867 találat a(z) bevétel cimkére
Katás egyéni vállalkozó de minimis támogatás (reklámadó) Kérdés
Alanyi mentes katás egyéni vállalkozónak csak internetes Google AdSense hirdetésekből van bevétele. Éves bevétele 12 millió forint körül van, ami nem éri el a 100 millió forintot, tehát de minimis támogatásként nem fizet reklámadót (7,5%). Kérdésem, hogy ez a de minimis támogatás kiadózói bevételnek minősül-e? Tehát ezt még pluszban hozzá kell számolnia a bevételéhez? Kérem, a jogszabályi hivatkozásokat is legyen szíves megjelölni. Köszönöm válaszát!
Erdőgazdálkodó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van két testvér, közös tulajdonukban van egy erdő. Egyikük az erdőgazdálkodó, mindkettőjüknek van külön őstermelői igazolványa. Egy vállalkozóval kivágatják a fát, amit a vállalkozó meg is vásárol. Kérdésem, hogy az őstermelők a bevételükkel hogyan számolnak el, tekintettel arra, hogy csak az erdőgazdálkodó állhat üzleti kapcsolatban a vevővel, a másik tulajdonos nem. Hogyan kell számlázni annak, aki nem erdőgazdálkodó? Kiszámlázza a bevételt az erdőgazdálkodónak, az pedig továbbszámlázza a saját bevételével együtt a vállalkozónak? Ilyenkor az erdőgazdálkodónak a bevételi értékhatárba bele kell számolni a másik tulajdonos továbbszámlázott bevételét is? Válaszukat előre is köszönöm.
Egyéni vállalkozók áttérése a kata hatálya alá Cikk
Mivel kell azonnal elszámolnia azonnal, és mit cipel magával egy ideig az egyéni vállalkozó, ha ezentúl katázni szeretne? Összefoglaltuk a bejelentéssel, a bevételekkel, a kintlévőségekkel, kedvezményekkel, támogatásokkal összefüggő legfontosabb tudnivalókat.
Közös őstermelői tevékenység változtatása év közben Kérdés
Tisztelt Szakértő! Közös őstermelői igazolvány alapján gazdálkodott 2018-ban egy házaspár. Májusban bevették az unokájukat. A férj augusztusban elhunyt. Az új igazolványt csak a feleség váltotta ki, az unoka már nem volt benne, majd szeptemberben bevette a fiát, azóta ketten vannak bejegyezve a közös őstermelői igazolványba, Hogyan kell megosztani a bevételt az alábbi esetben: július 31-éig a bevétel 3 millió forint, augusztusban nem volt bevétel, szeptemberben 2 millió forint.Időszakokra kell bontani a bevételt és csak annak kell számolni, aki akkor éppen az őstermelőiben szerepelt? A költségekre is ez vonatkozik? Köszönettel Nagyné
Őstermelő – kárenyhítő juttatás Kérdés
2017-ben az őstermelő megfizette a kárenyhítési hozzájárulást. 2017-ben elemi kár sújtotta, és 2018 márciusában kárenyhítő juttatást kapott. Kérdésem: a juttatás minek minősül, hogyan számít be az őstermelő bevételébe, támogatás vagy bevétel, és az áfa alanyi mentes határába beszámít e? Emiatt be kell-e lépnie az áfakörbe? Köszönöm a választ.
Pályázati részteljesítés bevételkénti figyelembe vétele Kérdés
Cégünk 2018 évben 40 millió forint pályázati forrást nyert GINOP pályázat keretében. A pályázati forrás 50 százalékára az előleg lehívása december hónapban megtörtént. 2019. januárban a pályázat első mérföldkövének elszámolása is várhatóan megtörténik. Az ekkorra megérkező eszköz értéke a teljes pályázati forrás értékének több mint 50 százaléka, így a kiírás szerint további 40 százalék még lehívható. Erre a lehívásra akkor van lehetőség, ha a pályázat első mérföldkövével hiánytalanul és pontosan elszámolunk (részteljesítés történik). A mérlegkészítés időpontjáig várhatóan a pályázat ezen részének utalása is megérkezik. A pályázat támogat tárgyieszköz-beszerzést, valamint a beruházáshoz kapcsolódó munkabér költségét is. A foglalkoztatáshoz kapcsolódó létszámnövelés már 2018. szeptember hónaptól teljesített. Tehát a 2019. januárban a teljes pályázott tárgyieszköz-beszerzés 90 százalékának, míg a már 2018. évben felmerült bérköltség 100 százalékának (mely a teljes vállalt létszámnövekménnyel érintett bérköltség 30 százaléka) elszámolása történik. Kérdésem, hogy a számviteli törvény változása kötelezővé teszi-e 2018. évre a pályázati részteljesítés elszámolásához kapcsolódó összeg bevételként való figyelembe vételét? Tekintettel arra, hogy a pályázat szerinti bérköltség 30 százaléka költségként elszámolásra került 2018. évben, nagyon fontos, hogy a 2019. januári részteljesítéskor elszámolt pályázati forrás a feltöltési kötelezettségnél figyelembe vehető-e, illetve kötelező-e figyelembe venni.
Átalányadó-alap Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéb tevékenységre egyéni vállalkozó 2013-2014-2015-2016. években átalányadózóként adózott. 2017-2018. években kataalany. A vállalkozásában mezőgazdasági és egyéb tevékenységet is végez. 2014. évben folyósítottak számára 10 millió forint fiatal gazda mezőgazdasági támogatást, melyből 2015 évben termőföldet vásárolt. 2018 évben ezen termőföld egy részét értékesítette. Kérdéseim: • Átalányadó-alap volt-e a 2014 évben folyósított fiatal gazda támogatás? • A 2015. évben a támogatásból vásárolt földterület 2018. évi értékesítése katás bevétel-e? • Amennyiben katás bevétel, akkor az az egyéb tevékenység vagy a mezőgazdasági tevékenység bevétele? • Áfamentesen adózó egyéni vállalkozóként értékesített termőföld értékesítése áfaköteles-e? Köszönettel várom válaszukat!
Tanyagazdasági támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő, Ügyfél kapott vissza nem térítendő tanyagazdasági támogatást (3 millió forintot, TP-2-2017). A támogatási szerződés szerint de minimis támogatás, melyet fejlesztésre kapott. Hazai forrásból érkezik ez az összeg. A támogatási szerződés tartalmazza az ügyfél adószámát, őstermelői igazolvány számát, mvh reg. számát. Elmondása szerint ennek a pályázatnak a feltétele az volt, hogy működő gazdának kell lenni. Ezen az ingatlanon neki mezőgazdasági őstermelése van. Elmondása szerint ezt a támogatást ő magánszemélyként kapta. Kérdésem az lenne, hogy kaphatta-e magánszemélyként. Be kell-e, ezt vallania? Ha őstermelőként kell bevallania, beszámít-e a bevételbe, illetve járulékot kell-e utána fizetnie, mivel ő biztosított őstermelő? Köszönöm OÁ
Katás egyéni vállalkozó Kérdés
Katás egyéni vállalkozó az alkalmazott után a munkaügyi hivatalnál egy álláskeresőt alkalmazva bértámogatást kért és kapott. Szeretném megkérdezni, hogy a támogatás beletartozik-e a bevételébe? Válaszukat köszönöm.
Katás egyéni vállalkozó – számla Kérdés
Tisztelt Szakértő! Áfakörös, főállású, katás egyéni vállalkozó vagyok. Az éves keretösszegem 12 millió forint lehet. A számlára írt teljesítési időpont vagy az összeg beérkezése számít-e az adott év keretösszegében? Ha például kiállítok egy számlát a mai napon, mert a mai napon került teljesítésre a projekt, viszont a számlán szereplő összeg csak a jövő évben folyik be, mert abban állapodtunk meg a vevővel szerződéskötéskor, akkor a később befolyó összeg melyik év bevételébe tartozik? Köszönöm!
Lábon álló fa értékesítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Lábon álló fát szeretnék értékesíteni. Az őstermelői igazolványból kivetettem az erdőgazdálkodást. Szeretném megtudni, hogy így is beszámít-e az őstermelői bevételbe? Ha nem, van-e értékhatára az értékesítésnek? Köszönöm.
Kata Kérdés
2019. évben értékesített üzemi tárgyi eszközök értékesítése katás bevételbe tartozik? köszönöm
Katás bt. személygépkocsi értékesítése Kérdés
2019. évben katát választó bt. beltagja a bt. tulajdonában levő személygépkocsit értékesíti saját magának. A gépkocsit magáncélra is használta, cégautóadót fizetett. A gépkocsi nyilvántartási értéke 0. Hogyan fog adózni a személygépkocsi vételára? köszönöm
Adományozás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Workshop tevékenységet végző társaság az általa nyújtott szolgáltatás ellenértékének felét alapítvány részére kívánja adományozni. Az összeg átvételekor mi a helyes eljárás? A pénztárgépbe a teljes összegnek be kell-e kerülnie, vagy megteheti, hogy csak a felét bevételezi, az adományra szánt összeget pedig külön gyűjti?
Közös őstermelés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Közös őstermelői igazolvány kiváltásával kapcsolatba kérném a segítségét. Adott egy őstermelő, aki eddig belefért a 4 millió forintos kedvező adózású értékhatárba, a későbbiekben viszont véleménye szerint bevétele meg fogja haladni a 4 millió forintot. Emiatt , hogy a bevételt megossza, közös őstermelői igazolványt váltana ki, de kivel tudna? - van egy élettárs, aki nem bejegyzett élettárs, - van 3 kiskorú gyermek, - van egy édesanya, aki nem egy lakcímen él vele. Van-e valamilyen sorrend abban, hogy kit kell elsőként rávenni a közös őstermelői igazolványra? Lehet-e közös őstermelése kiskorú gyermekével? Köszönöm válaszát!! Üdv. CsÉva