432 találat a(z) béren kívüli juttatás cimkére

Béren kívüli juttatás Kérdés

Tisztelt Surányi Imréné! Hivatkozással a "Kaphat-e cafetéria juttatást az ügyvezető?" 2015. 04. 11-én megjelent cikkére a kérdésem a következő: A cikkben felsorolt béren kívüli juttatásokon kívül adható-e a társaság személyesen közreműködő tagja részére kedvezményes béren kívüli juttatásként az szja tv. 71. § (3) bekezdése alapján önkéntes kölcsönös nyugdíjpénztári és önkéntes kölcsönös egészségpénztári munkáltatói hozzájárulás is? (Természetesen havi szinten a minimálbér 50, illetve 30 százalékáig.) Válaszát köszönöm!

Munkahelyi (üzemi) étkeztetésnek minősülő szolgáltatás Kérdés

Mi minősül munkahelyi (üzemi) étkeztetésnek minősülő szolgáltatásnak a béren kívüli juttatások tekintetében? Az adott munkahelyen kell hogy üzemeljen konyha is, vagy elgendő, ha a dolgozók részére más konyháról ételhordóban szállítják ki a melegételt? Az utóbbi esetben történő étkeztetés megfelel-e az 12 500 forint értékhatárú kedvezményes adózású béren kívüli juttatásnak?

Kulturális szolgáltatás igénybevétele Kérdés

Ügyfelem, egy zrt. vezetője a vezérigazgatói tisztséget ingyenes megbízási jogviszony keretében látja el. Adható-e neki 50 000 forintig adható kulturális belépőjegy? Köszönöm, CSK

Béren kívüli juttatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésekben szeretném a segítségét kérni: 1. Megbízási díjas és választott tisztségviselő, aki nem társas vállalkozó, illetve társas vállalkozásnak nem személyesen közreműködő tagja, béren kívüli juttatás (cafetéria) részére adható-e? 2. Az Szja tv. 70. §-a szerint a nyugdíjban részesülő magánszemély, aki a nyugdíjazást megelőzően a munkáltatónál dolgozott, milyen jogcímen kaphat béren kívüli juttatást? Célunk az, hogy a nyugdíjas munkavállalónak ezáltal ne keletkezzen adóköteles jövedelme. Segítségét előre is köszönöm!

Képzés, béren kívüli juttatás II. Kérdés

Tisztelt Szakértő! A 2015.03.05-én feltett kérdésemre, 2015.03.13-án választ kaptam Öntől, köszönöm. De a válasszal kapcsolatban még további értelmezést kérnék: Mert pont azt nem tudtam meg, hogy mitől függ, hogy hallgatói jogviszony-e? Tudom, hogy akkor iskolarendszerű a képzés, ha hallgatói jogviszony van. Tehát, ha például azért nem kapott diákigazolványt, mert nem kért (csak levelezőit kapott volna), akkor már egyből nem iskolarendszerű? Ezt hogyan lehet bizonyítani, ha valaki megkérdezi? Nyilatkozzon a dolgozó, hogy neki nincs diákigazolványa?

Iskolarendszerű képzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkavállaló iskolarendszerű képzésének tandíját 50 százalékban a munkáltató átvállalja. Ez a költségtérítés a tanulmányi szerződés, és a dolgozó által az iskolának történt utalásról szóló igazolás alapján elszámolható? Vagy a munkáltató nevére szóló számla szükséges? Válaszát előre is köszönöm!

Képzés, béren kívüli juttatás? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy ügyvédi irodában, az alkalmazott egyetemi (jogász) költségeit az ügyvédi iroda átvállalja. A számla alapján ez felsőoktatási képzés. Az alkalmazott a képzést levelező tagozaton végzi, ahol csak a vizsgákon kell megjelennie, illetve szombatonként oktatás is van. A fentiek alapján a kérdésem az, hogy ez az oktatás iskolarendszerű képzés és íly módon béren kívüli juttatásnak minősül-e, vagy nem iskolarendszerű képzés?

Telefonszámla Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás több dolgozónak is a telefonszámláját úgy fizeti, hogy a dolgozó neve szerepel a számlán, mint vevő, de a cég, mint számlafizető van jelen. Természetesen a cég is egyenlíti ki ezeket a számlákat. Kérdésem lenne, hogy ez esetben mi a járulékalap? A teljes számlaösszeg vagy csak a 20 százaléka (az utóbbit mondták a NAV tájékoztatási osztályán)? Válaszát köszönve, tisztelettel: Gubányiné Szalai Katalin

Telefonköltséghez hozzájárulás Kérdés

A munkáltató a dolgozónak havonta ad 5000 forintot, hogy a saját telefonját a munkája ellátásához használja. Ez milyen juttatásnak számít, milyen, és mennyi adót kell utána fizetni?

Rekreáció Kérdés

Tisztelt Szakértő! A dolgozók egészségi állapotának megőrzése céljából egyik általam könyvelt kft. rekreációs eszközöket szeretne vásrolni, többek között kajakot, kondigépet, stb. Hogyan tudom elszámolni ezeket a költségeket a könyveiben, és milyen adóterhek terhelik ezzel kapcsolatban a kft.-t?

Elveszett BKV-bérlet Kérdés

Tisztelt Szakértő! Intézményünk egyik munkavállalója elveszítette a 2014.12. havi bérletszelvényét, melynek árát béren kívüli juttatás formájában még annak a hónapnak az elején megtérítettünk számára. A kifizetéshez leadta a számlát, mely mögé lemásoltuk a bérletszelvényt (mondván, hogy majd annak lejárata után leadja az eredeti példányt). A már mások által feltett kérdések között próbáltam választ találni arra, hogy ilyen esetben mi a munkáltató és a dolgozó teendője, de sajnos nem találtam. Ezért kérdezném, hogy mikor járok el helyesen? Visszafizettessem a kollégával a részére kifizetett összeget, és a járulékokat is ennek megfelelően számoljam majd el, vagy elég egy jegyzőkönyvet felvenni róla, és a kiadási pénztárbizonylat mellé csatolni? Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: Andrea

Béren kívüli juttatások – munkába járás és kiküldetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! A 39/2010. kormányrendeletben szabályozott munkába járásra (hazautazás, saját gépjármű használat 9 Ft/km díjjal számolva, stb.) a munkáltató által megfizetett költségek beleszámítanak a béren kívüli juttatások éves 200 000 forintos keretébe? Vagy mivel adómentesek, attól függetlenül kell kezelni az említett juttatásokat, és csak a törvényben meghatározott havi fizethető díjat (2014-ben 32 500 forint) kell figyelembe venni? Ez a havi díj a helyközi bérletek árát és a hazautazás költségét jelenti, vagy a 9 Ft/km gépjármű-használat is ebben a keretben fizethető ki? Válaszát köszönöm.

Iskolarendszerű képzés, mint béren kívüli juttatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2015-ben az iskolarendszerű képzés munkáltató által megfizetett díja továbbra is béren kívüli juttatásnak minősül a minimálbér 2,5-szeresének 35,7 százalékos adózásával? Illetve, ha átlépjük ezt a 262 500 forintos határt, akkor a teljes összegre kell emelt adót fizetni, vagy csak a különbözetre? Köszönöm válaszát.

BKV-bérlet járulékának kiszámítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégem 2015-re béren kívüli juttatásként egyedül az éves BKV-bérletet adja. (Nem minden dolgozó kapja.) Kérdésem, hogy a járulék számításánál a bérlet nettó értékét vegyem alapul, és azt szorozzam 1,19-cel és tovább a járulékok mértékével, vagy a bruttó értéket? Köszönöm válaszát.

Helyi utazási bérlet elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkáltató egyes munkavállalók helyi utazási bérletét megtéríti béren kívüli juttatás keretében. Amennyiben a munkavállaló a munkáltató részére szóló számlát nem kért, de az utazási bérletet leadja, milyen módon számolható el a térítés? Köszönettel.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink