29 találat a(z) közvetítő cimkére

Kata átmenő tétel Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy bevételnek kell-e tekinteni a katás egyéni vállalkozó bankszámlájára érkező olyan összeget, amely nem őt illeti meg. Konkrétan arról van szó, hogy egyéni vállalkozó értékesíti partnerének a termékét egy magánszemélynek. A magánszemélyhez vállalkozó juttatja el a terméket és az ellenértéket a partner által magánszemély nevére kiállított számla alapján beszedi készpénzben vagy ha személyesen nem találkoznak, akkor a magánszemély átutalja vállalkozónak és ő továbbutalja partnerének. Vállalkozó jutalékot számláz be a partnerének, aki ezt a számla alapján elutalja. Köszönöm.

Sporteszközök jutaléka. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik cégem partnerei sporteszközöket értékesítenek, mi közvetítőként ajánljuk a termékeiket, amiért jutalékot fizetnének nekünk. Ez az ügynöki jutalék milyen TEÁOR alatt számolható el, mert ha nincsen benne a lejelentett tevékenységi körünkben, akkor a NAV felé bővítenünk kell. Tisztelettel: Géczi Sándorné

Ingatlan-bérbeadás tételes költségelszámolása nem teljes adóév esetén Kérdés

Tisztelt Adózóna! Az lenne a kérdésem, hogy ha az ingatlan-bérbeadó tételes költségelszámolást választ, akkor a nem teljes adóévi bevételekkel szemben milyen arányban vehetők figyelembe a költségek? Példa: egy ingatlan bérleti szerződése véget ér március végével, és július 1-jétől lesz ismét kiadva. A költségek elszámolásakor a ki nem adott időszakra is elszámolhatók a költségek, vagy csak a 9 hónapra, amikor ténylegesen ki volt adva az ingatlan (az ingatlanra 2 százalékos értékcsökkenés, a tárgyi eszközökre 14,5 százalékos értékcsökkenés, közös költség, némi rezsi, amit az üres időszak alatt is fizetni kell a tulajdonosnak)? Másik kérdés, hogy ha közvetítő számlát szeretnék elszámolni, mondjuk a fenti példa esetében, amikor is a közvetítő 1 évre garantálja a bérlőt, akkor a közvetítői díj az adóévben teljes összegben számolható el, vagy el kell osztani 07-12. havi időszakra és a következő adóévre 01-06. hó közötti időszakra? Válaszukat előre is köszönöm!

Megosztható-e az ingatlan-bérbeadás bevétele? Cikk

Egy ingatlan tulajdonosa megoszthatja-e az ingatlan-bérbeadásból származó bevételét egy nem tulajdonos magánszeméllyel? Mármint meghatározhatja-e, hogy az ingatlan 50 százalékát a tulajdonos adja ki, a másik 50 százalékát a nem tulajdonos magánszemély (cserébe azért, hogy a nem tulajdonos személy keresi a bérlőket)? Olvasói kérdésre Lepsényi Mária adószakértő válaszolt.

Számlázás közvetítő útján Kérdés

Tisztelt Cím! Az alábbi számlázási kérdésben kérném a segítségüket: A társaságunk kapcsolatban áll egy külföldi illetőségű ügynökkel, aki a szolgáltatásunkat (reptéri transzfert) értékesíti és reklámozza, jutalék fejében. Az ügynök felveszi a megrendelést, számlát készít a megrendelőnek és továbbítja nekünk a fuvar megrendelését. Beszedi a díjat és a különbözetet továbbítja a bankszámlánkra. Társaságunk a megrendelést továbbítja-megszervezi az éppen szabad sofőrök részére, fuvarszervezési jutalék fejében, akik szolgáltatói szerződéssel állnak kapcsolatban a mi cégünkkel, általában egyéni vállalkozók. A jutalékot levonva továbbítja a díjat az egyéni vállalkozók részére. Eddig az önszámlázást alkalmaztuk, azaz a sofőrök nevében társaságunk kiszámlázta a fuvarokat a megrendelő magánszemélyek részére. Ez több problémát is felvett, első a rengeteg adminisztráció, valamint sok esetben hiányos számlázási adatok. Az lenne a kérdésünk, hogy a sofőrök megtehetnék-e, hogy nem adnak nyugtát-számlát az utas részére, hiszen azt már az ügynök kiállította, hanem minden hónap végén az ügynök részére állítsák ki egy összegben a számlájukat? Teljesülne-e így a számlaadási kötelezettségük? Köszönettel: Horváth Emőke

Lakáskiadás közvetítő társaságon keresztül Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy általunk könyvelt kft. saját tulajdonú belvárosi ingatlanát egy foglalási rendszeren keresztül adja ki általában külföldiek számára. A foglalási rendszeren keresztül foglalják le a vendégek a szállást, valamint a foglalási rendszert üzemeltető cégnek utalják át a szállásdíjat. A foglalási rendszerben a vendégek adatai nem láthatók (azt csak akkor tudjuk elkérni tőlük, amikor a szállást elfoglalják). Kérdésünk lenne, hogy ebben az esetben a számlát kinek kell kiállítanunk, amennyiben a vendégek részére, úgy abban az esetben, mi a helyes eljárás, amikor a szállást lefoglalja a vendég, ki is fizeti, de nem veszi igénybe a szolgáltatást (ebben az esetben a vendég adatait nem tudjuk). Válaszát előre is köszönjük: Pallós Ivett

Számla, költség és adó a reklámozás szereplői között Cikk

Ki számláz, kinek, mi számít ügynöki konstrukciónak, mi minősül közvetítésnek a reklámozási folyamatban? Több jogszabály alapján elemezzük a tudnivalókat.

Nézze meg a listát, mielőtt rábízná pénzét a befektetési ügynökre! Kétezret töröltek a nyilvántartásból Cikk

Az MNB félezer, megbízó nélküli tőkepiaci függő ügynököt, illetve több mint 1300 további alsóbb szintű közvetítőt törölt nyilvántartásából egy törvényi szigorítás nyomán. Korábban a jegybank több esetben azért hozott szigorú intézkedést, mert egyes „gazdátlan” tőkepiaci közvetítőkről bebizonyosodott: jogosulatlanul (gyakorta külföldi) megbízóknak dolgozva igenis végeznek közvetítői tevékenységet.

Közvetítői jutalék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha a közvetítői jutalék közösségen belüli forgalmazáshoz kötődik, és a közvetítő alanyi mentes, a jutalékról kiállított számla ennek megfelelően mentes az adó alól?

Online jegyértékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelem fesztivált szervez, és ez évben először próbálkoznának elővételes jegyértékesítéssel. Az ezt lebonyolító cég tájékoztatása szerint ők a náluk megvásárolt jegy árát azonnal a szervező bankszámlájára utalják, és arról a szervező nevében számlát állítanak ki. A kérdésem ezzel kapcsolatos: ezeket a kimenő számlákat a szervező cég kimenő számlái közé minden további nélkül felvehetem? Nekem olyan furcsa, hogy a folyamatos sorszámozású gépi számlák között egyszer csak lesznek teljesen más sorszámú és formátumú kimenő számlák. Vagy ez nem gond? Elfogadható így ez az eljárás? Köszönettel várom válaszukat!

Magánszemély nevében lehet-e számlát kibocsátani? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Internetes közvetítő vállalkozás bérbeadók és bérbevevők egymásra találását segíti. Mi a helyes eljárás, ha a bérbeadó magánszemély? Kell-e neki számlát kiadnia? Kiadhat-e a nevében a közvetítő szervezet? Vagy a magánszemélynek adószámot kell kérnie? Adható-e számlával egy tekintet alá eső okirat? Mikortól lesz üzletszerű a magánszemély tevékenysége, illetve meddig tekinthető esetinek? (Darabszámtól, értéktől függ?) Másrészt mikor számolhatja el költségként a bérbevevő vállalkozás a fenti magánszemélytől bérbe vett eszköz bérleti díját? Válaszát köszönöm!

Elismert költség és számlázás Kérdés

Tisztelt Szakértők! Magyar cég szerződést köt egy EU-s céggel, miszerint az EU-s cég termékeit népszerűsíti EU-n belül és kívül is. Felveszi a kapcsolatot a kiszemelt cégekkel, lefolytatja a tárgyalást, amennyiben sikerül szerződést kötni (az EU-s cég nevében, mivel a magyar cég csak közvetítői szerepet tölt be), jutalékot kap az EU-s cégtől, ezt a jutalékot számlázza ki. Első kérdés: az közösségi szolgáltatásnak minősül, és nettó módon történik a számlázás? Második kérdés: hogyan tudja a magyar cég hitelesen dokumentálni a kiutazások, szállás...stb. költségeit? Hogyan bizonyítja, hogy például Dubaiban tárgyalt, és nem nyaralt? Válaszukat előre is köszönöm.

Bizományosi díj áfa Kérdés

Tisztelt Szakértő! Autókereskedéssel foglalkozó kft. bizományosi közvetitő megbízási szerződést köt az ügyfelekkel autó értékesítésére. Az ügynöki jutalék áfamentes. Ez az ügylet besorolható ide, vagy az ilyen értékesítési jutalék áfakörbe tartozik? Köszönettel:

Így számolja el az áfát közvetítői, bizományosi ügyleteknél Cikk

Hogyan kell elszámolni az általános forgalmi adót, ha az ügylet nem saját számlás, hanem közvetítői, bizományosi tevékenységen alapul? Összefoglaltuk az ezekre vonatkozó előírásokat.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink