326 találat a(z) előlegszámla cimkére
Áfás egyéni vállalkozó utalása magánszámláról Kérdés
Tisztelt Szakértő! Áfás egyéni vállalkozó nagy értékű tárgyi eszköz beszerzését nem a NAV-hoz bejelentett pénzforgalmi számlájáról egyenlítette ki, hanem a lakossági számlájáról. Ebben az esetben van lehetőség a tárgyi eszközt a vállalkozás eszközének tekinteni, illetve az áfát visszaigényelni? Ráadásként kettő darab tárgyi eszközről van szó, két külön előlegszámla érkezett, az egyiket utalta magánszámláról, a másik eszközt pedig a pénzforgalmi számlájáról, a végszámla pedig egyben érkezett a két eszközről. Segítségüket előre is köszönöm.
Azonosítás Kérdés
Tisztelt Adózóna, egyszerű kérdéssel fordulok Önökhöz. A vásárló partnerünk felé díjbekérőt állítottunk ki. Mire kifizette, majd másnap elszállította, már érvénybe lépett az átjelelenkezése másik adózói körzetbe, így az adószáma utolsó számjegye megváltozott. A kérdésem az, hogy ebben az esetben az előlegszámlán és a végszámlán két külön adószámot kell-e feltüntetni? Pontosabban, két külön adózóról van szó akkor, ha székhelyváltozás történik? Válaszukat köszönöm.
Fizetett előleg Közösségen belül Kérdés
Tisztelt Szakértő(k)! Olasz üzleti partnerünktől egy néhány holnap múlva teljesülő szolgáltatással kapcsolatban előlegszámlát kaptunk. Mind cégünk, mind az olasz partner rendelkezik Közösségi adószámmal és a szolgáltatás teljesítési helye belföld lesz, tehát cégünk kötelezett az áfa megfizetésére. Az előlegszámla nem tartalmaz áfát, úgy ahogy a végszámla sem fog. Az előlegszámla júniusban került kiállításra (2019.06.26-ai dátummal), azonban az előleg megfizetésére júliusban került csak sor (2019.07.01-jén). Két kérdésben szeretném a segítségüket kérni. A fizetett előleget a júniusi vagy a júliusi áfabevallásban és közösségi összesítő nyilatkozatban kell-e szerepeltetni? Az előleg EUR-ban került kiszámlázásra felénk. Milyen árfolyamon kell szerepeltetni az előleget az áfabevallásban és az összesítő nyilatkozatban, azaz a 2019.06.26-i vagy a 2019.07.01-jei árfolyammal kell átszámítani az EUR összeget forintra? Segítségüket előre is köszönöm.
Összesítő jelentés Kérdés
Tisztelt Adózóna! Összesítő jelentésben szereplő számlákkal kapcsolatos a kérdésem. Áprilisi, adott előleget tartalmazó, szállítói számla adatai: 438 ezer+118 ezer forint áfa, ezért az áprilisi áfa-bevallás összesítő jelentésben feltüntetésre került az M-02-es lapon. Májusban megérkezett a végszámla 410 ezer+111ezer áfa értékben, amiből levonásra került a korábban megfizetett előleg összege, ezért mínuszos értékű lett a végszámla. Hogyan kell az összesítő jelentésben a végszámla adatait feltüntetni? Véleményünk szerint a májusi összesítő jelentésben nem kell szerepeltetni a végszámla 410+111 ezer forintos összegét, mivel az előleg teljes mértékben megfizetésre került korábban, sőt még több is lett kifizetve. Jól gondoljuk ezt? Ha viszont ez az ügylet egy hónapban történt volna meg, tehát az előlegszámla és a végszámla is áprilisi lett volna, akkor viszont mindkét számlát fel kellene tüntetni az áprilisi összesítő jelentésben? Válaszukat előre is köszönöm. ML
Exportértékesítés – előlegszámla Kérdés
Tisztelt Adózóna! Cégünk 10 darab mérőeszközt értékesít egy szerb civilszervezetnek, forintra átszámítva 200 ezer forint értékben. Az eszközök vételárát díjbekérőn kértük, mivel ez az első ügyletünk az említett szervezettel. A díjbekérőn, illetve az összeg jóváírásakor az előlegszámlán feltüntetésre kerül, hogy az áfa alól mentes a 2006/112/EK 14. cikke alapján, illetve az áfánál az EUK (EU-n kívüli) megjegyzés szerepel. A nulla áfaértékű végszámlát az eszközök átadásánál állítjuk majd ki. A szervezet képviselőjétől kérünk egy nyilatkozatot, amelyben kijelenti, hogy az eszközöket nem használják, illetve nem hasznosítják egyéb módon (kivéve a próbát) a közösség területének elhagyása előtt, illetve meg fogják küldeni a vámokmányokat, az eszköz átadásáról szállítólevelet töltünk ki. Megfelelő így az eljárásunk? Amennyiben nem kötelező előlegszámla kiállítása, származhat-e bármilyen hátrányunk a kiállításából? Válaszukat előre is köszönöm!
Végszámla kiállítása áfakör változása esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! X vállalkozás 2018 júliusában szerződött egy munkára, bruttó 3,5 millió forint összegben. Ekkor még az áfastátusza alanyi adómentes volt. Kiállított egy előlegszámlát 2,8 millió forintról, amit a vevő határidőben át is utalt. 2018 decemberében elkészült a munka. Időközben azonban, 2018 októberében a bevétele meghaladta a 8 millió forintot, így belépett az áfakörbe. Hogyan kell kiállítani a végszámlát az előlegszámla figyelembe vételével? A megállapodott összeget hogyan kell rajta szerepeltetni (alanyi adómentes vagy 27 százalékos áfás)? Köszönettel!
Devizás számla időszakos elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaság terméket értékesít belföldi áfaalanynak, a termék szállításáról naponta a vevő gondoskodik (romlandó termék). Az elszámolás devizában történik (számlakiállítás és kiegyenlítés is devizában történik). Szerződés 2019.04.01-12.31-i időtartamra kötötték. A vevő hetente előleget fizet, az eladó a tárgyhó utolsó napját követő 10 napon belül kiállítja a végszámlát a vevő részére, melyet a vevő a teljesítés utolsó napját követő 14 napon belül átutal. Kérdésem: melyik napi árfolyammal kell az áfát kiszámolni és megfizetni, április 1-30-ig szállított és május 10-én kiállítandó számla esetében? Jól gondolom-e, hogy a május havi áfabevallásba kell beállítani az értékesítést? Köszönettel!
Áfabevallás M lap Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy társaság 2019. 03 havi teljesítésű termékbeszerzésű előlegszámlát kapott, melynek áfa értéke nem haladja meg a 100 ezer forintot, a végszámla 2019. 04 havi teljesítésű lesz. A végszámla értékéből levont előlegszámla után az áfa értéke szintén nem éri el a 100 ezer forintot, de együttesen már igen. Az előlegszámla és a végszámla együttesen eléri a 100 ezer forint áfa összegét az M lapra 2019. 04. havi bevallásban fel kell tüntetni? A cég havi áfabevalló. Köszönettel.
Nyílt végű pénzügyi lízing első számla Kérdés
Tisztelt Szerkesztőség! Személygépkocsi nyílt végű pénzügyi lízingjének első nagy összegű (kezdő) díjának számlája a következő: 1 569 eFt + 424 eFt áfa. A kérdésem arra vonatkozna, hogy a magáncélú használatra jutó 212 eFt áfát a 16-os beruházási számlára kell-e könyvelni vagy a 86 egyéb követelésekre? A társaság él az 50-50 százalékos megosztási lehetőséggel. Az előlegszámla beérkezésekor a tárgyi eszközt még nem veszik át, nem aktiválják. Köszönettel.
Előlegszámla forintban vagy devizában Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném a véleményét kikérni a következőben: Adott szálláshelyszolgáltató HUF-os bankszámlájára beérkezik 58 691 Ft, megjegyzésben látható, hogy ez 180 EUR. Miről kell kiállítania az előlegszámlát a társaságnak, 180 EUR-ról, és ezt MNB árfolyamon átváltani, vagy pedig a beérkezett 58 691 Ft-ról? Válaszát előre is köszönöm!
Alanyi adómentesség előlegszámlánál Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vállalkozásunk jogosult lenne alanyi adómentes áfaalannyá válni, azonban minden évben előleget kap egy megrendelőjétől, ami a következő évben megy át teljesítésbe. Hogyan kell eljárni áfásan kiszámlázott előlegek végszámlában történő figyelembevételekor, amikor már elvileg alanyi adómentesként kellene számlázni? Köszönettel: Jászné
Előleg/önrész elszámolása – áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! A segítségét szeretném kérni egy nagyobb értékű termék (jármű, de nem személygépkocsi) értékesítésével kapcsolatban, amely vételárának megfizetése egy külső lízingcég bevonásával történik. Az ügyletben "A" társaság megvásárolja a terméket "B" társaságtól "F" finanszírozó bevonásával, amelyről készül egy háromoldalú adásvételi szerződés is. A szerződés értelmében a jármű értékének egy részét, kb. 10%-át mint önrészt "A" társaság állja, a 90 százalékot pedig "F" finanszírozó fizet meg az eladónak. A pénzügyi teljesítés általában időben elválik, több hónap is eltelhet az önrész befizetése és a termék végső átadása között. Az eladó, azaz "B" társaság oldaláról szeretném a segítségüket kérni, az a kérdés, hogy a befizetett önrészről szükséges-e előlegszámlát kiállítani, majd azt érvényteleníteni az áfatörvény 59. §-a értelmében, ha az értékesítésről a szerződés értelmében "B" köteles "F"-nek a járműértékesítést kiszámlázni a jármű átadásával egy időben? Segítségüket előre is köszönettel.
Árfolyamszámítás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. 10 ezer eurós előlegszámlát állított ki 314,5 forint/euró árfolyamon. Az áru szállítását több részletben teljesítette, amiről a teljesítés időpontjában minden esetben számlát állított ki, különböző teljesítéskori árfolyamon. Véleményem szerint az előlegszámla kiállításában érvényes árfolyamon kellett volna a számlák árfolyamát meghatározni. Helyesen gondolom? Köszönöm a válaszát.
Előlegszámla Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kft. előlegszámlát bocsátott ki, de azt több éven keresztül nem egyenlített ki a vevő. Mit lehet vele kezdeni? Köszönettel.
Korábbi évben kiállított előlegszámla tárgyévi beszámítása Kérdés
Tisztelt Adózóna! 2017. 11. 28-ai teljesítési nappal kiállítottunk belföldi megrendelőnk felé egy előlegszámlát. Az ügylethez kapcsolódó szerződés az Áfa tv. 142. § (1) bekezdés b) pontja szerint építésengedély-köteles építési munkához, a társaságunk által előállított termék értékesítésére, leszállítására és beszerelésére irányul, ezért a teljes ügylet fordított adózás alá esik. A szerződés mellékletét képező megrendelő alapján társaságunk a 2018. évben elkészítette a beszerelésre váró terméket. Partnerünk igényt tart az előállított termékre, azonban annak leszállítására, beszerelésére nem. 1. Társaságunk által elkészített terméket szeretnénk kiszámlázni partnerünk felé. Mi a helyes eljárás az eredeti FAD-os előlegszámla beszámítására? 2. Szükségesnek tartanánk az eredeti szerződés utólagos módosítását. Köszönettel: P. Krisztina