97 találat a(z) jogosultság cimkére
Táppénz-jogosultság Kérdés
Jutalom bértámogatás alatt Kérdés
Özvegyi járadék: módosítanák a sportról szóló törvényt Cikk
A sportról szóló 2004. évi I. törvény olimpiai járadékkal összefüggő módosításáról T/11085 számmal javaslatot nyújtottak be az országgyűléshez.
Gyed, gyes jogosultság meghosszabbítása a veszélyhelyzet alatt Kérdés
A közgyógyellátási jogosultság nyugdíjemelésekhez igazítását javasolja a DK Cikk
A Demokratikus Koalíció (DK) arra szólította fel a kormányt, hogy a közgyógyellátásra való jogosultság összegét a nyugdíjemelések arányában növelje.
Jogosultság özvegyi nyugdíjra Cikk
A társadalombiztosítási nyugdíjrendszer keretein belül, az elhunyt jogszerző jogán, jól meghatározott jogosultsági feltételek teljesülése esetén, özvegyi nyugdíjat lehet megállapítani a jogszerző házastársa, bejegyzett élettársa, elvált házastársa, illetve az élettársa részére.
Az EU több országában is dolgozott? Kúria-határozat az öregségi nyugdíjról Cikk
Hogyan kell megállapítani az öregségi nyugdíjat, ha valaki több európai uniós tagállamban is dolgozott, de nyugdíjra csupán a tagországokban szerzett szolgálati idők összeszámításával szerez jogosultságot?
Szolgálati idő Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a szakvéleményét kérni: Egy munkavállaló családi okok miatt fizetés nélküli szabadság igénylésére kényszerült, amit a munkáltatójától meg is kap, így minden pénteki napon fizetés nélküli szabadságon lesz. Jelenlegi munkáltatónál heti 40 órás munkaviszonyban áll alkalmazásban. Jelen fennállás szerint a munkavállaló 2019.08.01-től a "nők 40" nyugdíjra lesz jogosult, igényelné is azt, viszont a pénteki fizetés nélküli szabadságok miatt ezen napok kieső időnek számítanak, ezért a 2019.08.01-i nyugdíjjogosultság kitolódna (a fizetés nélküli szabadságnapok számával). A fizetés nélküli szabadság miatt a munkáltatónál heti szinten csak 32 órát teljesít a munkavállaló, viszont egy másik munkáltatónál heti 8 órás munkaviszonyban lenne bejelentve. Érdeklődnék, hogy a heti 32 órás munkaviszony, és a heti 8 órás munkaviszony "összeadódik-e", tehát így is jogosult lesz-e a munkavállaló 2019.08.01-én a "nők 40" nyugdíjra? Köszönettel
Üzletrész apport Kérdés
Egy magánszemély A Kft.-ben lévő üzletrészét apportálta B Kft.-be. Kérdés: 1. Milyen jogok illetik meg a magánszemélyt az A, illetve B Kft.-ben? 2. B Kft.-nek van-e bármilyen jogosultsága A Kft.-ben?
Ők mehetnek nyugdíjba 2019-ben Cikk
Idén kizárólag az 1955. előtt születettek, valamint az 1955-ben született személyek, legkorábban a 64. életévük betöltésétől szerezhetnek jogosultságot öregségi nyugdíjra. Az 1957-ben vagy azt követően születetteknek már a 65. életévük betöltéséig várniuk kell. Fontos változás 2018. július 26. óta, hogy a nyugellátás megállapításának már nem feltétele a biztosítási jogviszony megszüntetése.
Cégkapu ügykezelő törlése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégkapu ügykezelőként hogyan lehet ügykezelői jogosultságot törölni? A felhatalmazó cég nem elérhető.
Munkaerő-kölcsönzés Kérdés
Egy magyar kft.-nek tulajdonrésze van egy német munkaerő-kölcsönzésre jogosult cégben. A magyar kft. szeretné a saját dolgozóit kölcsönözni német cégeknek. A magyar kft.-nek nincs engedélye munkaerő-kölcsönzésre. Kérdés: Azáltal, hogy tulajdonrésze van a magyar kft.-nek a német cégben, szerzett-e bármilyen jogosultságot arra, hogy ő is kölcsönözhesse a magyar cégben bejelentett dolgozókat. Válaszukat előre is köszönöm, Seprenyi Klára
Tanúval is igazolhatja nyugdíjjogosultságát Cikk
A nyugellátás megállapítása során elsődlegesen a nyugdíjbiztosítás nyilvántartásának adataiból kell kiindulni. A társadalombiztosítási igazgatási szervek által nem igazolt szolgálati időt, korkedvezményre jogosító időt, valamint az együttélés, a magyarországi tartózkodás tényét tanúkkal is alá lehet támasztani.
Csed jogosultság Kérdés
T.Szakértő! Van-e arra lehetőség, hogy kismama méltányosságból csedben részesüljön? Az előírt 365 napból kb. 2 hónap hiányzik.
Jogosultság Kérdés
Tisztelt Adózóna! Ügyfelekkel, szerződéses partnerekkel létrejövő dokumentumok esetében a feleknek tudniuk kell-e, hogy aláírásra jogosult-e az aláíró, vagy feltételezhetjük, hogy joga van az aláírásra, különösen akkor, ha a cég pecsétje is szerepel a dokumentumon?