgozik. Családja eddig kint volt vele, ezért a gyermekük után járó "családi pótlékot" ott kapták. Most a gyermek az édesanyával haza költözött, míg házastársa kint maradt. Kérdésem az lenne, hogy szabályos-e, hogy továbbra is külföldön kapják a családi pótlékot, míg a gyermek itthon van, és hogy jól gondoljuk-e, hogy ebben az esetben itthon nem jár a családi adókedvezmény részére? Üdvozlettel: Fürjész Ramóna
külföldi vevőtalálkozó vendéglátás Kérdés
Tisztelt Válaszoló! Társaságunk Romániában szervezett vevőtalálkozót, amelyen a társaság dolgozói közül 4 fő és a romániai üzleti partnerek vettek részt. A vevőtalálkozó keretében a résztvevők részére kávé, sütemények kerültek felszolgálásra, illetve a rendezvény végén étteremben megvendégeltük a jelenlévőket. Az szja-törvény 2. § (4) bekezdése alapján a külföldi illetőségű magánszemély adókötelezettsége kizárólag a jövedelemszerzés helye alapján belföldről származó vagy egyébként nemzetközi szerződés, viszonosság alapján Magyarországon adóztatható bevételére terjed ki (korlátozott adókötelezettség). Felmerült a kérdés, e paragrafus alapján kell-e a román partnerek részére nyújtott vendéglátás után egyes meghatározott juttatások utáni adót fizetni. Válaszát előre is köszönöm.
Külföldön történő gépvásárlás készpénzért Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem Németországban szeretne gépet vásárolni (mintegy 5 millió forint) készpénzért. Van-e akadálya ennek, illetve itthon milyen kötelezettsége van ezzel? Gondolok itt a hazai 1,5 millió forintos korlátra. Előre is köszönöm a válaszát.