282 találat a(z) kártérítés cimkére
Bitcoin kártérítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2013-ban egy nagyobb összeget fektettem bitcoinba. Aztán úgy tűnt becsődölt az üzlet, most azonban sikerült kártérítést kapnom. Ismerősömmel közösen fektettünk be anno, most az én bankszámlámra írták a kifizetett összeget jóvá. A kifizetett összeg jelentősen meghaladja befektetésem értékét. Kell-e ezután az összeg után adóznom? Ha igen, mi lesz az adóalapom, és milyen adóterhet kell megfizetnem? Figyelembe vehető-e a szocho-korlát, abba munkabérem beleszámít-e? Van-e lehetőség az adózás megosztására ismerősöm és köztem? Milyen dokumentumokkal tudom a befektetésem értékét az adóhatóság felé igazolni (például bankszámlakivonat, e-mailek)? Válaszát előre is köszönöm!
Vezető állású munkavállalók: speciális szempontok a munkaviszony felmondásakor Cikk
A vezető állású munkavállalókra az általánostól eltérő szabályokat fogalmaz meg a munka törvénykönyve. Rendszeresen vita forrása munkaviszony megszüntetése esetén, hogy ki minősül vezetőnek.
Csillagászati összegű kártérítést fizet az IKEA, de kárpótolni nem tudja a vevőket a veszteségért Cikk
Negyvenhatmillió dolláros (11,8 milliárd forintos) kártérítést fizet az IKEA egy párnak, akiknek a gyermeke amiatt halt meg, mert a svéd bútorgyártó vállat egyik komódja rádőlt – írta ma a honlapján a BBC brit műsorszolgáltató.
Jogellenes felmondás vezető beosztásúnak: kártérítés a munkáltatótól Cikk
Vezető állású munkavállaló munkaviszonyának jogellenes megszüntetése esetén a munkáltatót terhelő fizetési kötelezettségről döntött nemrégiben a Kúria az Mfv.II.10.171/2019/5. számú elvi határozatában.
Kártérítés úti baleset esetén Cikk
Kerékpáros úti baleset esetén kell-e a munkáltatónak kártérítést fizetnie abban az esetben, ha a munkavállalót nem lett keresőképtelen, de a biciklije megsérült? Olvasói kérdésre dr. Kéri Ádám ügyvéd, adatvédelmi tisztviselő válaszolt.
Biztosítói kártérítés az őstermelő bevételi értékhatáránál Kérdés
Adózóna: 2019.10.18. "A biztosító által fizetett összeg is bevételnek minősül, de nem emeli meg a bevételi értékhatárt, mivel nem tekinthető támogatásnak." Kedves Lepsény Mária! Ezt hogy kell értelmezni? Jégkár miatt jelentős összegű kártérítést utalt a Allianz Biztosító az őstermelő részére. Kistermelő, 4 és 8 millió forint között lesz a bevétele. Én úgy értelmeztem, hogy a biztosítói kártérítés beleszámít a 8 millió forintos bevételi határba, csak az MVH-tól és a NAV-tól kapott támogatás nem. Kérem szépen, írja meg, jól gondolom-e, hogy a kárenyhítő juttatás összege, amit az MVH utal a kárenyhítési alapból, az nem számít bele a 8 milliós értékhatárba! Köszönettel: Simonné Szabó Valéria
Kárelhárítás adójogi megítélése Kérdés
Adott társaság évente mintegy 15 ezer darab vágósertés nevelésére képes, zárt rendszerű sertésteleppel rendelkezik. A telepen dolgozó alkalmazottaknak otthonukban is van háztáji sertésállományuk. Tudvalevő, hogy az afrikai sertéspestis miatti fertőzött terület hazánkban is egyre nő. A területileg illetékes állategészségügyi hatóság a települést is fertőzött területnek minősítette. A társaság – annak érdekében, hogy megelőzze a járvány bekerülését a telepre –a telepen dolgozókkal megállapodott, hogy a háztáji sertésállományukat levágják, és a járvány ideje alatt nem tartanak sertést. Ennek ellenében a levágott sertések piaci értékét a gazdáknak megfizeti. Kérdés: A kárveszély megelőzése érdekében tett fenti intézkedést számvitel és adózás szempontjából hogyan kell minősíteni? Terheli-e valamilyen adókötelezettség a társaságot, illetve a magánszemélyt?
Utazási irodák pácban: így védekezik a Neckermann Magyarország Cikk
Kaucióbiztosítás helyett immár készpénzletétben tartja 3,4 milliárd forintos vagyoni biztosítékát a működtetés fenntartásáért küzdő magyar Neckermann, bizonyítandó stabil pénzügyi helyzetét. A letét fedezné az utazásszervező cég esetleges csődje esetén az utasok kártalanítását – írja mai számában a Világgazdaság.
Több esetben kártérítéssel élhet a repülő utasa Cikk
Az utas a légitársasággal szemben kártérítéssel élhet, ha például késik a repülő, törlik a járatot, túlfoglalás történik, vagy ha valaki nem oda kapja a jegyét, ahová foglalt, netán poggyászkár éri – hívta fel a figyelmet Böröcz Helga közjegyző az M1-en.
Áfa Kérdés
Tisztelt Adózóna! Két magyarországi székhelyű, áfaalany gazdasági társaság határozott idejű (8 év) bérleti szerződést kötött. A bérleti szerződés az 5. évben eladás miatt rendes felmondással felmondásra kerül. A bérbeadó társaság a hátralévő futamidőre kártérítést kíván fizetni a bérbevevő társaság részére. Főszabály szerint a kártérítés után nem kell áfát fizetni, viszont a kártérítés fogalmát az áfatörvény nem határozza meg. Kérdéseink: A kártérítés áfaköteles ügyletnek minősül-e, vagy nem kell utána áfát fizetni? Van-e különbség a kártérítés és a kártalanítás között áfa szempontjából? Van-e jelentősége annak, hogy a kártérítés címén fizetendő összeg meghatározása átalány alapon, vagy az eredetileg járó ellenérték összegéből számítottan történik?
Jogalap nélküli gazdagodás, áfás kérdés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Számlatartozásos perben a számlát kibocsájtó cég a számla áfás, bruttó ellenértékét kéri. A bíróság kimondja, hogy a számlakibocsájtó cég és a számlabefogadó magánszemély között nem jött létre a szerződés, de mivel dolgozott a számlakibocsájtó cég a számlabefogadónak, ezért jogalap nélküli gazdagodásként ítéli meg a számla áfás, bruttó összegét. Úgy tudom, hogy a jogalap nélküli gazdagodásnál kártérítésről van szó, ami nem áfás, így én az áfát visszaigényelhetem. Visszaigényelhetem-e az áfát, továbbá kell-e sztornóznom a számlát? Köszönöm a választ.
Átszállásos légi járat késése miatti kártérítésről döntött az EU bírósága Cikk
Egyik uniós tagállamból induló, majd unión kívüli országon keresztül további célállomásig közlekedő, egységesen foglalt, közvetlenül csatlakozó légi járatok késése esetében az első repülési szakaszt lebonyolító légi fuvarozó köteles az utasokat kártalanítani – közölte döntését az Európai Unió Bírósága csütörtökön.
Kártérítés befizetése egyesület pénztárába, bizonylatolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyesület tulajdonában lévő személygépjárműben kárt okozott az egyik tag. A felelőséget és kártérítés megtérítését vállalja. Közben a tag kilépett az egyesületből. A pénztárba befizeti a megállapított kár összegét, mely megállapítása kárszakértővel történt. Erről bevételi pénztár bizonylat készül, illetve jegyzőkönyvet készít az egyesület, a kár keletkezésének körülményeiről, melyet fényképekkel egészít ki, amin jól látható a sérülés. A volt tag ír egy nyilatkozatot, amiben károkozást elismeri, a költségeket megtéríti az egyesület felé. Kérdésem, hogy ebben a formában megfelelően dokumentáljuk e a befizetett összeget, helyesen járunk-e el? Köszönöm megtisztelő válaszát!
Megtérítené a Barátság kőolajvezetéken érkező szennyezett olaj okozta kárt a Transznyeft Cikk
Kész kompenzálni a Transznyefty olajszállítmányozási vállalat a Barátság kőolajvezetéken érkező szennyezett olaj által okozott valós kárt – jelentette ki Dmitij Kozak orosz miniszterelnök-helyettes újságíróknak szerdán Moszkvában.
Nem kell kártérítést fizetniük a légitársaságoknak rendkívüli körülmény miatti törlésért, késésért Cikk
A légitársaság nem köteles kártalanítást fizetni az utasoknak, ha bizonyítani tudja, hogy a légi járat törlését vagy legalább háromórás késését olyan rendkívüli körülmények okozták, amelyeket minden ésszerű intézkedés ellenére sem lehetett volna elkerülni – közölte döntését az Európai Unió Bírósága.