77 találat a(z) közösségen belüli értékesítés cimkére
Adómentes értékesítés Kérdés
https://adozona.hu/kerdesek/2019_9_6_teljesites_helye_lme Tisztelt Szakértő! Köszönöm részletes válaszát. Egyetlen utolsó kérdésem lenne, a pontosság kedvéért. Tehát attól, hogy németországi adószámmal rendelkezünk, a német adóalanyok felé közösségen belüli adómentes értékesítést számlázunk, természetesen ha a termék Magyarországról indul, és rendelkezik a partner érvényes közösségi adószámmal? Köszönettel? Tné Ágnes
Közösségen belüli értékesítés – anyagfelár Kérdés
Az alábbi kérdésben szeretnék segítséget kérni önöktől. Németországi partnerünknek rendszeresen szállítunk általunk gyártott fém alkatrészeket – közösségen belüli értékesítés keretében. Az általunk gyártott alkatrészbe beszerelünk egy olyat alkatrészt, amit mi is közösségen belülről vásárolunk, ezzel együtt kéri a német partnerünk – a termékünk árát is ezzel együtt állapítottuk meg és számlázzuk részükre. Szintén a német partner kérésére az általunk beszerzett és beépítendő alkatrészből jobb minőségűt vásároltunk magasabb árért. A beszerzési ár különbözetet kérik, hogy számlázzuk tovább részükre egyösszegben. Hogyan lehet ezt megtennünk? Vagy csak akkor számlázhatjuk, ha azt a terméket, amibe beépítettük, értékesítjük? Mert nem egyszerre értékesítjük az egészet, hanem lehet, hogy csak hónapok múlva kéri ezeket a partner. Köszönöm szíves válaszukat!
Háromszögügylet Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy magyar adóalany kft. terméket vásárol egy olasz, szintén adóalanytól, amit továbbértékesít egy szlovák adóalanynak. Egyik cégnek sincs más országban telephelye. Az olasz eladónak Ausztriában van egy raktára, a termék onnan megy közvetlenül Szlovákiába. A számlázás viszont olasz cég-magyar cég-szlovák cég vonalon történik, tehát nem követi a termék útját. A fuvardíjat a magyar közbenső vevő fizeti. Kérdésem, hogy megfelel-e ez az ügylet a háromszögügylet feltételeinek? Okoz-e valamilyen problémát, hogy a termék nem Olaszországból, hanem az olasz eladó Ausztriában lévő raktárából indul?
Közösségen belüli értékesítés, kikerülés harmadik országba Kérdés
Tisztelt Szakértő! Közösségi adószámmal rendelkező magyarországi cég élőállatot értékesítene egy közösségi adószámmal rendelkező németországi cégnek, de az állatok közvetlenül Magyarországról Törökországba lennének kiszállítva. (Nem a közösségbe kerülnek.) Ebben az esetben lehet-e szó áfamentes értékesítésről, ha igen, milyen feltételek mellett? A német cég szervezi a fuvart. Nyilatkoztatni kell-e arról, hogy a fuvarozást vevőként végzi és nem eladóként az áfamentesség igazolásául? Milyen egyéb igazolás szükséges? Mi van abban sz esetben, ha az állatok először egy magyarországi gyűjtőtelepre kerülnek be, ide lesznek leszállítva, és innen fogják őket kiszállítani Törökországba? Amennyiben ez a német vevő előleget fizet díjbekérő alapján, akkor arról kell kiállítani előlegszámlát? Ha nem, a végszámlán fel kell tüntetni a befizetett előleget? Köszönöm.
Kiszállítási határidő közösségen belüli értékesítéskor Cikk
Német partnercég megrendelését decemberben elkészítette a magyar vállalkozás, s kiállította a számlát közösségen belüli értékesítésről. A megrendelő azonban – raktározási probléma miatt – csak 2019. január végén kéri kiszállítani az árut Németországba. Milyen kiszállítási határidő vonatkozik a közösségen belüli értékesítésre, hogy áfa nélkül lehessen számlázni? – kérdezte olvasónk. Tüske Péter vámszakértő válaszolt.
Kiszállítási határidő közösségen belüli értékesítés esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Közösségen belüli értékesítés adómentességével kapcsolatban szeretnék kérdezni. Egyik német partnerünk megrendelését decemberben elkészítjük, a közösségen belüli értékesítésről kiállítjuk a számlát. Azonban csak 2019 január végén kéri kiszállítani az árut Németországba (raktározási probléma miatt). Milyen kiszállítási határidő vonatkozik a Közösségen belüli értékesítésre, a tekintetben, hogy áfa nélkül számlázhassuk? Az árut fuvarozó cég fogja kiszállítani, melynek átvételéről igazolást kapunk. Köszönettel, Rudas Evelin
Tárgyi eszköz értékesítése EU-ba Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk tárgyi eszközt értékesít a Közösség területén belülre. A tárgyi eszköz rendeltetésszerű használatba vételének hónapjától számított 60 hónapon belül értékesítjük. A 1865 bevallás 01.,43., különbözetet a 31. sorban kell bevallani? Illetve kell-e a A60 jelentésben jelenteni? Köszönöm előre is a válaszát!
Közösségen belüli értékesítés alanyi mentes minőségben Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítségét szeretném kérni az ügyemben! Egyéni vállalkozó ügyfelem baba-, gyermekruhák gyártásával foglalkozik, alanyi mentes minőségben. Mivel alapanyagokat a tevékenységéhez főleg külföldről, az unió területéről vásárol, élt a választási lehetőségével és kiváltotta a közösségi adószámát. Viszont az Európai Unión belülre is elkezdte értékesíteni a termékeit. A kérdésem az, hogy ilyenkor az EU-n belül eljárhat-e alanyi mentes minőségében, azaz a termékeit megrendelő nem magánszemélyek, hanem közösségi adószámmal rendelkező cégek felé értékesíthet-e alanyi mentes minőségében, vagy mivel van közösségi adószámla, közösségi értékesítésnek fog ez minősülni? Kötelező-e a közösségi értékesítéseinél megadnia a közösségi adószámát? Válaszukat előre is köszönettel: Nyirati Tímea
Közösségi tagállamba címzett, harmadik országba küldött áru Kérdés
Tisztelt Szakértő! Spanyolországi cég részére készült a számla, melyen feltüntetésre került a spanyol cég EU adószáma, viszont a számlán szerepel, hogy a termék kiszállítása Tenerifére történik. Ilyen esetben közösségen belüli értékesítésről vagy export értékesítésről beszélünk? Köszönöm válaszukat.
Közösségen belüli értékesítés magánszemélynek Kérdés
Tisztelt Cím! Mentes az adó alól a közösségen belüli termékértékesítés magánszemély részére? Cégünk lovakat értékesítene Romániába, de a partner nem rendelkezik közösségi adószámmal, mivel magánszemély. Ha igen, akkor ebben az esetben is CMR-rel kell bizonyítani, hogy a termék közösségen belülre került? Köszönöm.
Katás alanyi mentes közösségi szolgáltatás nyújtása Kérdés
Üdvözletem! Az alábbi témában szeretném a segítségüket kérni: Katás alanyi mentes egyéni vállalkozó Közösségen belülre szolgáltatást értékesített. Erről szeptemberben előlegszámlát állított ki. Ezt követően még egy értékesítés történt Közösségen belülre. Közösségi adószámmal december 12-étől rendelkezik. Mi volt/lett volna a helyes számlakiállítás a közösségi adószám nélküli EU-s értékesítések esetében, illetve milyen bevallási kötelezettség terheli szeptember hónapra vonatkozóan? Köszönettel: Barna Dóri
Láncügylet Kérdés
Tisztelt Szerkesztőség! Áfa témakörben az alábbi kérdésemre szeretnék választ kapni: Magyar adóalany cég műszaki cikkeket értékesít egy holland közösségi adószámmal rendelkező társaság részére, amely cég továbbértékesíti azokat Ausztráliába úgy, hogy a termékek közvetlenül Ausztráliába kerülnek kiszállításra. A fuvart a magyar társaság szervezi, annak díját nem ő fizeti, hanem a holland vagy az ausztrál cég. A magyar cég értékesítése ebben az esetben lehet adómentes értékesítés? Számviteli szempontból az értékesítése exportnak vagy közösségen belüli értékesítésnek minősül? Köszönettel: Kócs István
Hitelt érdemlő igazolás a közösségen belüli értékesítésről Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azt szeretném megkérdezni, hogy a közösségen belüli értékesítés adómentességének igazolásához mi számít hitelt érdemlő igazolásnak? Az alábbi eset áll fenn: az egyik külföldi EU-s vevőnktől havonta listát kapunk a hozzá megérkezett termékekről, igazolja hogy az áru megérkezett hozzá. Az a kérdés merült fel a vevő részéről, hogy szükséges-e az aláírása (a vevő aláírása) az igazolásra? Válaszát és segítségét előre is köszönöm!
Teljesítés megállapítása EXW paritás esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Közösségen belüli termékértékesítés számlázásával kapcsolatban szeretném a segítségét kérni. Egy gyártó cégről van szó, aki Ex Works paritással értékesít. Az egyik romániai partnerrel történő megállapodás szerint, amikor a termék elkészült, értesítik a vevőt, aki megszervezi, hogy mikor tud az áruért jönni. A kérdés az, hogy ebben az esetben, EXW paritás mellett mi a teljesítés időpontja a számlázás és áfabevallás szempontjából? Amikor a termék elkészült, és a vevő által átvehető, vagy amikor a vevő ténylegesen érte jön és elviszi a terméket? Az elszállításkor kitöltött CMR-en és egyéb dokumentumokon (EKÁER) szereplő dátumnak meg kell-e egyeznie a számla teljesítésével, vagy leszámlázható az értékesítés a gyártás befejezésekor, függetlenül attól, hogy mikor tud érte jönni a vevő? (A vevő a számla végösszegét az elszállítás előtt fizeti ki.) A kérdésem másik része arra vonatkozik, amikor olyan termékértékesítés történik, aminél a számlán szereplő vevő egy viszonteladó (angol), és egy harmadik közösségen belüli ország a célország, ahová a terméket ténylegesen szállítani kell. A termék szállítása közvetlenül a gyártótól a célországba történik. Ebben az esetben CMR készül, ez kerül a számla mellé. Kell-e valami egyéb dokumentum a számlához, illetve mennyiben tér el az eljárás, ha a célország nem EU-s tagország? Válaszukat előre is köszönöm!
Szállítmányozás áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Belföldi adóalany közösségen belüli exportértékesítéséhez belföldi adóalanyt bíz meg a termékei kiszállításával. Ebben az esetben a szállítmányozás (mivel mindkét fél belföldi) teljes egészében adóköteles szolgáltatásnak minősül vagy szükséges megbontani a számlát belföldi és külföldi útszakaszra? Úgy tudom, hogy csak a közösségen kívülre történő fuvardíj mentes az áfa alól. Amennyiben közösségi partnerünknek (adóalany) továbbszámlázzuk a szállítási költséget, akkor azt a termékértékesítéshez hasonlóan áfa nélkül tehetnénk meg? Válaszát előre is köszönöm!