549 találat a(z) költségtérítés cimkére
Polgármester költségtérítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! A polgármesterek költségtérítésével kapcsolatosan szeretnék kérdezni. Milyen mértékben tehetnek nyilatkozatot a tételes költségelszámoláskor? Az szja törvényben leírt "az adott tisztséggel összefüggő feladat ellátása érdekében felmerült, a magánszemély nevére kiállított bizonylattal igazolt kiadás"-ok mik lehetnek konkrétabban, miket számolhat el? (Például a hivatali célú saját gépjármű használatának költségét hogyan veheti figyelembe?) A költséggel el nem számolt rész jövedelem lesz, amely után az adókat és személyi járulékokat meg kell fizetni? Válaszát előre is nagyon köszönöm!
Apanap költségtérítése: hol van az elektronikus nyomtatvány? Cikk
Az apát megillető pótszabadság idejére kifizetett távolléti díj, valamint annak közterhei megtérítését évente négy alkalommal – március 31-éig, június 30-áig, szeptember 30-áig, valamint december 31-éig – kérelmezhetik a munkáltatók. A vonatkozó rendelet szerint ezt az erre a célra rendszeresített nyomtatványon vagy elektronikus űrlapon lehet megtenni. Olvasónk azonban sehol nem találta az elektronikus űrlapot, csupán egy excel-táblázatban kitölthető nyomtatványra akadt, és szakértőnknek tette fel a kérdést: van-e lehetőség elektronikus (ügyfélkapun keresztül) történő kérelem benyújtásra az apáknak járó pótszabadság munkáltatói költségtérítésének igénylésére? Dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász szakértőnk válaszolt.
Munkába járás térítése 15 Ft/km szerint Kérdés
Tisztelt Szakértő! Amennyiben a munkáltató a munkába járás költségét kilométerenként 15 forinttal téríti, a 9 és 15 forint közötti részre van-e valamilyen adó- vagy járulékfizetési kötelezettség?
Költségtérítés hallgatói jogviszonyban állónak Kérdés
Vállalkozásunk olyan, munkaviszonyban álló személlyel kötött tanulmányi szerződést, aki felsőoktatási intézményben, iskolarendszerű képzésben folytatja tanulmányait, tehát hallgatói jogviszonyban áll. Tanulmányi költségeit megtérítjük, az szja-törvény szerint adózzuk. Kérdésem, hogy ha az utazási költségeket és a vizsgadíjat is átvállalja vállalkozásunk, akkor ennek milyen adó- és járulékvonzata van? Válaszukat köszönöm: Tóth Józsefné
Adóköteles-e a kiküldetéskor adott napi 500 forint? Kérdés
Belföldi kiküldetés során (mely meghaladja a napi 6 órát) adott 500 forintos költségtérítés után kell-e szja-t fizetni a dolgozónak? Köszönettel: Endre
Külföldi kiküldetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Érdeklődni szeretnék, hogy külföldi kiküldetés esetén (Szlovákia) egy fő dolgozóra mennyi a kiküldetési díj, és azt milyen járulékos költségek terhelik? A cég dolgozói gépeket, berendezéseket visznek ki külfüldre, amiket ott összeszerelnek, majd jönnek vissza. Ez kb. egy-két hetes kinti tartozkodást jelentene. Köszönöm előre is a válaszukat. Üdv: Anita
Munkába járás költségtérítése Kérdés
Tisztelt Adózóna! Alkalmi munkavállalóink saját személygépkocsival jönnek be a munkahelyre. Kérdés, hogy részükre is adható-e 15 forint kilométerenként adómentes munkába járási költségtérítésként, ugyanúgy, mint a normál munkavállalók számára? Köszönettel KG
Gépkocsiköltség-térítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kaphat-e személygépkocsi használatáért költségtérítést a társaság ügyvezető tagja cégautóadó fizetése nélkül, ha nem munkaviszonyban, hanem tagi jogviszonyban működik közre a társaság tevékenységében? Útnyílvántartást vezet. Köszönettel: N.S.
Start Klub Bónusz Kártya Kérdés
Kérdésem munkába járással kapcsolatos. A MÁV Start Klub kártyacsalád keretén belül a Start Klub Bónusz Kártya megfeleltethető havi bérletnek? A munkáltató a kártya után meg kell, hogy fizesse a kötelező járulékot, de elszámolható-e úgy, hogy a munkavállaló a kártya összegének a 14%-át fizetné meg (mint a bérletek esetében, mint munkába járás)? Tehát a munkáltató a 96%-át téríti a kártyának.
Munkába járással kapcsolatos utazási költségtérítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk dolgozói személyautóval járnak munkába. Az 1. számú dolgozó saját gépjárművével hozza a 2. számú dolgozót, ugyanazon településről. A munkáltató köteles-e megfizetni a 2. számú dolgozó részére megfizetni a 9 forint/km költségtérítést, vagy csak adhatja azt? Válaszadását előre is köszönöm!
Kiküldetés bérelt autóval Kérdés
Tisztelt Szakértő! A dolgozónak nincs saját személygépkocsija, csak bérelt. A munkáltató megtérítheti-e neki a kiküldetés költségeit, kiküldetési rendelvény alapján NAV üzemanyagnorma és hivatalos amortizáció elszámolásával?
Személygépkocsi bérlése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás tagja kiküldetési rendelvény alapján számol el költségtérítést a házastárs tulajdonában álló gépkocsi tekintetében. Cégautóadót nem fizet, mert a gépkocsi tulajdonosa és üzembentartója a házastárs. A házastárs bérleti díjat számlázna a vállalkozás felé. Ebben az esetben sem keletkezik cégautóadó-fizetési kötelezettség? A bérleti díjat csak adószámos magánszemélyként számlázhatja? Milyen adó, illetve járulék terheli azt? Várom szíves válaszukat! Köszönettel
Külföldi jövedelem adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyar állampolgár Spanyolország partjainál lévő, Saint Vincente és a Grenadine szigeteki fennhatóság alá tartozó hajón végez munkát. A munkáltató elmondása szerint a kinti jövedelem költségtérítésként van elszámolva ... Nem tudom, ez mit jelent és mennyire aggályos, az első bérpapírjait még várjuk. A kérdés az lenne, hogy az ott szerzett jövedelem miként adózik itthon? Én nem találtam kettős egyezményt az országgal. Elképzelhető, hogy mind a 15%-ot meg kell fizetni idehaza? Köszönöm.
Költségtérítés gépkocsihasználatra Kérdés
Tisztelt szakértő! Egy egyszemélyes kft. végelszámolást indított el. A kft.-ben a tag (aki nyugdíjas) eddig személyes közreműködésért tagi kivét formájában volt díjazott. Most mint díjazás nélküli végelszámoló nem vesz föl pénzt, viszont a cég raktárkészletét a végelszámolás alatt értékesíti és ő is szállítja ki. Hogyan lehet elszámolni a végelszámolónak a gépkocsihasználati díjat? Köszönöm válaszukat.
Magánszemély nevére szóló szállásszámla Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha egy intézményünknél tartandó előadás megtartására külföldi illetőségű magánszemély érkezik, aki a saját nevére kéri és ő maga is fizeti meg a belföldi szállásáról szóló számlát, megkaphatja-e intézményünktől költségtérítésként (tehát a szükséges A1 és illetőigazolások nélkül) a teljes szállásköltség összegét? Mi az eljárás akkor, ha belföldi munkavállalónk külföldre utazik az intézmény érdekében előadást tartani és a repülőjegy számlája és a szállodaszámla is az ő nevére szól? Ebben az esetben kifizethetjük a belföldi magánszemély részére költségtérítés címén adó- és járuléklevonások nélkül a teljes utazási és szállásköltség összegét? Válaszát előre is köszönöm. Üdvözlettel: B. Gy.