867 találat a(z) bevétel cimkére
Lakás-bérbeadás és a közüzemi költség kapcsolata Kérdés
Így alakult a kormányzati szektor egyenlege az első negyedévben Cikk
Az előzetes adatok szerint 180 milliárd forint, a GDP 1,5 százaléka volt a kormányzati szektor 2020. I. negyedéves hiánya. Az egyenleg az előző év azonos időszakához képest 309 milliárd forinttal, GDP-arányosan 2,6 százalékponttal romlott. Az egyenleg változása a kiadásoknak a bevételeknél nagyobb mértékű növekedéséből adódott, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal gyorstájékoztatójában (KSH).
Saját üzletrész térítésmentes átadása gazdasági társaság tagnak Kérdés
Bt. beltag járulékfizetése Kérdés
Mi a baj a katával? Szakértői kommentár a tervezett szigorításról Cikk
A kormány a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara javaslatát vette át, amely szerint 40 százalék adót kell fizetni az ugyanazon felek között, évi 3 millió forintot meghaladó számlák után. Ez tényleg elég a visszaélések kiszűrésére? – ezt járta körbe a Niveus Consulting Group.
Alapítvány tao ingatlanbérbeadás esetén Kérdés
Melyik év bevétele? Kérdés
Kivát választó önkormányzati kft. összeszámítási módja Kérdés
Vállalkozás indítása előtt szerzett jövedelem adózása Kérdés
19SZJA bevallásnál bevétel-e Kérdés
Szja-bevallás: ingatlanértékesítésből származó jövedelem Cikk
A 2019. évi adóbevallási tervezetet köteles kiegészíteni az, akinek a 2019. évben ingatlanértékesítésből származott jövedelme. A tervezet kiegészítése helyett választható a bevallás kitöltése is. Ebben az írásban ismertetjük a fontosabb tudnivalókat figyelemmel az szja-törvény 59–64/A §-aira.
Barion használata Kérdés
Covid: katamentesítés Kérdés
Tisztlet Adózóna! Kérdezném, hogy van-e arról állásfoglalás, hogy az adott hónapokban kell-e a mentesített tevékenységből bevételnek lennie, hogy jogosan igénybe lehessen venni a kedvezményt? Például szálláshely-szolgáltatással foglalkozó egyéni vállalkozónak még februárban volt bevétele, márciustól már nem. Mentesített tevékenységet folytatna, de bevétele nincs. Ő jogosan veszi igénybe a kedvezményt? Március 26-i cikkükből idézve: "Másrészt a Rendelet szövege feltételként csupán annyit ír elő, hogy ezen tevékenységeket »folytatnia« kell a kataalanynak. Vagyis nem szükséges, hogy főtevékenységként végezze azokat, sőt, a megfogalmazás alapján az is kérdéses, hogy feltétel-e egyáltalán a bevétel tényleges elérése az idei évben. Álláspontom szerint az adott mentesített tevékenység folytatására akkor is sor kerül, ha egyébként még bevételt nem ért el az adóalany, de ténylegesen, fizikailag és igazolhatóan megtörténik a tevékenység folytatása." Köszönöm!
Mezőgazdasági őstermelő szochofizetési kötelezettsége Kérdés
Tisztelt Szakértő! Mezőgazdasági őstermelő 2019.03.19-ével kezdte meg tevékenységét. Így kezdő őstermelőként a szochot a minimálbér után megállapította, bevallotta és befizette. Az első és második negyedévben ez fel is került az adófolyószámlájára. A harmadik negyedévben is megállapította, bevallotta és megfizette. A harmadik negyedévben viszont már nem írták neki elő, tehát ez ott van neki többletként. 11.01-ével elhelyezkedett, így a T1041-es nyomtatványon ezt bejelentette, és a minimálbér után már csak a 10 hóra fizetett járulékot a szochot már nem is vallotta be csak megállapította és megfizette. Nem volt az év minden napján biztosított mezőgazdasági őstermelő. A bevétele a 600 000 forintot nem haladta meg, tehát nem kell neki bevallást adni az őstermelésből származó bevételéről. Vissza lehet-e kérni ebben az esetben az első két negyedévi bevallott szochot, vagy csak a túlfizetést lehet visszakérni és a 19,5 százalék és a 17,5 százalék közötti különbözetet? Tisztelettel:
Katás fiatal gazda támogatás elszámolása Kérdés
Van két fiatal gazda egyéni vállalkozó, az egyik szja szerint adózik, a másik 2018-ban áttért a kata adózás alá. 2016-ban kapta meg mindkettő a fiatal gazda támogatást, 12–12 millió forintot. Az első négy évben felhasználtak 6–6 millió forintot eszközbeszerzésre, a támogatásból fennmaradó összeget az utolsó évben biztosan nem fogják felhasználni. A 2020-as szja-bevallásban az szja szerint adózó egyéni vállalkozónak a támogatás fel nem használt részét be kell tennie bevételként. A katás egyéni vállalkozó a kata bevallásában a törvényben előírtak szerint nem fogja növelni a bevételét a fel nem használt támogatásrésszel. Ez alapján a kata választása kedvezőbb a támogatás adózási szempontjából? A folyósító szerv a támogatás felhasználásának részletes kimutatását nem kéri a pályázatban vállalt kötelezettségek teljesítése esetében. A kérdésem arra irányul, hogy a két adózásra vonatkozó jogszabályokat jól értelmezem-e?