712 találat a(z) járulékfizetés cimkére
Fiatal gazda gyesen Kérdés
Tisztelt Adózóna! A kérdésem a következő: fiatal gazda pályázaton nyert, majd a napokban megszületett a gyermeke. Úgy tudom, hogy közreműködőt vonhat be a vállalkozásába, amit az MVH részére be kell jelentenie. Megjelölheti-e a férjét, akinek szintén van másik vállalkozása (ahol maga után megfizeti a járulékokat)? Van-e a NAV felé bejelentési, bevallási és befizetési kötelezettség a férj után? Köszönöm.
Biztosítási jogviszony Kérdés
Tisztelt Szakértő! Biztosítási jogviszonynak számít-e, ha egy személyesen közreműködő tag azért nem fizet járulékokat, mert máshol 40 órában munkaviszonyos, és nem vesz ki jövedelmet? Tisztelettel: Arany Tamás
Adó- és járulékfizetési kötelezettség Kérdés
Tisztelt Szakértő! Külföldi (svájci) munkáltatóval szerződött, távmunkát végző munkavállalónak milyen adó- és járulékfizetési kötelezettségei vannak Magyarországon? Jogosult-e tb-ellátásra? A nyugdíjba beszámít-e ez a jogviszony? Válaszukat köszönöm!
Ápolási díjon lévő ügyvezető II. Kérdés
Tisztelt Dr. Radics Zsuzsanna! Ezen címmel 08. 30-án feltett kérdésemre adott válaszát nagyon szépen köszönöm. Még azt szeretném megkérdezni, hogy abban az esetben, ha a társaság tagjaként ápolási díj mellett végzi az ügyvezetési tevékenységet valaki (más tevékenységet az ügyvezetésen kívül nem végez), és ezt ingyenesen teszi, kell-e tb-t fizetni a minimum járulék alapján a társaságban a személyes közreműködés miatt? Tisztelettel várom válaszát.
Tag részmunkaidős ügyvezetőként Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy tevékenységet nem folytató kft. ügyvezetését a jelenlegi, nem tag ügyvezetőtől(csökkentendő a költségeket) a társaság egyik tagja kívánja átvenni, munkaviszony keretében. Megfelel-e a szabályoknak, ha a társaság egyik tagja – aki máshol semmilyen biztosítási jogviszonnyal nem rendelkezik – látja el a továbbiakban az ügyvezetést, például heti 3 órában, és a heti 3 órás munkabére után fizeti meg a járulékokat? Köszönettel: Juhászné Tomozi Katalin
Gyet Kérdés
Tisztelt Szakértő! Bt. kültagja gyet mellett megbízási szerződés alapján végez tevékenységet, nulla forint ellenében. Kell-e járulékot fizetnie? Az eddigi válaszaikból úgy tűnik, hogy nem, de a T1041 lapon jelenteni kell-e? Tisztelettel: Arany Tamás
Kirándulás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy nonprofit kft. fogyatékosok ellátásával foglalkozik, benntlakás nélkül (napközi, nappali ellátást, foglalkoztatást biztosít a résztvevőknek). Szerződésük szerint biztosítja az ellátottaknak a foglalkoztatást, fejlesztést és a napi egyszerit étkezést (ebédet kapnak), életvezetési képesség kialakításának segítését, rehabilitációs program biztosítását. Ez egy komplex szolgáltatás, térítési díj ellenében, az étkezésért külön nem fizetnek. Rehabilitációs programjaik között szerepel (a társadalmi beilleszkedés elősegítése érdekében), hogy rendszeresen mennek kirándulni, rendezvényeken vesznek részt. Tervben van, hogy az ellátottakkal kirándulni, táborozni mennek. Ennek keretében egy szállodában megszállnak, reggeli, ebéd, vacsorát vesznek igénybe, illetve fürdőbelépőt is vesznek. Ezért a kirándulásért az ellátott nem fizet, azt teljes egészében a kft. térítené. A tábor alatt a fogyatékos személyek több programon vesznek részt: úszni tanulnak, kézműveskednek, sporteseményeken vesznek részt. A tábor célja az épekkel való együttműködés megtanulása, a társadalmi integráció elősegítése. A kísérők maguk fizetik a díját, azt a kft. nem állja. Kérdésem, hogy ebben az esetben milyen adóvonzatokkal kell számolni? Merül-e fel adó-, járulékfizetési kötelezettsége a kft.-nek? Köszönöm!
Tagi jogviszony járulékai Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kétszemélyes kft. egyik tulajdonosa tagi jogviszony keretében van bejelentve a cégnél. Ő jelenleg Ausztriában dolgozik, 6 órában bejelentve. A kft.-ben hogyan alakul a járulékfizetése?
Egyetemi nappali hallgató egyéni vállalkozás járulékfizetési kötelezettsége Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyetemi nappali hallgató, egyéni vállalkozást szeretne indítani; kérdés, hogy az egyéni vállalkozás másodállásnak minősül-e,? Nem kell neki semmilyen járulékot fizetni? Vagy a garantált minimálbér után, 112,5% alap figyelembevételével kell megfizetni a járulékokat (nyugdíjjárulék, egészségbiztosítási járulék, szoc.hozzájárulás, szakképzési hj.)? Nem katás adózást választana. Elbizonytalanodtam, mert azt is hallottam, hogy a nappali hallgatók nem munkaviszony alapján biztosítottak. Köszönettel: Ildikó
Bevételszerzés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó vagyok, jelenleg cseden, és nem folytatom a vállalkozói tevékenységemet. Gyermekem 2016. 04. 13-án született. Úgy tűnik, hogy lenne egy megrendelésem, csak nem tudom, elvállalhatom-e? Mennyit dolgozhatok és mikortól úgy, hogy az ellátásom megmaradjon? Mikortól kell járulékot fizetnem? Köszönöm.
Átalányadózó egyéni vállalkozó Kérdés
Főfoglalkozású átalányadózó egyéni vállalkozó egy kft.-nél munkaviszonyban munkát vállalna. Hogyan alakulna a járulékfizetési kötelezettsége a kft.-ben, illetve átalányadózó egyéni vállakozóként? Maradhat-e átalányadózó egyéni vállalkozó?
Társas vállalkozó járulékfizetés alóli mentesülése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném segítségét kérni. A társas vállalkozó munkaviszonya egy másik foglalkoztatónál megszűnt, és megbízási jogviszonyban foglalkoztatják tovább. A megbízási szerződés szerint a havi díjazása 500 ezer forint lesz. A kérdésem az, hogy társas vállalkozóként mentesül-e a járulékfizetési kötelezettség alól? Kérem, hogy arra is legyen szíves kitérni válaszában, hogy amennyiben csak tulajdonos, és személyes közreműködéssel nem vesz részt a vállalkozásában, (más személy az ügyvezető), akkor terheli-e járulékfizetési kötelezettség. (25 százalékban tulajdonosa a vállalkozásnak.) Válaszát előre is köszönöm. Kuzselláné Zsuzsa
Ügyvezető megbízási szerződéssel Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő kérdésben kérném a segítségét: egy kft. két tulajdonosa megbízási szerződéssel ügyvezető, nincs mellette 36 órás jogviszonyuk. A megbízási szerződésben foglalt díj havi 220 ezer forint (10 % költséghányadot alkalmaznak), de ez az összeg csak 4 havonta kerül kifizetésre (tehát 4 havonta kapnak 880 ezer forintot). A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben azokra a hónapokra, amelyekben nincs kifizetés, meg kell-e fizetniük társas vállalkozóként a minimum járulékalap után a járulékaikat, vagy mivel a kifizetett összeg több hónapra vonatkozik és az egy hónapra eső összege meghaladja a havi minimum járulékalapot, csak 4 havonta, a kifizetett összeg után van járulékfizetési kötelezettség? Köszönettel: VL
Külföldi ügyvezető járulékfizetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Osztrák állampolgárságú és Ausztriában is részmunkaidős munkaviszonyban álló magánszemély egyik kft.-ben szintén részmunkaidős munkaviszonyban ügyvezetői tevékenységet lát el egyéves határozott idejű munkaszerződéssel. Az illetékessége Magyarországon van. Az életkora 63 év, tehát a magyar törvények szerint betöltötte a nyugdíjkorhatárt. Az osztrák törvények szerint még nem, mert ott 65 év a korhatár. Kérdésem: minekután az illetékessége Magyarországon van, ezért itt kell az szja-t és a járulékokat megfizetnie. A munkaerőpiaci járulékot nem kell, mert betöltötte a magyarországi nyugdíjkorhatárt. Kérdéseim: Mi van a többi járulékával? Azt is fizetnie kell továbbra is? Az itteni 1 éves határozott munkaidejű munkaszerződése hogyan fog beszámítani a nyugdíjába, és hol? A magyar törvény szerint, aki a nyugdíjkorhatár után tovább dolgozik, annak 30 naponként 0,5 százalékkal emelkedik a nyugdíja. Ez őrá is alkalmazható? Köszönöm szíves válaszát!
Evás társas vállalkozó járulékfizetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Nem tisztázott számomra, hogy evás "főállású" társas vállalkozónál a kötelezően fizetendő nyugdijjárulékot és egészségbiztosítási járulékot magának a vállalkozónak kell-e megfizetnie az összeg társaságba való befizetésével, vagy a társaság kötelezettsége fizetni a magánszemély társas vállalkozó helyett?