26 találat a(z) biztosíték cimkére
Munkáltató által nyújtott kölcsön a dolgozónak Kérdés
Egyik dolgozónk a jelenlegi személyi hitelét szeretné munkáltatói kölcsönné alakítani, illetve még szeretné felújítani a lakását. Milyen feltételekkel adható adómentesen a részére 2 millió forint? Hogyan kell számolni a havi törlesztést? Kamat plusz tőke, vagy a kamatot elég a végén kifizetni, ha például 5 évre szeretné kérni? Van bármilyen bejelentési kötelezettség ezzel kapcsolatban? Szükséges ehhez ügyvéd vagy közjegyző, illetve biztosíték kikötése?
Bor, dohány, adóraktár a jövedéki adóról szóló új törvényben Cikk
2017. január 1-jétől új jövedéki törvény lép életbe. Cikkünk a hatályos jogszabályhoz képest megvalósuló legfontosabb változásokat mutatja be.
Fél, hogy ellopja a pénzét, kárt okoz a munkavállaló? Biztosítékot kérhet Cikk
Bár a törvény alapján már négy éve van rá lehetőség, a gyakorlatban eddig nem terjedt el széles körben a munkavállalói biztosíték intézménye. Lényege, hogy a munkáltató a dolgozóval megállapodik, miszerint a munkavállaló átad legfeljebb egyhavi alapbérének megfelelő összeget, ezt a munkáltató köteles elkülönített számlán kezelni, és kizárólag a kártérítési igényének kielégítésére használhatja fel, a munkabérből történő levonás szabályai szerint. Mi lehet az oka annak, hogy az óvadékot alig alkalmazzák a gyakorlatban?
Foglaló, kötbér, óvadék, garancia: áfás vagy nem? Cikk
Foglaló, kötbér, óvadék, garancia és egyéb biztosíték: hogyan kezelendő a forgalmi adózás szempontjából? Összefoglaltuk.
Áfacsalás elleni harc: újabb termékekre kell biztosítékot fizetni Cikk
Olyan új termékek kerülhetnek az elektronikus közúti áruforgalom ellenőrző rendszer (ekáer) keretében a kockázatos termékek közé, amelyek jellemzően érintettek az áfacsalásokban a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) ellenőrzési tapasztalata szerint - ezzel indokolja a nemzetgazdasági miniszter a kockázatos termékkör módosítását.
Ekaer és biztosíték Kérdés
Tisztelt Szakértő! Zöldség-gyümölcs kis- és nagykereskedelemmel foglalkozó kft., ha külföldről hoz be árut és valamelyik nagypiacon értékesíti B Kft.-nek, ha a termék értéke 1 millió forint felett van vagy 500 kilogrammot meghaladja az értékesített termékek súlya, ekáer számot kell kérnie? Vagy a vevőnek kell? Ő mint eladó azt sem tudja, hogy mivel szállítja tőle azt el, viszont mint első belföldi termékértékesítés ekáerköteles. Ezek alapján nagyon sok lesz a biztosítékadási kötelezettsége, ha az eladónak kell lejelentenie. Köszönöm válaszát.
Ekáer, kockázatos termék Kérdés
Hasonló cimmel,csak kérdőjellel van egy megválaszolatlan kérdésem. A rendelet megjelenése után sem tiszta számomra, hogy ha a kockázatos és nem kockázatos kategóriák értékhatárait összevonták, akkor a két kategóriát is? Az eddig egyéb kockázatos termékek is kockázatosnak számitanak, és biztositékot is fizetni kell? Például használtruha-szállitás nem útdijköteles gépjármüvel. Amikor a rakomány egy részét konkrét vevőnek szállitjuk, a többi részét pedig megpróbáljuk eladni hasonló cégeknek. Ami vagy sikrül,vagy nem. A konrét vevőnek szállitandó termékre kérek számot, ha eléri az értékhatárokat. De a többivel mi a teendő? Sőt a gépkocsin még textilhulladék (úgynevezett géprongy) is van ,ami forditott áfás. Az melyik kategórába tartozik? Mielőbbi válaszukat előre is köszönöm.
Ekáer-biztosítékadási kötelezettség Kérdés
Társaságunk a nemzetgazdasági miniszter 5/2015 (II.27.) NGM rendelet alapján az általa értékesített termékek vonatkozásában ekáerszám igénylésre kötelezett. A rendelet 16. §-ában foglaltak alapján kockázati biztosíték fizetésére is kötelezettek vagyunk. Kérdésünk a rendelet 16. § (8) bekezdés b) pontjában foglaltakkal kapcsolatos, amely szerint mentesül a biztosítékadási kötelezettség alól az az adózó, aki legalább két éve működik és szerepel az állami adó- és vámhatóság által vezetett köztartozásmentes adózói adatbázisban, valamint a 11. § és a 13. § szerinti bejelentés időpontjában nem áll adószám felfüggesztés hatálya alatt. Társaságunk szerepel a köztartozásmentes adózói adatbázisban, kérdésünk a legalább két éve tartó működéssel kapcsolatos. Társaságunk 2013. november hónapban alakult, viszont átalakulással jött létre egy másik társaságból történő kiválás útján. A társaságunk jogelődje már több mint 10 éve működik. Ebben az esetben társaságunk mentesülhet-e a biztosítékadási kötelezettség alól?
Megúszhatja a biztosítékot, ha ezt teszi Cikk
Akik január végéig kérik, hogy bekerüljenek a köztartozásmentes adózói adatbázisba, azoknak nem kell kockázati biztosítékot fizetniük a március 1-je után – a próbaüzem lejártát követően – élesben működő elektronikus közúti áruforgalom ellenőrző rendszerben, írja közleményében a NAV.
Biztosíték áfavonzata Kérdés
Tisztelt Szakértő! Személygépkocsi bérbevételére biztosíték fizetésére állított ki számlát a bérbeadó cég. A számla áfát tartalmaz. Az a kérdésem, hogy az ilyen jellegű biztosíték áfaköteles? Köszönettel.
Élet az új munkaügyi törvény után: kevesebb pénz, több munka? Cikk
Az Adózóna egy cikk erejéig másik időzónába kerül: kísérletet teszünk rá, hogy leírjuk egy bérből és fizetésből élő család helyzetét, az új Munka törvénykönyve-tervezetének hatályba lépése után. Korántsem sci-fi: kis magyar munkavállalói valóság.