276 találat a(z) járulékfizetési kötelezettség cimkére

Dolgozó nyugdíjasok: itt vannak a járulékfizetés részletes szabályai Cikk

Sokszor felmerül az a kérdés, milyen járulékokat kell fizetni akkor, ha a nyugdíjas dolgozik. Az alábbiakban összefoglaljuk a foglalkoztatott és a vállalkozást folytató nyugdíjasok járulékfizetését.

Fizetés nélküli szabadság járulékvonzatai Kérdés

Hat hónap fizetés nélküli szabadságra készül egyik hozzátartozóm. Milyen járulék- és adókötelezettségei lesznek fizetés nélküli szabadság esetén?

Társas vállalkozás személyes közreműködésre nem kötelezett tag Kérdés

Tisztelt Szakértő! 1. alapeset: társas vállalkozás személyes közreműködésre nem kötelezett tagja másutt, nem kapcsolt vállalkozásban 36 órás munkaviszonyban áll. Esetenként (évente egy-egy kiállításon való részvétellel vagy néhány szakvélemény elkészítésével) térítés nélkül segíti a cég munkáját, jövedelmet nem vesz fel, így járulékot sem kell fizetnie. Jól értelmeztem az 1997/LXXX. tv. 31. par. 4. bekezdésében írottakat? 2. alapeset: ugyanaz mint az 1. eset az alábbi eltéréssel: ugyanezen tag (más cégnél volt) munkaviszonya megszűnte után főállású katás vállalkozó lesz. A további részletek megegyeznek az 1. esetben leírtakkal (esetenkénti, jövedelemszerzés nélküli tevékenység). Hogyan alakul a járulék-, illetve adófizetési kötelezettség, ha A: havi 50 000 forint tételes adót fizeti meg a saját katás vállalkozásában? B: a havi megemelt, 75 000 forintos tételes adót fizeti meg a saját katás vállalkozásában?

Járulékfizetés fizetés nélküli szabadság esetén Kérdés

Heti 36 órás foglalkoztatás mellett működik egy evás egyéni vállakozó, aki megbízási szerződéssel is dolgozik. Munkahelyéről körülbelül fél év fizetés nélküli szabadságra kénytelen menni. Hogyan alakul a járulékfizetési kötelezettsége? Megbízási jogviszonyban szerzett jövedelme meghaladja a minimálbér másfélszeresét.

Családi gazdaság középiskolai tanuló tagja Kérdés

Középfokú oktatási intézmény nappali tagozatos halgatója betöltötte a 18. életévét. Őstermelő családi vállalkozás tagja, a tanulói jogviszony mellett kötelezett-e járulék fizetésére?

Őstermelő járulékfizetés Kérdés

Kedves Adózóna, Tisztelt Szakértő! Őstermelő bejelentésével, „járulék fizetésével”, bevallásával (58) kapcsolatosan akadtam meg, amelyben kérem a segítségüket. Adott egy őstermelő, aki az elmúlt években folyamatosan érvényes őstermelői igazolvánnyal rendelkezett, így véleményem szerint kezdő őstermelőnek nem minősül, aki ez idő alatt ápolási díjban részesült. Az ápolási díj folyósításának ideje alatt őstermelői bevétele nem volt, azaz a bevétel: 0. 2014. évben év közben az eddigi ápolási díjra való jogosultsága megszűnik, a gyermekét gyógyultnak minősítették. Kérdés: Az ápolási díj megvonásával milyen bejelentési, bevallási kötelezettsége van? Áprilistól milyen és mennyi közterhet kell fizetnie minimálisan? Felmerült ötletek: Mint magánszemély 6 810 egészségügyi szolgáltatási járulékot fizet, vagy, mint kezdő őstermelő minimálbér után lerója a szocho- és járulékterheket. A korábbi év bevétele után az eho, de 0-t bármivel szorzom 0 lesz. Önként vállalt magasabb összeg, de akkor ismét minden szocho, nyj, ebj. Segítségüket, válaszukat előre is megköszönve: Somogyi Rita

Ügyvédi iroda tagjának járulékfizetési kötelezettsége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Jelenleg gyesen lévő személy egyszemélyes ügyvédi irodát szeretne alapítani. Napi 4, maximum 6 órát fog dolgozni. Kérdésem az lenne, hogyan alakul a járulékfizetési kötelezettsége ilyen feltételek esetén? Adózási szempontból mi a legoptimálisabb a tagi kivét és az osztalék megoszlásának vonatkozásában? Várom válaszát! Üdvözlettel.

Bt. kültag személyes közreműködése Kérdés

A bt.-ben a beltag és a kültag is személyes közreműködésre kötelezett. Kérdésem, hogy ezen kritériumnak megfelel-e, ha a kültag munkaszerződést köt a bt.-vel és a személyes közreműködést napi 4 órás munkaviszonyban látja el? Ez esetben a napi 4 órás munkaviszonyban kapott bér után fizet csak járulékot, vagy ez esetben is kötelezően meg kell fizetni a tagi jogviszonyra tekintettel a minimálbér utáni járulékokat, mint társas vállalkozó?

Új családi gazdálkodó járulékfizetése Kérdés

Egy őstermelő, aki eddig is a bevételei alapján fizette a járulékait (nem érte el a 8 milliót) családi gazdálkodást készül alapítani a feleségével, akinek nincs bejelentett jogviszonya. Jól gondolom-e, hogy a feleség, aki eddig nem volt őstermelő, mint kezdő fizeti a járulékait a minimálbér után?

Beltag járuléka gyes ideje alatt? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy bt., benne XY munkavállaló, aki gyeden van, a gyed lejárta 2011. október 22., utána gyest kap, ugyanezen személy pár napra rá, 2011.11.02-én a bt. beltagja lesz, és időközben gyesen van. Kérdéseim: 1. Amikor gyes alatt, hirtelen munkavállalóból beltag lesz, kell-e valamilyen kilépés, kifizetés, egyéb dolog? 2. Gyesen van az illető, egyedüli beltagként, van-e valamilyen járulékfizetési kötelezettsége gyes mellett, egyedüli tevékenysége a bt.-ben a bankszámlára befizetés, előző évi adók miatt? Mellette pedig egy másik cégben alkalmazottként napi 2 órában dolgozik. Köszönettel.

Bt. kültagjának járulékai Kérdés

Tisztelt Szakértő! Gyesen lévőként belépnék egy bt.-be kültagként, kérdésem, milyen járulék és egyéb adóvonzata van ennek? Személyesen közreműködnék, alkalmi munkavállalóként tehetem, vagy mindenképpen munkaviszonyban kell? Van ennek valamilyen minimuma vagy csak a ténylegesen felvett jövedelem? Ha lejár a gyes, változik valami? Ha esetleg elkezdek dolgozni 6 vagy 8 órában mellette? Nagyon köszönöm előre is válaszát! Tisztelettel: Ivett

Beltag járulékfizetése 30 órás munkaviszony esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Két kérdésem is lenne: a gyesen lévő beltagot, akinek jelenleg van 30 órás bejelentett munkahelye, de személyesen nem működik közre a cég tevékenységében, milyen járulékfizetés terheli? Ha ugyanez a beltag személyesen is közreműködne, akkor milyen járulék- és egyéb adófizetési kötelezettsége lenne? Hogyan lehetne minimalizálni? Köszönettel: Ivett

Munkaviszony melletti evás egyéni vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! 36 órás munkaviszony melletti evás egyéni vállalkozó vagyok. 2014. 02. hónapig gyeden voltam, utána visszamentem gyes mellett dolgozni. 2014. 03.01.-03.31-ig heti 36 órás munkaviszonyban, 2014.04.01-től heti 20 órás munkaviszonyom lesz. Amíg gyeden voltam, nem dolgoztam, és felvettem egy alkalmazottat, aki elvégezte a munkát helyettem. Ha visszamegyek dolgozni, és nincs meg a heti 36 órás munkaviszonyom, hogyan alakul a biztosítási jogviszonyom? Főállású egyéni vállalkozó leszek? Meg kell fizetnem a minimálbér után minden járulékot? Nem járok jobban, ha megmarad az alkalmazottam? Köszönettel Fidler Gáborné

Munkavégzés fióktelepnél Kérdés

Tisztelt Válaszadó! Kérdésünk a következő lenne: cégünk a közeljövőben építőipari szolgáltatást tudna megvalósítani Hollandiában egy ottani megbízó részére. A kedvezőbb járulékfizetés miatt célszerű lenne az említett munkát fióktelepi konstrukcióban megvalósítani, a holland fióktelep ötletét viszont megrendelőnk elveti. Kérdésünk az lenne, hogy cég - és munkajogilag járható lenne-e az a konstrukció, hogy egy harmadik EU-s országban (Németország, Szlovákia) létesítenénk fióktelepet, ahol dolgozóink ténylegesen nem végeznének munkát, viszont ez az egységünk számlázná le a dolgozóink által Hollandiában végzett teljesítményünket? (A kiküldetés természetesen A1-es nyomtatvánnyal történne.) Válaszukat köszönjük: Telek Zsolt

Tb-kötelezettség a végelszámolás alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó 2013-ban katás főállású vállalkozónak jelentkezett be. Ugyanakkor a férjével együtt volt egy kft. vállalkozásuk is, ahol a férj volt az ügyvezető. A férj meghalt. Az ügyvédtől kapott társasági szerződés-módositások alapján 2013. 04. 09-étől a feleség lett az ügyvezető, az egyszemélyes kft.-ben és (mivel a cég a haláleset óta nem működött) 2013. 09. 03-ától a végelszámoló is. A kérdés arra vonatkozik, hogy ügyvezetőként ebben az esetben is társas vállalkozónak minősül-e? Legalább a tavalyi minimálbér, 98 000 forint után, meg kell-e fizetnie a tb-t, mivel a társaságnak egyáltalán nincs bevétele, a haláleset óta nem működik a cég? A 2013. 09 .03-ától terjedő időszakra, mint végelszámoló, minek minősül, mi a státusza tb-szempontjából? A végelszámolásért nem kap díjazást. Milyen jogviszonya van a végelszámolás alatt, és milyen kötelezettséggel jár a státusza? Köszönöm válaszát.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink