103 találat a(z) bankkártyás fizetés cimkére
PTGSZLAH bejelentés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem bevezette a banki terminált, és így készpénz helyett bankkártyával is fizetnek a vásárlól. Érdeklődni szeretnék, hogy ezeket a vevőket is fel kell sorolni a PTGSZLAH jelentésben vagy csak a készpénzes vásárlókat?
Alanyi mentes fodrász egyéni vállalkozó bankkártya elfogadása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérem szíves segítségét: katás, alanyi mentes (áfa szempontjából) egyéni vállalkozó bankkártyás fizetési lehetőség bevezetését tervezi. Mivel pénztárgéppel nem rendelkezik, így a gyakorlatban a pénztárgép-nyugtához nem tudja hozzátűzni a bankkártyaterminál által kiadott slip-et. A kérdésem az lenne, hogy elegendő-e egysoros nyugtát írni és ahhoz hozzá tűzni a slip-et, vagy kötelező neki egyszerűsített készpénzfizetési számlát kiállítania (minden egyes – egyébként ilyen típusú számlát nem kérő – vendégnek a hajvágásról)? A másik nagyon fontos kérdésem, hogy kell-e neki havonta küldeni az ún. PTGSZLAH adatszolgáltatást? Válaszát előre is megköszönve tisztelettel maradok!
Bankkártyát elfogadó vállalkozás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vevőink bankkártyával fizetnek szolgáltatásainkért. A kiállított számla, a bankköltségek és a banki kiegyenlítés könyvelése hogyan történik? Válaszát előre is köszönöm.
Bankkártyás fizetési mód Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kereskedelmi kft. vállalkozási szerződéssel szerződött üzletkötők bevonásával értékesíti termékeit. A cégnek üzlete nincs, kiizárólag az üzletkötőkön keresztül lehet vásárolni. Az üzletkötő járja az országot, és a beérkezett rendeléseket küldi a központba, ahol az áru összekészítése szállításra, illetve a számlázás is történik. A fizetési mód átutalásos, utánvétes. Az ügyvezető szeretne az üzletkötőknek banki terminált adni, hogy a megrendeléseknél adott esetben lehetőség legyen azonnal bankkártyával fizetni. Kérdés: 1. Ha például egy vevő azonnal a megrendelés leadásakor lehúzza a bankkártyáját az üzletkötőnél lévő terminálon, ott helyben az üzletkötőnek kell-e előlegszámlát adnia? Nyilván ez csak kézi számlatömbből lenne lehetséges. 2. Miután a kártyalehúzás még nem garancia arra, hogy be is érkezik a számlára a pénz, azt gondoljuk, hogy akkor kell előlegszámlát kiállítania, ha a kft. számlájára megérkezik a bankkártyás jóváírás (ez adott esetben lehet 1-2 nappal a tranzakciót követően). Jól gondoljuk? 3; Amennyiben a termék kiszállítása néhány napon belül a kártyás lehúzást követően megtörténik, mindenképpen alkalmazni kell-e az előleg- végszámla számlázási módot, vagy elegendő a vevőnek a végszámlát küldeni a vásárolt termékről? Itt mondjuk lehet 1-2 nap differencia abból a szempontból, hogy a banki jóváírás napja mondjuk március 5, de a terméket például március 7-én szállítják ki. Mi a helyes menete ennek? Köszönettel.
Könyvelés Kérdés
T. Szakértő! Vendéglátó Kft. az EURÓ M.O. Kft.-n keresztül pizzát szállít ki. Az EU Kft.-től online rendeli a vevő az árut, amit bankkártyával fizet ki az EU Kft. bankszámlájára, a Vendéglátó Kft. pedig kiszállítja. A kiszállító kft.-nek be kell-e ütni a pénztárgépbe az összeget? Véleményem szerint nem, mivel sem készpénzes, sem bankkártyás fizetés nem érkezik a kasszába. Az EU Kft. havonta összesítve küld egy számlát az összegről, levonva a költséget és utalja a vendéglátó kft. számlájára. Hogyan kell ezt könyvelni? A Vendéglátó Kft. futár, hogyan tudja igazolni, hogy a megrendelt pizza ki van fizetve, ha a NAV ellenőr esetleg megállítja? Válaszát köszönöm.
Költségelszámolás számla nélkül Kérdés
Tisztelet Szakértő! Fuvarozással foglalkozó kft. közösségi áruszállítás alkalmával több napot külföldön tartózkodik. A nála lévő céges bankkártyával kifizeti a szállásdíját, tankolását. A számla hiányzik, csak a bankszámlán szerepel az összeg. Ebben az esetben hogyan számolható el a szállásdíj és a tankolás? Köszönöm válaszát!
Céges számla magánbankkártya Kérdés
Tisztelt Szakértő! Termékértékesítő ügyfelünk több ezer vásárlói pozícióban lévő vállalkozással tart gazdasági kapcsolatot. Számlakiállítás során rendszeres a bankkártyás fizetési mód jelölése, a vevő ténylegesen bankkártyával egyenlíti ki a számlát, amelynek ellenértékként ügyfelünk bankja jóvá is írja. Rendszeresen előfordul, hogy a gazdálkodó szervezet (például egy kft.) nevére és címére kiállított számlát magánszemélyként birtokolt (például LAFO) bankkártyával akarják kiegyenlíteni. A magánszemély természetesen nem rendelkezik semmilyen kapcsolódó meghatalmazással a vevő társaság részéről. Majd az is rendszeresen előfordul, hogy a megvásárolt terméket, amit magánbankkártyával fizettek ki, visszahozzák, és készpénzben kérik az ellenértéket. Természetesen nem rendelkeznek olyan meghatalmazással, hogy a vevő társaság nevében készpénzt vehetnek át. Esetünkben értelemszerűen nem jövedéki termék viszonteladónak történő értékesítéséről van szó. Tisztelettel kérem szíves javaslatukat, hogy ez a gyakorlat, amit a kereskedő társaságok általánosan alkalmaznak, jogszerű-e? Véleményem szerint ha a számlát nem a vevő egyenlíti ki, az a Pmt. értelmében a pénzmosás gyanúját felveti, bár viszonylag kis összegek esetében ezt elvethetjük. Az a tény, hogy a bankkártya elfogadása során bizonyos jutalékot kér a pénzintézet, a későbbi készpénzkiadást ráfizetésessé teszi. Jogszerűnek tűnik ebben az esetben, ha a visszáru ellenértékét a cégkivonatban szereplő bankszámlaszámra utaljuk? Boronkay
Borravaló áfa 2 Kérdés
Tisztelt Szakértő! Köszönöm előző válaszát! Segítségét szeretném kérni abban, hogy hogyan kell a gazdasági esemény könyvelését elvégezni, hogy a borravaló a helyére kerüljön, abban az esetben, amikor a vendég bankkártyával fizeti a számláját és borravalót ad, és a borravalóval növelt összeg érkezik meg a bankszámlánkra.
Borravaló áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítségét szeretném kérni egy vendéglátóegységgel kapcsolatban. Az étteremben a bankkártyás fizetés esetében a borravalót hogyan kell elszámolnom? A számla végösszegén felül kerül külön sorba a banki elszámoló bizonylaton. Ebben az esetben kell-e áfát fizetni utána? Tudomásom szerint nem kerül szétosztásra a dolgozók között. Kérem, hogy azt is írja meg nekem, hogy ha mégis szétosztják, akkor hogyan kell az áfafizetési kötelezettséget megállapítani?
Magánbankkártyás fizetés céges vásárláskor Kérdés
Tisztelt Szakértő! Céges vásárlásnál magánbankkártyával fizetnek. Kérdésem a következő: ezek a számlák költségként elszámolhatók-e, mivel a cégnek nincs bankkártyája, valamint bankszámlán a kiegyenlítés nem jelenik meg. A NAV egy ellenőrzésnél nem tekinti jogsértőnek, hogy valaki a saját pénzéből fizeti a céges vásárlást? Ugyanez lenne a kérdésem egy PayPal fizetésnél. A cég nevére szól a számla és a fizetést magánszemély teljesíti. Ezt hogyan lehetne jogszerűen könyvelni? Válaszát előre is köszönöm!
Alapítványi támogatás másképpen Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy közhasznú alapítvány, mely a fiatal diplomások gyakorlati tudásának megszerzésében segít úgy, hogy cégekhez is kirendeli őket. Az alapítvány a gyakorlati helyre vonatkozó hirdetéseket a Facebookon és a google-n teszi közzé, amit csak bankkártyával tudna kiegyenlíteni. Az alapítvány nem rendelkezik bankkártyával, helyette az egyik cég fizeti ki ezeket a számlákat, cserébe az alapítvány gyakornokokat toboroz. Az alapítvány és a cég is végez szakmai továbbképzéseket. A cég ezeket a kifizetéseket szeretné támogatásként elszámolni. Van-e erre lehetősége, és megoldható-e? Válaszát előre is köszönöm.
Fizetéssel kapcsolatos kezelési költség II. Kérdés
Tisztelt Tirpák Anita! A fenti című kérdésben a fizetéssel kapcsolatos kezelési költség szállásdíj tekintetében érdekel. E jogcímen milyen költségeket lehet továbbszámlázni a vendég felé (bankkártyahasználat miatti költségek, közvetítő cég által felszámított jutalék, számlázással kapcsolatos díjak stb.)? Ismételt válaszát köszönöm: Zsuzsa
Bankkártyás fizetés és számla kiállítás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozónál lehetőség van bankkártyás fizetésre. Van, amikor a vevő számlát kér. Kiállítja a számlát (bankkártyafizetés megnevezéssel), beüti a pénztárgépbe, mint bankkártyás bevételt. A pénztárgép napi zárásnál megjelenik külön tételként a bankkártyás fizetés. A könyvelésbe a kiállított számlát kell-e könyvelni, mint vevő követelés vagy a terminál által kiadott nyugta másolatot kell a könyvelésben szerepeltetni, mint egyéb követelés? Köszönöm válaszát!
Magánbankkártyával fizet céges vásárláskor: így lehet elszámolni Cikk
Lehetséges-e, illetve nem jogsértő, ha valaki például céges levelet ad fel, kér róla céges számlát, annak végösszegét saját magán bankkártyájával fizeti ki, majd utána ezt a pénzt kiveszi a cég házi pénztárából? Inkább céges bankkártyával kellene fizetni vagy készpénzzel? – kérdezte olvasónk. Sinka Júlia, okleveles adószakértő válaszolt.
Bankkártyás fizetés egyéni vállalkozónál Kérdés
Pénztárgéppel és terminállal rendelkező egyéni vállalkozónál hogyan kell a bankkártyás fizetést könyvelni? A pénztárgép forgalmában a kártyás fizetés is benne van. A kártyáról történő összeg a bankban is megjelenik meg, mint kereskedői bevétel. Az áru értékének kifizetése a pénztárgépben a kártya fizetéssel megtörténik. A pénztárgép forgalmával a kártyás fizetés is könyvelésre kerül áfásan a bankban megjelenő kártyával fizetett összeg pedig csak pénzforgalom? Növekszik a bank csökken a készpénzforgalom?