110 találat a(z) fizetési határidő cimkére
Év végi számla Kérdés
2017. december 11-én kelt számlában decemberi és januári szolgáltatás is van. Teljesítés a fizetési határidő: 2018.01.29 Szállítóként melyik évben könyvelem? Válaszukat köszönöm.
Folyamatos teljesítésű ügylet meghatározása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Annak meghatározásában szeretném a szaktanácsát kérni, hogy az alábbi két ügyletet áfateljesítés szempontjából folyamatos teljesítésű szolgáltatásnak kell-e tekinteni. 1. Vállalkozás ügyfelei részére – a cégvezető számára – vállalatvezetési, kontrolling jellegű döntéstámogató üzletviteli tanácsadást végez az aktuálisan felmerülő kérdések megoldásában. A szerződésben tanácsadási óradíjban, havidíjban állapodnak meg. Az ügyfél által elfogadott teljesítési igazolás alapján jogosult számlázni arra az időszakra, melyben teljesítés történt. 2. Vállalkozás saját munkaerő hiányában üzemének működtetéséhez másik vállalkozással köt szerződést. Havi díjban állapodnak meg, azzal, hogy az elszámolás napja a hónap utolsó napja. A számlán a teljesítés napja a hónap/időszak utolsó napja, kelte a hónapot követő második nap. Fizetési határidő a számla kelte plusz 10 nap. Helyes-e így a számla kiállítása, vagy a folyamatos teljesítésű szolgáltatásokra vonatkozóan (áfateljesítés = fizetési határidő) kell a számlát kiállítani? Köszönöm válaszát.
Fordított áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! Fordítottáfa-fizetési kötelezettséggel (munkaerő kölcsönzés – időszaki elszámolás) kapcsolatban szeretnénk megkérdezni: egy január havi időszakban teljesített szolgáltatás esetében mikor áll be az adófizetési kötelezettség? Február 15. vagy március 15.? A teljesítést követő hónap tizenötödik napját hogy kell értelmezni? A számlán ilyen esetben mit kell teljesítési időpontnak feltüntetni, különös tekintettel, ha késve kerül a számla kiállításra? Attól függetlenül a fizetési határidőt, hogy fordított az áfafizetési kötelezettség? Köszönettel: Nova-Audit Kft.
Időszakos elszámolás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik ügyfelem fuvarozással foglalkozik. Az egyik nagy üzemanyag-értékesítő cégnél ügyfélkártyával rendelkezik. A cég havonta kétszer számláz, egyszer 15-én, az addig felmerült tankolásokat számlázza ki, majd egyszer hónap utolsó napján a hónap második felében történt tankolásokat. Egy számla nagyságrendileg 70 oldal, több tízmillió forint bruttó értékkel. A számlának nincs teljesítés dátuma, csak számla kelte és fizetési határideje. Kérdésem lenne, hogy melyik áfabevallásban kell szerepeltetni? A számla kelte szerinti időszakban, vagy pedig a számla fizetési határidejének időszakában? Válaszát előre is köszönöm.
Előlegszámla Kérdés
Ügyfelem alvállalkozási szerződést kötött, a Megrendelő a vállalkozói díj – áfa nélküli összeg – 60 százalékának megfelelő előleget fizetett augusztus hónapban, amelyről úgy gondolom Ügyfelemnek előlegszámlát kell kibocsájtania. Értelmezési problémám van a teljesítési időpontot, valamint a fizetési határidőt időt illetően, mivel a munkálatok még nem kezdődtek meg. Tisztelt Szakértő szíves segítségét kérem a az előlegszámla kiállításánál a teljesítési határidőt illetően. Teljesítési időnek a pénz bankszámlára érkezés időpontját jelöljük? Fizetési határidőt, mivel a pénz már megérkezett, nem kell jelölni, vagy az is a bankszámlára érkezés időpontja? Köszönettel várom szíves válaszát: Jeney Béláné
Katás egyéni vállalkozó bevételszerzésének időpontja Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azt szeretném kérdezni, hogy katás alanyi mentes egyéni vállalkozónál mi számít a bevételszerzés időpontjának? Amelyik hónapra vonatkozik? Vagy a számlakiállítás hónapja? Vagy a fizetési (esedékességi) határidő? Vagy a fizetés kiegyenlítésének napja? Ha például egy katás könyvelő 2017 május hónapról 2017 június 1-jén 7 napos fizetési határidővel állít ki számlát, akkor a teljesítési időpont a számlán június 30. vagy az áfatörvény szerinti június 8-a? És a bevételszerzés időpontja kata szempontból június vagy július? És ez attól független, hogy ténylegesen mikor kapja meg az ellenértéket, ugye? És ha áfás lenne a katás egyéni vállalkozó? Tehát mit kell szerepeltetni teljesítési dátumként a számlán (időszakos teljesítésnél), és mi számít katás bevételszerzés hónapjának?
Pénzforgalmi elszámolású szállító fordított adózású számlája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk egyik szállítója pénzforgalmi elszámolású. Fordított adózású számlát állított ki részünkre, melynek beérkezési ideje 2017.03.31. A számla kelte 2017.03.20, teljesítése 2017.03.09, fizetési határideje 2017.04.04. Ha a fizetési határidőnek megfelelően 2017.04.04-én fizetjük ki a számlát az áfát milyen időszakban kell szerepeltetni?
Áfafizetés határideje Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az áfatörvény 58. és 61. paragrafusainak helyes értelmezésében kérnék segítséget. Egyéni vállalkozó fuvarosként a megrendelőmmel heti számlázásban állapodtunk meg, 60 napos fizetési határidővel, amely dátum teljesítésként szerepel a számláimon. A számla rendezése néhányszor a számlán szereplő 60 napon túl történt meg. Jól értelmezem-e az áfatörvény 61. paragrafusának (3) bekezdését, miszerint a számlán szereplő fizetési határidőtől (teljesítés) kezdődően még 45 napom van a számlában szereplő fizetendő áfám bevallására? Köszönöm válaszukat!
Ma lejár a fizetési határidő! Cikk
A nemzeti ünnep miatti munkaszüneti nap miatt az előírt március 15-ei határidő miatt valójában legkésőbb a mai napon kell befizetni a különféle helyiadókat és a gépjárműadó első félésévi adóelőlegét. a határideje több közteher – gépjárműadó, illetve különféle helyi adók – megfizetésének. A befizetés tényleges határideje – tekintettel a március 15-ei nemzeti ünnep miatti munkaszüneti napra – március 16-a.
2016 decemberi számla teljesítése könyvelése Kérdés
Tisztelt Szakértő! 3 számlázási kérdésem lenne. 1. 2016 decemberi időszakra szóló szolgáltatói (vevő) számla kelte 2016.12.31., fizetési határidő 2017.01.10, így a teljesítés is 2017.01.10. A 2016-os könyvelésbe kell tennem a bevételt vagy a teljesítés szerint a 2017-esbe? Jól gondolom, hogy az áfa a 2017 első negyedéves bevallásba kerül? 2. Továbbá kérdésem lenne 2016-os telefonszámlával kapcsolatban. Elszámolási idõszak: 2016.11.20-2016.12.19. Teljesítés: 2017.01.09. Ennek könyvelése melyik évre esik, melyik évben költség? Az áfabevallásban a 2016-os évet érinti? 3. Karbantartási szállítói számla, karbantartás 2016 decemberében megtörtént, a számla kelte 2016, teljesítés 2016, de postán 2017-ben érkezett és akkor is lett kiegyenlítve. A 2016-os évben kerüljön könyvelésbe és az áfarésze? Köszönöm válaszukat előre is.
Fuvarozás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Alábbi kérdésben kérném állásfoglalását. Egy cég közösségi adóalany felé végez fuvarozást, a fuvardíjat euróban számlázza. A teljesítés időpontja 2017.01.29.; a számla kelte 2017.02.05.; a fizetési határidő pedig 2017.02.10. Ebben az esetben az áfabevallásban melyik árfolyamon kell számolni, és melyik hónap időszakában kell szerepeltetni? Tisztelettel: T. Mária
Elhatárolás vagy előző évi költség Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakra szeretnék segítséget kérni. Vitát okoz, hogy az alábbi számlákat decemberre vagy januárra kell-e könyvelni: Például telefonszámla, internet számla, könyvelési díj számla: mely belső tartalma szerint 2016.12.01–2016.12.31-e közötti időszak számlája, de a számla kelte, a teljesítési idő, a fizetési határidő mind 2017. januári. Ezt a számlát 2016.12.31-ei teljesítéssel 2016-ban kell lekönyvelni a szállítóba eltérített áfával, vagy 2017-ben könyveljük le januárban és a nettó összeget visszahatároljuk 2016-os költségnek? Ha a számla belső tartalma szerint a leszámlázott időszak például 2016.12.15-étől 2017.01.15-éig tart, akkor az a helyes eljárás (mivel a számla 2 évet érint), hogy 2017. januári teljesítéssel januári áfa-visszaigényléssel januárra könyveljük és a 15 napra eső költséget visszahatároljuk 2016-ra? Tehát a kérdés igazából az, hogy a belső tartalmuk szerinti költségeket hiába minden dátum már 2017. januári rajta, még december 31-ei teljesítéssel decemberre könyveljük, ha csak decemberi költség van a számlán? És nem helyes, ha csak a költség vissza van határolva és a beszámolóba nincs a rövid lejáratú kötelezettségek között, mint szállítói tartozás? Hiszen ha decemberre könyveljük ezt a számlát, akkor ugyan úgy a költségeknél megjelenik mintha vissza határoltuk volna, csak a rövid lejáratú kötelezettségünk is nő. Köszönöm szépen a segítségüket!
Határozott idejű elszámolású számla uniós partnernek Kérdés
Tisztelt Szakértő! Abban szeretnék segítséget kérni, hogy egy havi elszámolású, nem ingatlanhoz kapcsolódó bérletidíjszámlának mi lesz a teljesítési dátuma, illetve mely dátum alapján szerepeltetem az áfabevallásban, ha a fogadó fél uniós partner, és a számlát a leszámlázott hónap után pár nappal állítjuk ki? Az áfatörvény 58. § (1) bekezdés b) alapján a fizetési határidőre tippelnék teljesítési dátumként, ha az a valós teljesítést 60 napon belül követi. A 60. § (1) bekezdés a) viszont kimondja, hogy a fizetendő adót a számla kelte alapján kell bevallani esetünkben, amivel a héa-irányelvnek felel meg az áfatörvény. Kérdésem, hogy helyesen állítjuk-e ki a számlát, ha a számlateljesítés dátumát a fizetési határidővel egyenlően töltjük ki, de az áfabevallásban a számla keltével szerepeltetjük azt?
Katás bevétel Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kata alanya a decemberi munkáit december végén számlázza, a fizetési határidő január hónap. A számla összege januárban folyik be a kataalany bankszámlájára. Ebben az esetben ez már januári bevételnek számít, hiába decemberi a számla kiállítása?
Folyamatos teljesítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságuk szerződéses jogviszonyban van egy másik társasággal. A szerződés értelmében a megbízott minden hónapban munkavédelmi és tűzvédelmi feladatokat lát el részünkre, ezért a szerződésben foglalt összeget tárgyhónapot követő hó első napjaiban társaságunk felé leszámlázza. Megítélésünk szerint ez folyamatos teljesítésű ügylet, és miután a tárgyhónapot követően kerül a számla kiállításra, szerintünk a teljesités időpontja a fizetési határidővel kellene hogy megegyezzen (a fizetési határidő ált. 8 nap). Partnerünk szerint a teljesités időpontja a munkavégzésükkel érintett hónap utolsó napja, a számla kelte a tárgyhónapot követő hónap első napjai közül valamelyik nap, és mint írtam a fizetési határidő ált. 8 nap. Szerintem egyértelműen megvalósul az áfatörvény 58 § (1a) b) pontja. Kérem, erősítsenek meg ebben, vagy ha nem jól értelmezem akkor kérem segítségüket abban, hogy rájöjjek arra, hogy mit értettem félre. Előre is köszönöm!