143 találat a(z) adófizetési kötelezettség cimkére

Társasági adó végelszámolásban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. végelszámolásakor ingatlannal rendelkezik, amely a végelszámolás befejezésekor természetben a tagnak kiadásra kerül majd. A végelszámolás befejezésekor az ingatlant piaci értéken kell kimutatni a 72/2006. Korm.rendelet 7. § 2-2a bekezdése szerint 2017. január 1-jétől. A felértékelést egyéb bevételként el kell számolni, így bekerül az adózás előtti eredménybe és tao-alapba. Kérdésem: jól gondolom-e, hogy a felértékelés miatt társaságiadó-alap és társaságiadó-fizetési kötelezettség keletkezik, mert ezzel kapcsolatban adóalap módosító tételt nem találtam. Válaszát előre is köszönöm. Köntös Antónia

Adó- és járulékfizetési kötelezettség amatőr sportolónál Kérdés

Tisztelt Szakértő! Sportegyesület amatőr játékossal köthet-e olyan megállapodást, hogy foglalkozik az utánpótlással? Ha igen, akkor egy szezonra 200 000 Ft kifizetése után milyen adó- és járulékfizetési kötelezettség merül fel, ha az amatőr játékosnak van főállása? Köszönettel: Kovács Edit

Egyéb adófizetési kötelezettség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérném szíves segítségét: nyugdíjas katás bőrdíszműves egyéni vállalkozó autószalonba gyárt reklám kulcstartót (pl. bőr alapon Opel logós kulcstartót). Az ön véleménye szerint terheli-e ezt a bevételt egyéb adófizetési kötelezettség? Konkrétan: reklámadó, kulturális járulék vagy esetleg környezetvédelmi termékdíj? Válaszát megköszönve tisztelettel maradok!

Osztalék elengedése Kérdés

Egy betéti társaság, amelyben mind a beltag, mind a kültag magánszemély, 2009-ben 1 450 000 Ft osztalékot hagyott jóvá, amelyből a korábbi években kifizetésre került 600 000 Ft. Most a társaság tagjai, mivel a társaság helyzete nem teszi lehetővé a maradék 850 000 Ft kifizetését, lemondanának erről az osztalékról. Kérdésünk, hogy milyen adó- és illetékfizetési kötelezettsége keletkezik a társaságnak és milyen a magánszemély tagoknak, illetve, hogy az osztalékról való lemondást be kell-e jelenteni a NAV-nak és milyen formában?

Új jövedékiadó-mentességi szabályok Cikk

A 2017. július 1-jén hatályba lépő jövedéki adóról szóló 2016- évi LXVIII. törvény (a továbbiakban: Jöt.) alapján megváltoznak a jövedéki adó adókötelezettségre, adófizetési kötelezettségre, adómentességre és adó-visszaigénylésre vonatkozó fizetési kötelezettség alóli mentesülés szabályai.

Beolvadás svájci cégbe Kérdés

Tisztelt Hölgyem/Uram! Véleményük szerint lehetséges-e, hogy egy belföldi gazdasági társaság beolvad egy svájci társaságba? Milyen lépések szükségesek a beolvasztáshoz, ezeknek mi az időigénye és költsége? Beolvasztható-e a belföldi cég egy svájci cégbe úgy, hogy adófizetési kötelezettség nem keletkezik (akár a tulajdonosokra nézve, akár a cégekre nézve), vagy ez a folyamat von maga után valamilyen adófizetési kötelezettséget? Köszönettel.

Pótbefizetés visszafizetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. a tulajdonosa részére vissza tudja fizetni a korábban a tulajdonos által a lekötött tartalékra (pénzben) teljesített pótbefizetés összegét úgy, hogy a visszafizetés után a saját tőke összege a hatályos jogszabályi feltételeknek továbbra is megfelel. A pénzben történő visszafizetés semelyik fél számára nem jár adó, illetve illetékfizetési kötelezettséggel. Ha a tulajdonos nem pénzben, hanem a befizetett összeggel azonos értékű ingatlan formájában kapja vissza a pótbefizetést a kft.-től, akkor keletkezik-e bármilyen adó- vagy illetékfizetési kötelezettsége a kft.-nek vagy a tulajdonosnak? Köszönöm válaszát!

Bérbevett ingatlan – értéknövekedés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy 100 százalékos állami tulajdonú társaságtól magánszemély ingatlant bérelt. A bérleti szerzés lejártakor a szerződő felek elszámolnak egymással. A bérbeadó a bérlő részére a szerződés lejártakor a bérlő által elvégzett beruházások miatti értéknövekményt köteles megtéríteni. A beruházás építésiengedély-köteles ingatlanbővítésnek minősült. Kérdésként merül fel, hogy a magánszemélynek fizetendő értéknövekmény összege a magánszemélynél milyen jövedelemnek minősül, és a kifizető társaságnak milyen adó- és járulékfizetési keletkezik, a magánszemélytől milyen adót, járulékot kell levonni? Válaszukat előre is köszönöm: Bácsi Ferencné

Életbiztosítás adókötelezettsége Kérdés

Egy társaság 1997. évben több munkavállalója részére kötött életbiztosítást (alapbiztosítás), rokkantsági kiegészítő biztosítással, a szerződésekben évente visszavásárlási értékek kerültek meghatározásra, az életbiztosítás halál esetére vagy 20 éves elérési időtartamra szól. A szerződő fél a társaság, az életbiztosítási díjfizetés havonta rendszeresen megtörtént, a kedvezményezett a munkavállaló. Az életbiztosítás lejárata (20. év vége): 2016. év vége. A társaság ezt a biztosítást követelésként tartotta nyilván, és nem számolta el költségként. Kérdésünk az életbiztosítás adóelszámolására vonatkozóan az alábbi: a./ Az életbiztosítás lejártakor milyen adóvonzattal kell kifizetni azt a munkavállaló részére, továbbá ilyenkor a biztosító vagy a társaság fogja (visszavásárlási érték került meghatározásra) kifizetni a munkavállaló részére, és mindez milyen adókötelezettség (szja, eho, kamatadó) levonásával számolódik el? c./ Ha időközben egy munkavállaló munkaviszonya megszűnik az életbiztosítás lejárata előtt, és a társaság felmondja az életbiztosítás további fizetését, akkor mindezt milyen adóvonzattal kell kifizetni, mint lejárat előtti életbiztosítási jövedelem összegét, figyelemmel a visszavásárlási érték meghatározására? b./ Továbbá, ha a társaság és a dolgozó megállapodnak, hogy az életbiztosítás lejárata előtt a kedvezményezett magánszemély nevére kerüljön át az életbiztosítás , akkor a társaságnak milyen adólevonási kötelezettsége keletkezik?

Szépség ingyen? Még egyszer a térítés nélkül nyújtott szolgáltatásról Cikk

Egy szépségszalon bizonyos időtartamig, akció keretében egyes vállalkozások munkavállalói számára szeretne térítés nélkül szolgáltatást nyújtani. Olvasónk ennek adókövetkezményeiről érdeklődött. A kérdésre adott válaszból cikket közölt az Adózóna.hu; az ahhoz érkezett hozzászólás alapján tovább boncolgatom a kérdést.

Törzstőke emelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő kérdésben szeretném a segítségét kérni: Kft 500 ezer forint jegyzett tőkéjű, egyszemélyes. 1. Eladó felemeli a törzstőkéjét eredménytartalékból 3 millió forintra, és elajándékozza az üzletrészét a lányának. 2. Eladó elajándékozza az 500 ezer forint jegyzett tőkéjű üzletrészét a lányának, és ő kis idő múlva az eredménytartalékból emelné meg a jegyzett tőkét. A fenti esetekben milyen adófizetési és egyéb fizetési, bejelentési kötelezettsége keletkezik mindkét félnek? Válaszát előre is köszönöm!

Külföldön eladott szellemi termék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy olyan magánszemélyről kérdeznék, aki írt egy könyvet. Az írói-költői tevékenységre semmilyen vállalkozása nincs, nem adószámos magánszemély, munkahelye nincs, csak a könyvírással foglalkozik. Külföldön szeretné lefordíttatni a könyvét, és ebből külföldi ügynökségeken keresztül – elektronikus és könyv formában külföldön megjelenő minden darab könyv után – a Magyarországon meglévő bankszámlájára kap bizonyos százaléknyi jutalékot. Milyen járulék- és adófizetési kötelezettségei vannak Magyarországon, esetleg külföldön? Köszönettel: Nick

Apport kivétele Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. jegyzett tőkéje 6 millió forint, melyből az apport értéke 2 millió, ami egy telek. A telek a kft. alapításakor került apportként a társas vállalkozásba 1998-ban. A társaság tagja a telket ki szeretné venni a társaságból. Erre milyen lehetősége van, és ez milyen adókötelezettséggel járna a részére, és milyen adókötelezettség állna fenn a társaság oldaláról?Válaszukat megköszönve, tisztelettel.

Tárgyieszköz-vásárlás ukrán magánszemélytől Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk Magyarországon tartózkodó ukrán magánszemélytől kíván egy általa elkészített tárgyi eszközt (egyedi prototípust) megvásárolni. A magánszemélynek nincs adóregisztációja Magyarországon. Kérdésünk az, hogy a kifizetés okán cégünket, mint vásárlót terheli-e adólevonási kötelezettség? Kell-e az ügylet kapcsán adószámot kérnie az ukrán magánszemélynek? Köszönettel.

Ezt is tudni kell a nyári gyakorlaton részt vevő diákok foglalkoztatásáról Cikk

Milyen adózási és társadalombiztosítási szabályok vonatkoznak azokra a nyári szakmai gyakorlaton foglalkoztatott diákokra, akik nem hazai, hanem valamely EGT-tagállamban található felsőoktatási intézmény hallgatói?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink