315 találat a(z) egyszerűsített végelszámolás cimkére
Határozat pótbefizetésről Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy betéti társaság egyszerűsített végelszámolással szeretne megszűnni. Követelése nincsen, tartozása csak a tulajdonosokkal szembeni tagi kölcsön. A tagi kölcsön rendezésére pótbefizetésről határoztak a tulajdonosok. Pótbefizetésről a társasági szerződés nem rendelkezik. Kérdésem az lenne, hogy a taggyűlési határozat elegendő-e a pótbefizetéshez vagy előtte a társasági szerződés is módosítani kell. Köszönöm válaszát!
Egyszerűsített végelszámolás esetén osztalékfizetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy bt. tagjai elhatározták, hogy egyszerűsített végelszámolással megszüntetik a társaságot. A végelszámolás kezdeti időpontját megelőző napra a társasági adóbevallás és beszámoló készült, amely alapján a maradék eredménytartalék terhére fizethető lenne osztalék. A végelszámolás befejezése előtti időszakban dönthet-e úgy a társaság, hogy a végelszámolás befejeztét megelőzően osztalékot fizet a tagok részére? A végelszámolás kezdő időpontja: 2019. 11. 15. Ha jól értelmezem a jogszabályt, akkor kell egy beszámoló 2019. 11. 14. zárónappal, aztán, ha átmegy a következő évre, akkor 2019.12.31. nappal, és a 2020. évben a befejezéssel. Jól értelmezem a záródátumokat? Válaszát köszönöm előre is.
Egyszerűsített végelszámolás letölthető nyomtatványai Kérdés
Könyvelőként két ügyfelemnek (bt. és kft.) szeretném elindítani az egyszerűsített végelszámolást. Elakadtam azonban a cégbírósághoz beadandó (21/2006. (V. 18.) IM rendelet 13-18. sz, mell.) hatféle nyomtatványt illetően. Abban kérem a segítségüket, hogy honnan lehet ezeket letölteni olyan formában, hogy azt majd a cégkapun be lehessen nyújtani. Hiába kerestem meg a vonatkozó jogszabályt és annak mellékleteit, azokat onnan kitölthető formában nem lehet letölteni. Köszönettel: Molnár Vera
Egyszerűsített végelszámoláskor vagyonfelosztás kültagnak Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy bt. egyszerűsített végelszámolás befejezéséhez közeledik. Ha jól értelmezem, a tagok részére kiadandó vagyon személyijövedelemadó- és szociálishozzájárulásiadó-köteles, az üzletrészük értékét meghaladó részre. Tájékoztatásuk szerint egyik kültagjuk életvitelszerűen külföldön él (EU-s államban), magyarországi állandó lakcímmel nem rendelkezik, magyarországi lakcímkártyája nincs, adóazonosítója nincs, Magyarországról semmilyen szja-köteles jövedelemmel nem rendelkezik, magyar útlevele van. Kérdésem: esetében a vállalkozásból kivont jövedelmét terheli-e szja és szocho? Ha igen, hogyan lehet majd bevallani a 1908M lapon az ő adókötelezettségeit? Válaszát tisztelettel köszönöm. Rozika könyvelő
Egyszerűsített végelszámolás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem szíves (igen sürgős) válaszát az egyszerűsített végelszámolás menetének során beadandó jelentési kötelezettségekről a NAV, a cégbíróság és egyéb szervek felé. Köszönöm segítségüket. Tisztelettel: Borosné Fazekas Mária
Evás bt. vagyonfelosztása egyszerűsített végelszámolásnál Kérdés
Tisztelt Szakértő! Bevételi nyilvántartást vezető evás bt. egyszerűsített végelszámolással szeretne megszűnni. A nyitómérleg-tervezetet elkészítettem, a következő adatokkal: Eszközök: Követelés (adótúlfizetés) 38 eFt pénzeszközök: 1753 eFt Források: Jegyzett tőke: 40 eFt Eredménytartalék: 1751 eFt Az egyszerűsített végelszámolás időszakában tevékenységet a cég már nem fog folytatni, költségként a bankköltség és a könyvelési díj fog jelentkezni, melynek összege előreláthatóan 60 eFt lesz. A végelszámolás befejezésekor a felosztható vagyon (pénzeszköz) értéke 1731 eFt lesz. Kérdésem az lenne, hogy a magánszemély tulajdonosoknak keletkezik-e vállalkozásból kivont jövedelme? Vagy inkább érdemes lenne a bankszámlán lévő pénzt a tulajdonosoknak osztalékként felvenni, még az egyszerűsített végelszámolás befejezése előtt? Evás adózóként ugyanis a cég már „megfizette” az osztalékadót. Válaszát előre is köszönöm! Üdvözlettel: Kaszab Éva
Egyszerűsített végelszámolás Kérdés
Tisztelt Szakértők! Egy évek óta alvó bt. egyszerűsített végelszámolással kívánt megszűnni, amit el is indítottak. Követelése nincs, viszont van 2 millió forint körüli összegű tulajdonos által nyújtott tagi kölcsön kötelezettsége. Emiatt a végelszámolás nem kivitelezhető, mivel társaságiadó-vonzata és illetékvonzata is van a dolognak, a társaság viszont semmi tőkével nem rendelkezik. Ilyen esetben milyen lépéseket kell tenni a tulajdonosnak, hogy a törvényi előírásoknak megfelelően tudjon eljárni? Válaszukat előre is megköszönve maradok tisztelettel: Bálizs Lászlóné
Tagi kölcsön átvállalása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy bt.-t egyszerűsített végelszámolással szeretnénk megszüntetni, viszont előtte a cégben szereplő tagi kölcsönt rendeznénk tartozásátvállalással két cég között. Az átadó cégben (bt.) a lánygyermek 50% tulajdonos (kültag), az átvevő cégben (kft.) az anya 50% feletti tulajdonviszonyban van. Kérdésünk, hogy a cégeknek milyen adófizetési kötelezettségük van, illetve milyen szerződés köthető a két cég között. Kapcsolt vállalkozásnak minősülnek-e a cégek ebben az esetben és van-e valamilyen korlátja a tartozásátvállalásnak? Köszönettel várom válaszukat!
Egyszerűsített végelszámolás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérem a segítségüket. Katás bt. egyszerűsített végelszámolással szeretne megszűnni. Nem sikerült megvalósítani a célt, nem volt egyáltalán bevétele. Eddig a katát, ezután a járulékot a tagok a saját pénzükből finanszírozták. Az lenne a kérdésem, hogy ha visszatérünk a számviteli tv. hatálya alá, és tagi hitelből fedezik a járulékokat, akkor van-e mód végelszámolásra, hiszen van a cégnek tartozása. Hogyan kell rendezni a tagi hitel problémáját? Köszönettel.
Könyvvizsgálat egyszerűsített végelszámolás során Kérdés
Evás bt. egyszerűsített végelszámolása során a végelszámolás mely szakaszában van szükség könyvvizsgálóra?
Hitelezői igénybejelentés Kérdés
Bt. egyszerűsített végelszámolást indított 2019.06.01. időponttal. A budapesti iparkamara 5000 forint kamarai hozzájárulás címen igénybelentéssel élt. A bt. az összeget 03.25-én kiegyenlítette. Visszavonatható-e a kamarával igénybejelentés, hogy az egyszerűsített végelszámolás folytatható legyen, vagy mindenképp át kell térni "normál" végelszámolási eljárásra?
Évek óta nem működik a cég, hogyan lehet végelszámolni? Cikk
2016 decemberében alakult egyszemélyes kft. 2018. április 1-jén végelszámolást jelentett be. A kft. a 2016., 2017., 2018. években semmilyen tevékenységet nem folytatott, nem volt bevétele és költsége sem. A könyvelő a mai napig nem készítette el a végelszámolással kapcsolatos iratokat, beszámolókat. (A végelszámoló az ügyvezető, aki egyben a tulajdonosa is a kft.-nek.) Hogyan lehet befejezni a kft. működését? – kérdezte olvasónk. Pölöskei Pálné okleveles könyvvizsgáló válaszolt.
Egyszerűsített végelszámolás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszermélyes kft. egyszerűsített végelszámolását kezdte 2019.01.01. napján, elég döcögve haladt, de nincs semmi kötelezettsége, sőt társaságiadó-követelése van (04. 20-ai előleg miatt). Most jutott el odáig, hogy befejezte a végelszámolást, kitöltötték a 16-os és 18-as nyomtatványt. Kérdésem, hogy a cégbíróság felé csak ezeket kell leadni, vagy van még külön törlést kérő nyomtatvány is, vagy levélben kérni, melyett szintén csatolni kell?
Végelszámolás: beszámoló, mérleg, a vagyon felosztása, kiadása Cikk
Végelszámolásról szóló írásunkat folytatjuk a végelszámolás időszakát lezáró beszámolóra, a vagyon felosztására és kiadására, az egyszerűsített végelszámolásra és a kényszertörlési eljárásra vonatkozó főbb szabályok ismertetésével.
A végelszámolás formái – azonosságok, eltérések Cikk
Az utóbbi időben több kérdésben érdeklődtek olvasóink a végelszámolási eljárásról. Írásunk a különféle eljárások alkalmazásának lehetőségét és azok eltéréseit mutatja be.