248 találat a(z) alvállalkozó cimkére
Harmadik országban történő munkavégzés alvállalkozóként Kérdés
Alvállalkozói költség Kérdés
Építőipari kivitelező cég alvállalkozója Kérdés
Generálkivitelező (építőipari kivitelezői nyilvántartás) Kérdés
Fordított áfa Kérdés
Piaci ár meghatározása Kérdés
Külföldi adóalany magyarországi bejelentkezés szabályai Kérdés
Építőipari kivitelezés Szerbiában Kérdés
Projektcég Kérdés
Bérelt ingatlanon végzett felújítás Cikk
Sokszor előfordul, hogy a vállalkozás által bérelt ingatlan nem teljesen felel meg a bérlő elképzelésinek, így az átalakítást, felújítást végez a bérleményen. Ilyenkor a költségek kit terhelnek, és hogyan lehet könyvelni a felmerült felújítási költségeket? Olvasói kérdésre Nagy Norbert adószakértő válaszolt.
Romániai alvállalkozó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyarországi tervező vállalkozás, magyarországi ingatlanon dolgozik. Egy román tervezőirodát von be alvállalkozóként. Az ügyletről milyen számlát kellene kiállítania a román félnek? Milyen áfatartalomma? Van-e különbség aközött, ha az alvállalkozó csak egyszer, vagy huzamosabb/tartósabb ideig végzi a szolgáltatást a magyar cég irányába? Köszönettel
Árbevétel-elszámolás teljesítési fok szerint vagy időbeli elhatárolás Kérdés
Tisztelt Szakértő, Ingatlantervezési tevékenységet végző társaság, időnként több évet átívelő tervezési munkálatokra köt szerződést, melyhez bizonyos időpontokban – nem igazán határozható meg az addig elvégzett munka mértéke, inkább csak időarányos elszámolás, ami vélhetően bizonyos, már elvégzett résztevékenységeket foglal magában – számlát állít ki, és ez alapján bevételt számol el a könyveiben (tervezés, művezetés, bejelentési terv, engedélyezési terv, műszaki ellenőrzés stb.). A bevételével szemben bérköltség illetve egyéb közvetett költségek (irodabérlet, fenntartás stb.) merülnek fel, ritkán alvállalkozót is igénybe vesz. A ki nem számlázott alvállalkozói költségeket év végével leltározzuk, és készletre vesszük. De mi a helyzet a több évet érintő árbevétellel? Szükséges, lehetséges-e elhatárolni – a tervezési időszakra vonatkozó időszak napjainak számlával arányosan esetleg? A fent említett költségeket az adott projektre vetítve nem igazán lehet meghatározni, hiszen folyamatosan több megrendelésen dolgoznak. A 2020-as Sztv.-változás mennyiben – teljesítési fok szerinti árbevétel elhatárolás – alkalmazható, alkalmazandó erre? A teljesítési fokot mi alapján lehet meghatározni? Több példát láttam, ahol a ténylegesen elszámolt költségeket és a tervezett összköltséget arányosították ehhez, de itt a ténylegesen elszámolt költség nem igazán határozható meg. Köszönettel!
Ellvállalt munka/szolgáltatás eladása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Lehetséges az, hogy egy bt. átadja/eladja a elvállalt munkát egy kft.-nek? A bt. korábban elvállalt egy munkát, meg is kezdte a szolgáltatás elvégzését. Időközben egy kft. is becsatlakozott a munka elvégzésébe, és a kft. fejezte be a projektet. A kft. szeretné leszámlázni a teljes szolgáltatás ellenértékét. Ha a fentiek kivitelezhetőek, akkor annak milyen adózási vonzata van a bt.-ben és a kft.-ben? Válaszát előre is köszönöm!
Ingatlannal kapcsolatos szolgáltatásnyújtás EU-n belül Kérdés
Magyarországi székhelyű cég Franciaországban ingatlanban végez építési-szerelési munkálatokat, melyhez alvállalkozót vesz igénybe. Kérdésem: be kell-e jelentkeznie Franciaországban, ha igen, csak áfa tekintetében, vagy a bevételét is ott adózza le, és elszámolhatja-e vele szemben az alvállalkozói teljesitést?
Áfa visszaigénylése egyesületnél Kérdés
Tisztelt Cím! Egy áfakörös egyesület 10 000 ezer forint állami támogatást kapott egy rendezvény megszervezésére és megvalósítására. A szervezési feladatokat egy alvállalkozóval csináltatná 8000 ezer+áfa értékben. A rendezvényre az egyesület jegyeket árusítana, amelyből árbevétele származik majd. Az egyesület előleget fizetett az alvállalkozónak. Az lenne a kérdésem, hogy az előleg áfáját levonásba helyezheti-e? Illetve majd a végszámla kiállításakor van-e valami figyelendő feladat? Annak az áfáját is levonásba lehet helyezni?