120 találat a(z) Központi Statisztikai Hivatal cimkére
Itt vannak a negyedéves adatok a gazdaság teljesítményéről Cikk
A bruttó hazai termék volumene Magyarországon 2021 II. negyedévében 17,9 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához viszonyítva. A szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint a gazdaság teljesítménye az előző negyedévhez viszonyítva 2,7, az előző év azonos időszakához képest 17,7 százalékkal emelkedett. 2021 I. félévében a gazdaság teljesítménye 7,6 százalékkal (a szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint 7,2 százalékkal) meghaladta az előző év azonos időszaki szintet, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorsjelentésében.
Itt vannak a negyedéves szolgáltatás-külkereskedelmi adatok Cikk
2021 II. negyedévében a szolgáltatások euróban számított exportja 21 százalékkal nőtt, míg importja 3,4 százalékkal csökkent az előző év azonos negyedévéhez képest. Az aktívum 1571 millió euró volt, 983 millió euróval több, mint 2020. II. negyedévben. A Covid–19-járvány negatív gazdasági hatásai már alig érzékelhetőek a szolgáltatás-külkereskedelemben. Az előző negyedévhez mérten az export 17 százalékkal nőtt, az import mindössze 0,6 százalékkal csökkent, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.
Csaknem 12 százalékkal nőttek az ipari termelői árak egy év alatt Cikk
2021 júniusában az ipari termelői árak átlagosan 11,6 százalékkal magasabbak voltak, mint egy évvel korábban. Az áremelkedés ütemét elsősorban a nyers- és alapanyagok drágulása, valamint a forint euróval szembeni árfolyamváltozása befolyásolta. A belföldi értékesítési árak 15,4, az exportértékesítési árak 9,7 százalékkal emelkedtek. Az előző hónaphoz képest a belföldi értékesítés árai 1,7, az exportértékesítés árai 0,7, így az ipari termelői árak összességében 1,0 százalékkal nőttek, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal gyorstájékoztatójában.
Nőtt az ipari termelés júniusban Cikk
2021 júniusában az ipari termelés volumene 22 százalékkal meghaladta az előző év júniusának alacsony bázisszintjét. Munkanaphatástól megtisztítva a termelés 18,6 százalékkal emelkedett. A szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás 2021 májusához képest 0,3 százalékkal csökkent. A termelés volumene meghaladta a járvány előtti, 2019. júniusi szintet, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.
Itt vannak a júniusi külkereskedelmi termékforgalom adatai Cikk
2021. júniusban az export euróban számított értéke 22, az importé 24 százalékkal volt nagyobb az előző év azonos időszakinál. A termék-külkereskedelmi egyenleg 1,7 millió euróval javult. Az előző hónaphoz viszonyítva a kivitel 11, a behozatal 4,2 százalékkal nőtt. 2019. júniushoz képest az export és az import euróértéke egyaránt 18 százalékkal volt magasabb, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal gyorstájékoztatójában.
Nőttek az ipari termelői árak Cikk
2021 júniusában az ipari termelői árak átlagosan 11,6 százalékkal magasabbak voltak, mint egy évvel korábban. Az áremelkedés ütemét elsősorban a nyers- és alapanyagok drágulása, valamint a forint euróval szembeni árfolyamváltozása befolyásolta. A belföldi értékesítési árak 15,4, az exportértékesítési árak 9,7 százalékkal emelkedtek. Az előző hónaphoz képest a belföldi értékesítés árai 1,7, az exportértékesítés árai 0,7, így az ipari termelői árak összességében 1,0 százalékkal nőttek, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal gyorstájékoztatójában.
Itt vannak a májusi foglalkoztatási adatok Cikk
2021 májusában a 15–74 éves foglalkoztatottak átlagos havi létszáma 4 millió 607 ezer fő volt, ami az előző év azonos időszakát 55 ezerrel, az előző hónap értékét 47 ezer fővel haladta meg. 2021. március–májusban a foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 594 ezer fő volt, 44 ezerrel több, mint az előző év azonos időszakában. A hazai elsődleges munkaerőpiacon nőtt, a külföldön dolgozók körében csökkent a foglalkoztatottság, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.
Itt vannak az adatok a májusi munkanélküliségi rátáról Cikk
2021 májusában a munkanélküliek száma 189 ezer fő volt, az előző év azonos időszakinál 26 ezerrel, az áprilisinál 22 ezerrel kevesebb. A munkanélküliségi ráta 0,6 százalékponttal, 3,9 százalékra csökkent egy év alatt. A 2021. március–májusi időszakban a munkanélküliek átlagos létszáma 198 ezer fő, a munkanélküliségi ráta 4,1 százalékos volt, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.
Nőtt az ipari termelés Cikk
2021 áprilisában az ipari termelés volumene 58,8 százalékkal meghaladta az előző év áprilisának rendkívül alacsony bázisszintjét, amely a koronavírus-járvány miatt hozott korlátozó intézkedésekkel volt összefüggésben. Munkanaphatástól megtisztítva a termelés 59,2 százalékkal emelkedett. A szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás 2021. márciushoz képest 3,2 százalékkal csökkent. A termelés volumene kissé meghaladta a járvány előtti, 2019. áprilisi szintet, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.
Itt vannak az elmúlt időszak külkereskedelmi adatai Cikk
2021. áprilisban az export euróban számított értéke 73, az importé 52 százalékkal nagyobb volt az előző év azonos időszaki, a járvány és a vele kapcsolatos intézkedések nyomán alacsony bázisnál. A termék-külkereskedelmi egyenleg 888 millió euróval javult. Az előző hónaphoz viszonyítva a kivitel 12, a behozatal 7,3 százalékkal csökkent. 2019. áprilishoz képest az export euróértéke 9,2, az importé 7,9 százalékkal magasabb volt, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.
Csaknem 25 százalékkal drágult az étolaj tavalyhoz képest Cikk
2021. májusban a fogyasztói árak átlagosan 5,1 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál. Az elmúlt egy évben a szeszes italok, dohányáruk és az üzemanyagok ára emelkedett jelentősen. A fogyasztói árak egy hónap alatt átlagosan 0,5 százalékkal nőttek, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal gyorstájékoztatójában.
Nőttek a beruházások az I. negyedévben Cikk
2021 I. negyedévében folytatódott az előző negyedévben elkezdődött növekedés, a fejlesztések volumene 2,5 százalékkal emelkedett az előző év azonos időszakához, illetve – szezonálisan kiigazítva – 0,5 százalékkal az előző negyedévhez képest. Az élénkülést az előző negyedévhez hasonlóan ismét a költségvetés és a háztartások növekvő aktivitása okozta, miközben a vállalkozások fejlesztései továbbra is csökkentek. A meghatározó súlyú feldolgozóipari és az infrastrukturális fejlesztések visszafogták, az ingatlanügyletek és a kereskedelmi beruházások növelték a nemzetgazdasági teljesítményt, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal gyorstájékoztatójában.
Megugrottak az ipari termelői árak Cikk
2021 áprilisában az ipari termelői árak átlagosan 9,8 százalékkal magasabbak voltak, mint egy évvel korábban. Az áremelkedés ütemét a forint euróval szembeni gyengülése, valamint a nyers- és alapanyagok drágulása befolyásolta. A belföldi értékesítési árak 11,8, az exportértékesítési árak 8,8 százalékkal növekedtek. Az előző hónaphoz képest a belföldi értékesítés árai 1,6, az exportértékesítés árai 0,1, az ipari termelői árak összességében 0,6 százalékkal emelkedtek, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal gyorstájékoztatójában.
Így alakult a szolgáltatások külkereskedelme az I. negyedévben Cikk
2021 I. negyedévében a szolgáltatások euróban számított exportja 25, importja 16 százalékkal csökkent az előző év azonos negyedévéhez képest. Az aktívum 826 millió euró volt, 724 millió euróval kevesebb a 2020. I. negyedévinél. A koronavírus okozta járvány negatív gazdasági hatásai továbbra is érdemben mérséklik a szolgáltatás-külkereskedelmi forgalmat. Az előző negyedévhez mérten az export 8,4, az import 11 százalékkal csökkent, olvasható Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.
Tavalyhoz képest csökkent a gazdaság teljesítménye Cikk
Magyarország bruttó hazai terméke 2021 I. negyedévében a nyers adatok szerint 2,3, a szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint 1,8 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához viszonyítva. Az előző negyedévhez képest – a szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint – a gazdaság teljesítménye 1,9 százalékkal nőtt, tette közzé a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) negyedéves gyorstájékoztatójában.