120 találat a(z) Központi Statisztikai Hivatal cimkére
Összeírja az egyéni gazdaságokat a KSH – a válaszadás kötelező Cikk
Országszerte több mint 22 ezer egyéni gazdaság mezőgazdasági összeírását kezdte meg szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). A gazdálkodók május 23-áig online, azt követően pedig – június 15-éig – összeírók segítségével személyesen vagy telefonon keresztül válaszolhatnak a kérdésekre – közölte a KSH szerdán az MTI-vel.
KSH: 9,1 hónap volt a munkakeresés átlagos tartama az elmúlt időszakban Cikk
2024 februárjában a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma az előző év azonos időszakához képest 32 ezerrel, 4 millió 723 ezerre nőtt. A munkanélküliek száma 227 ezer, a munkanélküliségi ráta 4,6 százalék volt – jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Így alakult az építőipari termelés volumene decemberben Cikk
2023 decemberében az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 4,3 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól. Az építményfőcsoportok közül az épületek építésének termelése 6,0, az egyéb építményeké 0,5 százalékkal csökkent – közölte szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Már a harmadik negyedév végén magasabb volt a hiány az egész évre tervezettnél Cikk
2023 első három negyedévében a kormányzati szektor hiánya 2997 milliárd forint, a GDP 5,4 százaléka volt – írja jelentésében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Ez borzasztó rossz adat, a költségvetés eredeti hiánycélja az egész évre a GDP 3,9 százaléka volt. Ezt a Pénzügyminisztérium ősszel emelte 5,2 százalékra. A tárca december végén közzétett prognózisa szerint a hiány 5,9 százalékra várható – olvasható a hvg.hu-n.
Így változott a turisztikai szálláshelyek forgalma 2022-höz képest Cikk
2023 szeptemberében a turisztikai szálláshelyeken (kereskedelmi, magán- és egyéb szálláshelyeken) 1,4 millió vendég 3,4 millió vendégéjszakát töltött el. A vendégek száma 9,4, a vendégéjszakáké 5,8 százalékkal magasabb volt az egy évvel korábbinál – közölte szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2,9 százalékkal csökkent a használt lakások átlagos ára a második negyedévben Cikk
Magyarországon a használt lakások átlagosan ára idén a második negyedévben 2,9 százalékkal csökkent az előző negyedévhez képest – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) előzetesen adatai alapján az ingatlan.com szerdán az MTI-vel.
25-30 százalékos visszaesés várható idén az ingatlanpiacon Cikk
A magyarországi lakáspiaci forgalom 25-30 százalékos visszaesésével számolnak az előző évhez képest az OTP szakértői, akik szerdán, egy budapesti sajtótájékoztatón ismertették várakozásaikat.
2,7 milliárd euró volt a szolgáltatás-külkereskedelmi többlet a második negyedévben Cikk
A második negyedévben a szolgáltatások euróban számított exportja 6,7, importja 0,8 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest. Az aktívum 2,7 milliárd euró volt, 451 millió euróval több a 2022. második negyedévinél, és az eddigi rekordot is kissé meghaladta – jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Az egy évvel korábbihoz viszonyítva 12 százalékkal csökkent az építőipari termelés volumene Cikk
2023 májusában az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 12,0 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól. Az építményfőcsoportok közül az épületek építésének termelése 13,2, az egyéb építményeké 10,0 százalékkal csökkent. A szezonálisan és munkanaphatással kiigazított indexek alapján az építőipar termelése 1,7 százalékkal kisebb volt az áprilisinál – tette közzé honlapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
KSH: 4 millió 705 ezer fő volt a foglalkoztatottak átlagos létszáma Cikk
2022 októberében a 15–74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 705 ezer fő volt, 17 ezerrel több, mint egy éve – tette közzé honlapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Csaknem 50 százalékkal drágultak a mezőgazdasági felvásárlási árak tavalyhoz képest Cikk
Áprilisban átlagosan 45,7 százalékkal voltak magasabbak a mezőgazdasági termelői árak, mint egy évvel korábban, a márciusihoz képest 8,3 százalékponttal gyorsult a drágulás üteme – derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adataiból.
Itt vannak a második negyedév beruházási adatai Cikk
2022 I. negyedévében folytatódott a beruházások 2021 II. negyedévében kezdődött bővülése. A fejlesztések volumene az előző év azonos időszakához viszonyítva 8,7, az előző negyedévhez képest – szezonálisan kiigazítva – 3,2 százalékkal emelkedett. A beruházások élénkülését a vállalkozások fejlesztései és a háztartások növekvő aktivitása eredményezte, miközben a költségvetés beruházásai csökkentek. A beruházások szezonálisan kiigazított tárgyidőszaki volumene kismértékben meghaladta az eddigi legmagasabb, 2021 III. negyedévében mért szintet, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.
Brutálisan rossz adatok a termék-külkereskedelmi statisztikában Cikk
2022. márciusban az export euróban számított értéke 8,7, az importé 23 százalékkal nagyobb volt az előző év azonos időszakinál. A termék-külkereskedelmi egyenleg 1,4 milliárd euróval romlott. Az előző hónaphoz viszonyítva a külkereskedelmi termékforgalom szintje az exportoldalon 5,4, az importoldalon 8,7 százalékkal emelkedett, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.
Itt vannak a külkereskedelmi termékforgalom legfrissebb adatai! Cikk
2022. februárban a kivitel volumene 3,7, a behozatalé 5,8 százalékkal nagyobb volt az előző év azonos időszakinál. A passzívum 117 millió euró volt, az egyenleg 902 millió euróval romlott az egy évvel korábbihoz képest. Januárhoz viszonyítva az export szezonálisan és munkanappal kiigazított volumene 2,0, az importé 2,7 százalékkal nőtt, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.
Több, mint negyedével drágultak az ipari termelői árak egy év alatt Cikk
2022 márciusában az ipari termelői árak átlagosan 25,9 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál. A belföldi értékesítés árai 39,4, az exportértékesítésé 19,0 százalékkal nőttek. Az áremelkedés ütemét elsősorban az alapanyag- és energiaárak, illetve a munkabérek növekedése, valamint a forint árfolyamának az euróval szembeni gyengülése befolyásolta. Az előző hónaphoz mérten a belföldi értékesítés 4,6, az export 5,0 százalékkal drágult, így az ipari termelői árak összességében 4,8 százalékkal nőttek, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.