110 találat a(z) fizetési határidő cimkére

Eltérő munkabér-kifizetési napok Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkáltató bérkifizetési napként két időpontot kíván meghatározni és nem konkrét naptári napot. A kérdésem a következő: megteheti-e a munkáltató, hogy bérkifizetési napként a tárgyhót követő X. munkanapként határozza meg a bérkifizetés napját (természetesen a tárgyhót követő hónap 10-én belül) és nem konkrét naptári napot kell, hogy meghatározzon? Továbbá az is kérdésként merül fel, hogy ugyanazon munkahelyen, ugyanazon munkakörben lehet-e más a bérkifizetés napja, mivel a munkáltató azt tervezi, hogy az átutalással teljesítendő munkabér-kifizetéseket két munkanappal előbb kívánja teljesíteni, mint a készpénzben teljesítendő munkabér-kifizetéseket? Jogszerű ez az eljárás? Válaszukat megköszönöm!

Költségátalány 40 euró Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégként minden számlát határidőben fizetek, de történt a közelmúltban, hogy az általam határidőben kifizetett számla összegét valamilyen okból visszautalták, és ezzel egyidejűleg a számlát lesztornózták. Röviddel ezután ismét kaptam egy csekket, vagyis, hogy a korábban visszautalt pénzt mégis fizessem be. Ez utóbbi esetben felszámolhat-e a fél késedelem miatt költségtérítést, mert ezt a számlát már egy félreértés miatt valóban késve fizettem be? Az eredeti számla összegét határidőben, az utólag módosított számla összegét pedig határidőn túl fizettem be. Úgy gondolom, hogy mivel eredeti számlát határidőben, az utólag mégis jónak titulált számlát viszont nem határidőben fizettem be, nem jogos a költségátalány. Vagy egy ilyen esetben akár egy számlára vonatkozóan többször is felszámító költségátalány? Előre is köszönöm a válaszát..

Alanyi mentes vagy áfás számla Kérdés

Tisztelt Szakértő! Időszakos elszámolású ügyleteknél a teljesítés időpontja – ha a számla kiállítása és a fizetési határidő is követi az elszámolás időpontját – a fizetési határidő. Ez esetben a fizetési határidő alapján kell a bevételeket figyelni az alanyi mentesség értékhatáránál? Ha 2016 novemberében értékhatártúllépés miatt át kell lépjen a normál adózás alá, de a parlament megszavazza a 2017-es áfaváltozásokat, akkor 2017-től ismét választhatja az alanyi adómentességet, ha a bevétele nem haladta meg a 8 millió forintot? Ez esetben, ha 2017-es fizetési határidővel állít ki számlát, azt már ismét alanyi adómentes minőségében teheti meg? Köszönettel.

Teljesítés dátuma Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk számítógépes szolgáltatást nyújt partnereinek. Jelen esetben egy 6 hetet átölelő iőszakról van szó, ameddig rendelkezésre bocsátjuk termékünket. Kérdésem milyen dátumokkal helyes kiállítani a számlát? Időszak: 2016.09.21 – 2016.10.14 Kiállítható e a számla 2016. 09. 26.án, korábban mint az időszak utolsó napja? Előlegnek minősül e az? Fizetési határidő szerződés szerint, kézhezvételtől számított 15 nap. Jó dátumnak minősül-e 2016. 10. 11.? Igaz az a kiállítástól számított 15. nap, de cégünk tudja, hogy a kiállítás és a kézhezvétel között eltelhet néhány nap, így nem szigorú a határidőt illetően. Valamint a teljesítési dátum lehet-e az időszak utolsó napja, 2016. 10. 14?! Kérem mindkét esetben, ha helyesek a dátumok, ha nem, írja meg a vonatkozó szabályozást, amiből kiderül, hogyan jár el helyesen a cég. Válaszát előre is köszönöm!

Bónusz a vevőknek: lehet-e a számla határidőre kifizetéséhez kötni? Cikk

Van arra lehetőség, és törvényes-e, hogy az eladó a bónuszszerződésbe beleírja, csak akkor fizeti ki a bónuszt, ha a partner egész évben határidő előtt kiegyenlíti a számlákat? – kérdezte olvasónk. dr. Szeiler Nikolett, ügyvéd, adótanácsadó szakértőnk válaszolt.

Folyamatos ügylet – számladátumok Kérdés

Tisztelt Szakértő! Áfatörvény 58. §-a alá tartozó szolgáltatási szerződés szerint a megbízott, a tárgyhónapot követő 10. napig állítja ki a számlát, amelyet a megbízó 15 napon belül köteles kiegyenlíteni. Elfogadható-e, ha a július havi számviteli teljesítésről a következő dátumokkal bocsát ki számlát a megbízott? Teljesítés időpont: 08. 05. Számla kelte: 08. 05. Fizetési határidő: 08. 05. Válaszát előre is köszönöm.

Fizetési határidő Kérdés

Válaszukat kérem az alábbi kérdésben: Le van-e szabályozva, és ha igen, milyen jogszabály alapján: az üzleti partnerek 60 napnál hosszabb fizetési határidőben nem állapodhatnak meg. Áruszállításról történő szerződéskötésnél érvényes-e a 60 napnál hosszabb fizetési határidőben történő megállapodás? Ismeretem szerint a régi 1959. évi IV. Ptk. 292/A-B §-a szabályozta a maximális fizetési határidőt. A 2013. évi V. törvényben nem találom a fizetési határidő szabályozását. Tisztelettel: Kecskemétiné H Katalin

Bónuszfizetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném kérdezni, hogy arra van-e lehetőség, és törvényes-e, ha a bónuszszerződésbe beleírom, csak akkor fizetem ki a bónuszt, ha a partner pontosan fizet egész évben? Mivel 10-20 napot csúszik a fizetéssel, valahogy szeretnék hatni rá, hogy érdeke legyen a határidő betartása. Köszönettel: Kovács Éva

Késedelmes számlázás, számlázás folyamata, teljesítési idő Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következőben szeretném a segítségét kérni: Egynapos projekt (oktatás és tanácsadás) keretében 2016. május 31-én megtörtént a szolgáltatás teljesítése, de a számla kiállítása a mai napig nem történt meg. A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben mi a számla kiállításának folyamata? Helyesen jár-e el a cég, ha például a mai nappal (2016. 07. 12.) kiállítja a számlát, a fizetési határidő 15 nap (jelen esetben 2016. 07. 27.), és a teljesítési dátum (külön kérdésem lenne a teljesítés dátum) megegyezik a fizetési határidővel, vagyis ugyancsak 2016. 17. 27. (60 napon belül)? Segítségét előre is köszönöm!

Alanyi mentes folyamatos teljesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő, véleményét szeretném kérdezni. Alanyi mentességet választotta cégünk az áfatörvény esetében. A kérdés az, hogy a folyamatos teljesítésű ügyletek során, attól függetlenül, hogy nem áfasak a számláink, a teljesítési, kiállítási, fizetési határidőkre vonatkozó szabályok ugyanúgy érvényesek-e ránk, mintha áfasak lennénk? A saját álláspontunk az, hogy az alanyi mentesség választása az áfatörvényen belüli választási lehetőség, tehát ránk az áfatörvény ugyanúgy érvényes, tehát ezt is alkalmaznunk kell. A kérdés pusztán az, van-e bármi jelentősége ebben az esetben a dátumoknak?

Számlázás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Tárgyhavi teljesítésnél a számla kiállítása csak a következő hónapban esedékes. Abban az esetben a teljesítés dátuma meg kell-e egyezzen a fizetési határidővel? Válaszukat előre is köszönöm

30 napos halasztás az evában Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem, legyen kedves számszakilag levezetni, hogy az alábbi esetben konkrétan mely napra (hányadikára) esik a bevétel megszerzése egy eva hatálya alá eső társaságnál? A számla kelte június 1., a fizetési határidő és a teljesítés is július 16, azonban a számlát július végéig nem fizetik ki. Tisztelettel várom válaszát

Időszakos elszámolás teljesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő ! Cégünk fuvarozást végez: megbízónk esténként közli a másnapi fuvarokat (van amikor van, van, amikor nincs ) és következő hónap elején kiállítunk 1 db számlát a havi összes fuvarról. Eddig teljesítésnek a hónap utolsó napját írtuk be és fizetési határidőnek a teljesítéstől számított 60. napot. Most visszaküldték nekünk a számlát, hogy írjuk át a teljesítést: májusi számlák esetében július 30-ára, a fizetési határidőre. Van a számlán a számla kiállítás dátuma, teljesítés és fizetési határidő: értelmetlennek látjuk a májusi számlák esetében a júliusi teljesítést, főleg hogy a fizetési határidő is szerepel. Mit jelent ilyenkor a teljesítés? Valamint kérdezem, hogy ez a szabály alkalmazható, vagy kötelező? Ugyanis a másik cég, akinek szintén így számlázunk, nem lépett fel ilyen igénnyel. Köszönöm előre is válaszát

Számlareklamáció Kérdés

Tisztelt Szakértő! Számla visszaküldésének (határ-)idejével kapcsolatban szeretnék érdeklődni. Partnerünk felé 2015. 02. 05-én számlát állítottunk ki, melyet az ő könyvelésük 02. 09-én iktatott. Az érintett másik két számla kelte 06.11. volt, az ő érkeztetésük 06.15-e. A fizetési határidő mindhárom számla esetében 30 nap. Partnerünk a számlákat nem egyenlítette ki, majd többszöri fizetési felszólítás után 2015. 12. 09-én visszapostázta azokat. A kísérő levélben semmilyen indok nem szerepelt, csak annyi, hogy vegyük fel a kapcsolatot az egyik munkatársukkal. Ez a kapcsolatfelvétel azóta is sikertelen. Kérdésem, hogy jogos-e a számlák visszaküldése hónapokkal a fizetési határidő lejárta után? Illetve, hogy mit tehetünk még ez ügyben a sikertelen kapcsolatfelvétel miatt? Előre is köszönöm válaszát! Üdvözlettel: Fürjész Ramóna

Sztornózás, új számla kiállítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Tévesen kiállított, kézzel írott, utalásos számlát a vevő visszaküldte. A teljesítésről új számlát bocsát ki a partner. A számla kelte a tényleges kiállítás dátuma, a teljesítés dátuma az eredeti teljesítés dátuma. A szerződés értelmében a fizetési határidő, a számla kézhezvételét követő 30. nap. Ebben az esetben az eredeti számla fizetési határideje a fizetési határidő, vagy az újonnan kiállított számla kézhezvételét követő 30. nap? Segítségét előre is köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink