116 találat a(z) Tgyás cimkére

Táppénz és tgyás jogosultság Kérdés

Tisztelt Szakértők! Az egyik ügyfelem, 2011. 12. 12-től ügyvezető az A kft.-ben. 2013. 09. 30-ig napi 4 órában minimálbérrel volt bejelentve. 2013. 10. 01-től (mivel ügyvezető) 0 Ft-tal jelentjük. 2013. 10. 01-től B kft.-ben 8 órás munkaviszonyt létesített. 2014. 01. 01-től veszélyeztetett terhesség miatt táppénzen volt 2014. 03. 21-ig. 2014. 03. 22-én megszületett a lánya. Kérdésünk, hogy a fentieket figyelembe véve, melyik kereset a táppénz, illetve a tgyás alapja? Válaszukat előre is köszönjük!

Ügyvezető járulékfizetése, bevallása Kérdés

Tisztelt Szakértő! 1.) Egyszemélyes kft. tagja, aki egyben a kft. ügyvezetője is, feladatait heti 40 órás munkaviszony melletti tagi jogviszonyban látja el, a kft.-től mindezért jövedelmet nem kap. Most terhességi-gyermekágyi segélyre, majd gyedre megy. Az ügyvezetői feladatok ellátására munkaviszonyban alkalmazunk helyette egy ügyvezetőt. Kérdéseim: – A terhességi gyermekágyi segélyen lévő kft.-tagot továbbra is jelenteni kell-e a 08-as bevalláson? – Ha igen, akkor kieső időként szerepeltetni kell-e a terhességi-gyermekágyi segélyt annak ellenére, hogy nem a kft.-től igényelte, hiszen innen jövedelme sem származott? 2.) Bt. ügyvezetője, aki feladatát tagi jogviszonyban heti 40 órás munkaviszony mellett látja el júliustól gyermeknevelési támogatást szeretne igényelni. Igénybe veheti-e a gyermeknevelési támogatást úgy, hogy a bt.-ben továbbra is ügyvezető maradjon, és ne kelljen járulékot fizetnie?

Munkavállalás a gyermek 1 éves kora előtt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Gyermekem 1 éves kor előtt hogyan dolgozhatok a jelenlegi munkáltatómnál? Jelenleg napi 8 órában dolgozom, a szülést követően a legfontosabb adminisztratív teendőket napi 1-2 óra alatt el tudnám végezni, nem vesznek fel helyettem új alkalmazottat, tehát a munkát ténylegesen el is fogom végezni. A munkáltatóm nem kéri ezt tőlem ellenszolgáltatás nélkül. Kérdésem, hogy hogyan lehet hivatalosan elszámolni részemre a napi 1-2 órás munkavégzést a tgyás folyósítása alatt? Köszönöm kedves válaszát.

Katás egyéni vállalkozó gyeden Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó 2015-re tervezi a gyermekvállalást. Úgy gondolta, hogy 2014-ben a magasabb, 75 000 forint összegű katát fizeti meg, majd 2015-ben, a gyermek születéséig visszatér az 50 000 forintra. Mivel jogviszonya folyamatos, arra számít, hogy a 2014-es magasabb járulékalap után fog tgyást, illetve gyedet kapni. Helyes-e a gondolatmenet? Bekavarhat-e, ha tgyás-ra 2015-ben, de gyedre csak 2016-ban válik jogosulttá? A 2016-os gyed alapja is a 2014-es járulékfizetés lesz, vagy lehet, hogy ott már a 2015-öt veszik alapul? Köszönöm a segítséget! Emília

Munkahelyváltás pénzbeli ellátás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban szeretném a segítségét kérni, hogy munkahelyváltás esetén hogyan állapítanák meg a pénzbeli ellátásomat? Öt éve dolgozom folyamatosan egy helyen (minimálbérre voltam végig bejelentve), megszakításom nincsen. Ha esetlegesen új helyre kerülnék (magasabb összeggel, mint a minimálbér), és beteg lennék, akkor munkahelyváltás miatt a táppénzhez nem lenne meg a 180 napi jövedelmem, ebben az esetben az új munkahelyem szerződés szerinti jövedelme alapján számolódna a táppénz összege vagy a minimálbér összege alapján? Tgyás esetén pedig gondolom a táppénzre vonatkozó szabályok szerint kaphatnám az ellátást. Mert így a további feltétel a 2 éven belüli 365 nap meglenne, és így nem kerülnék rosszabb helyzetbe csupán egy munkahelyváltás miatt?! Előre is köszönöm a segítségét!

Gyed-extra Kérdés

Jelenleg gyeden vagyok. Kisfiam decemberben lesz 2 éves, utána gyest kapok. Ha jövő októberben születne még egy gyermekem, akkor megkapom a gyes fennmaradó részét az első gyermekem után, és az új baba után a tgyást? Mi a helyzet akkor, ha táppénzre megyek?

Terhességi-gyermekágyi segély alapja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Jelenleg gyeden lévő kismama a 3. gyermekét várja. Az elmúlt 4 évben folyamatos biztosítási idővel rendelkezik, biztosítotti jövedelme nem volt, és a szülésig nem is lesz, csak anyasági ellátást kapott. Munkaviszonnyal is rendelkezik, a szülés várható időpontja 2014.07.25. A 3. gyerekre kapható tgyás megállapításakor mi lesz a kiinduló jövedelem alap? A munkaszerződés szerinti bére? Köszönöm,

Terhességi-gyermekágyi segély napi összege Kérdés

Tisztelt Szakértő! Mennyi lesz a terhességi-gyermekágyi segélye annak a kismamának, aki a szülést megelőzően nem rendelkezik 180 napi jövedelemmel, nincs 180 napi folyamatos biztosítási ideje? 2014. január 20-tól van munkaviszonya, a bruttó keresete 170 ezer forint, a szülés várható időpontja 2014. március 30. A szülést megelőző két éven belül 365 nap biztosítási idővel rendelkezik. Köszönettel.

Ikerszülés: amit tudni érdemes a különféle támogatásokról Cikk

Nagy öröm a családokban a kisgyermek születése, pláne, ha nem is egy, hanem több gyermek érkezik egyszerre. Nemcsak az öröm, valamint az ilyenkor szokásos feladatok sokszorozódnak meg, hanem a gyermekvállaláshoz kötődő ellátások, támogatások is. Cikkünkben áttekintjük, milyen speciális szabályok vonatkoznak az ikerszülés esetén igényelhető támogatásokra.

Gyed extra Kérdés

A gyed extra bevezetésével alkalmazottamnak lehetőséget adnék, hogy heti 40 órás munkaviszonyban visszajöjjön dolgozni. Az új szabályok értelmében nem kell visszamondania a gyedet. Kérdésem lenne, hogyha ismét teherbe esik, és táppénzre küldenék, akkor a gyedet vissza kellene-e mondania, vagy megkaphatja mindkét ellátást egyszerre? Valamint, ha visszajön dolgozni, és a gyermeke beteg lesz, jogosult lesz-e gyermekápolási táppénzre vagy sem? Válaszát előre is köszönöm!

Egyszemélyes kft. hölgy tagja szülni megy Kérdés

Tisztelt Szakértők! Szeretnénk tájékoztatást kérni az alábbi esetre vonatkozóan. Adott egy egyszemélyes kft., amelynek van egy ügyvezetője, aki tag is a cégben (tulajdonos=ügyvezető=vezető tisztségviselő=munkáltatói jog gyakorlója is). A tag hölgy, és főállású társas vállalkozóként (jogviszony kódja 1451-es kód) biztosított a cégében. A cégében 10 fő bejelentett alkalmazott is van. Hamarosan (2014. január) szülni fog az ügyvezető (tag), ezért érdeklődni szeretnénk, hogy a munkáltatói jogkör gyakorlása (az alkalmazottai felett) tekintetében megvalósul a személyes közreműködés? Azaz nem igényelhet tgyást, gyedet és majd gyest, mert ő gyakorolja a munkáltatói jogokat, s ezzel megvalósul a személyes közreműködés, s így ugyanúgy a jogviszonya alapján a társas vállalkozókra vonatkozó járulékokat, adókat kell fizetnie? Maga a cég bevételszerző tevékenységében (ingatlanközvetítés) nem fog részt venni, hanem azt az alkalmazottak végzik el. Ő csak szerződést ír alá, ellátja szabadságengedélyezést, kiléptetést, beléptetést, stb. De effektív a cég bevételszerző tevékenységében nem vesz részt, csak a a további működés fenntartása érdekében látja el a dolgozók feletti munkáltatói joggyakorlást. Átutalja az adókat is, elfogadja az éves mérleget is, stb. De maga a cég főtevékenységében nem vesz rész, mert nevelni fogja a gyermekét. Várom mihamarabb megtisztelő válaszukat! Üdvözlettel: Böbe

Tgyás, gyed határozott idejű munkaviszony esetén Kérdés

Tisztelt Szerkesztőség! A következő kérdésben kérem állásfoglalásukat:gyesről visszatérő anyuka 3 hét munkanélküli ellátás után 8 hónapja folyamatosan dolgozik határozott idejű munkaszerződéssel. A munkaszerződését 2 havonta hosszabbítják meg a munka mennyiségétől függően. A munkavállaló kisbabát tervez és közölték vele, hogy 2013.december 20-án a cég a gépsor leállása miatt a munkaviszonyát megszünteti, majd január 10-étől ígéretet kapott a további foglalkoztatásra határozott idejű munkaszerződéssel. Kérdésem elég összetett. A munkavállaló dec.20-jan.10-ig munkanélküli ellátást igényeljen, és várjon a 2014-es munkaszerződés hosszabbítására, vagy próbáljon meg erre a 20 napra elhelyezkedni? A munkaviszony folyamatossága miatt kérdezem a későbbi ellátások folyósítása érdekében. Ha az ígérethez híven tovább foglalkoztatják, a határozott idejű szerződés lejárata előtt terhes lesz, és ezt a foglalkoztatónak bejelenti, jogosult-e táppénzre abban az esetben, ha a határozott idejű szerződése lejár? Ha a határozott idejű szerződés lejár, nem hosszabbítanak, és a terhes kismama szüléséig még van 4 hónap, akkor milyen ellátásokra lesz jogosult? Mit tanácsol ilyen esetben? Ki jogosult 2014-ben tgyás, gyed ellátásra? Kérem írja meg, hogy az ellátások alapja mekkora az összeg, akkor ha 2014-ben születik a baba? Várom megtisztelő válaszát! Köszönettel: Szabó Anita

Határozott idejű munkaszerződés alatti felmondás Kérdés

Határozott idejű munkaszerződés esetén a bejelentett terhesség nem jelent felmondási tilalmat a munkáltatónak? Terhesség alatt, ha elküldenek, mert visszajött a kismama, aki helyett dolgozok, akkor hogyan kapok gyedet és terhességi gyermekágyit? Mindenféle választ olvastam már itt.

Cégalapítás tgyás alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Tgyáson lévő kismama 50 százalékos tulajdonjogot szerez egy kft.-ben, jövedelmet nem kap. Maradhat továbbra is tgyáson vagy gyest kell igényelnie? Válaszát előre is köszönöm.

Tgyás és gyed alatti jövedelmek Kérdés

Tisztelt Szakértő! Úgy tudom, hogy tgyás és gyed alatt a szellemi alkotásért járó díjazást el lehet fogadni anélkül, hogy ez érintené a fenti juttatásokra való jogosultságot. Ez valóban így van? Ebbe a kategóriába sorolható a szerzői jogi védelem alatt álló lektori jelentés? Ezt megbízási szerződés alapján fizetnék ki, van ennek jelentősége? Válaszát előre is köszönöm! Vasvári Erzsébet

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink