16 találat a(z) Intrum cimkére
Idén globálisan gazdasági fellendülés várható, hazánknak azonban ez nem feltétlenül jelenti a nehézségek végét Cikk
Magyarország gazdasági elszigetelődése és a költségvetési hiány miatt hozott intézkedések a befektetéseknek kedvezőtlen piaci helyzetet teremtenek. Bár az Intrum index növekedett az elmúlt negyedévben, az állami intézkedések közvetetten negatívan befolyásolják a háztartások fizetőképességét. Emellett a GDP-növekedés elmaradt a várttól az ipar gyengélkedése miatt.
Az egészségén spórol a magyarok jelentős része Cikk
Az anyagi helyzetünk miatt komoly mentális és fizikai problémákkal nézünk szembe: tízből négy európai számolt be arról, hogy a pénzügyi gondjai negatívan hatnak az egészségére. A magyaroknak csupán közel a harmada él pénzügyileg stabil, stresszmentes életet – derül ki az Intrum legújabb Európai Fogyasztói Fizetési Felméréséből. A többség úgy érzi, hogy nehezen jut előre, és kételkedik abban, hogy képes-e változtatni pénzügyi helyzetén.
A magyarok negyede kettő vagy több számlát nem tud időben kifizetni Cikk
Egy év alatt közel 20 százalékponttal nőtt azoknak az aránya Magyarországon, akiknek egyhavi jövedelme nem fedezi a megélhetéshez szükséges költségeiket, és egyhavi megtakarítással sem rendelkeznek – derült ki az Intrum Európai Fogyasztói Fizetési Felméréséből. Nem csoda, hogy a magyar válaszadók Európában a legpesszimistábbak az áremelkedésekkel kapcsolatban: 90 százalék szerint a következő fél évben még magas inflációra számíthatunk.
Kicsit javult a lakossági fizetőképesség Cikk
Év eleje óta minimálisan javult a magyar háztartások fizetőképessége az Intrum és a GKI indexe alapján. A pénzügyi nehézségek, különösen az infláció miatt jelentősen visszaesett a hitelfelvétel, áprilisban például 73 százalékkal kevesebb lakáshitelt tudtak felvenni a magyarok, mint egy évvel korábban, és a helyzetet még tovább nehezíti a CSOK átalakítása.
A cégvezetők több mint tizede leépítéseket tervez Cikk
Az Intrum legutóbbi Európai Fizetési Felmérése alapján a magas infláció ellenére a magyar vállalkozások az európai középmezőnybe tartoznak a gazdasági visszaesés szempontjából. A hazai vállalatok többsége rosszabbul áll pénzügyileg, mint egy éve, és a cégvezetők több mint tizede leépítéseket tervez. A kifizetetlen kintlévőségek az ellátási láncokat veszélyeztethetik – írja sajtóközleményében az Intrum.
Statisztika nőnapra: jelentősen nőtt a nemek közötti különbség a pénzügyi egyenlőség terén Cikk
A nők alacsonyabb pénzügyi jólétről számolnak be, mint a férfiak, és kevésbé magabiztosak pénzügyi műveltségüket illetően – derült ki az Intrum Európai Fogyasztó Fizetési Felméréséből (ECPR), amelyet a nemzetközi nőnap előtt tettek közzé. A követeléskezelő cég jelentése rámutat arra, hogy az elmúlt évben jelentősen nőtt a nemek közötti különbség a pénzügyi egyenlőség terén.
Romló fizetőképesség – kedvezőbb követeléskezelési eljárási feltételek az online számlázóknak Cikk
Együttműködési megállapodást írt alá Magyarország legnagyobb online számlázóprogramja, a Számlázz.hu és Európa piacvezető követeléskezelő vállalata, az Intrum. Elemzők szerint egyre több tartozás marad kifizetetlenül Magyarországon. Hogy ez az arány csökkenjen, a Számlázz.hu felhasználók mostantól kedvezménnyel kérhetik lejárt számláik kezelését.
Jó esetben az év vége felé csökkenhet az infláció Cikk
Az Intrum és a GKI elemzése szerint jó esetben az év vége felé várható az inflációs adatok javulása, a forint árfolyamát és a fogyasztói árakat a következő években a költségvetés egyensúlyba hozása érdekében hozott állami intézkedések határozhatják meg. Idén már a cégek közel háromnegyede kényszerült áremelésre, ami a fizetések emelkedése mellett is csökkentette a magyar háztartások fizetőképességét.
Így változott a magyar lakosság fizetőképessége az elmúlt időszakban Cikk
2022 első negyedévében tovább javult a magyar háztartások fizetőképessége, a kilátások azonban a makrogazdasági környezet miatt negatívak. A Covid-válság hatása még kissé érződik, viszont a háború hatásai még nem gyűrűztek be egészen Magyarországra, emiatt idén várhatóan már nem áll vissza a járvány előtti jólét, olvasható az Intrum és a GKI közös elemzésében.
Romlott, de továbbra is megfelelő a lakosság fizetőképessége Cikk
A lakosság fizetőképessége az előző negyedévhez képest 8 százalékkal csökkent, a tavalyi év azonos időszakában látott adatnál azonban 14 százalékkal magasabb – derül ki az Intrum követeléskezelő vállalatcsoport és a GKI gazdaságkutató intézet indexéből, amelyről csütörtökön tájékoztatták az MTI-t.
Kutatás: látványosan növelte a magyar GDP-t a követeléskezelés Cikk
Több mint 1 százalékkal növelte a magyar GDP-t a követeléskezelési szektor, derült ki az Intrum, Európa és Magyarország piacvezető követeléskezelőjének a kutatásából. Az ágazat a gazdaság több szektora, köztük az export és a bankszektor jobb teljesítményéhez is hozzájárult, és a követeléskezelő cégek több mint 100 milliárd forinttal járultak hozzá a költségvetéshez.
A hitelmoratóriumot igénybe vevők több mint harmada még nem áll készen a kilépésre Cikk
A hitelmoratóriumot igénybe vevők 36 százaléka még nem tudja, mikor tudná újrakezdeni a törlesztést, derült ki az Intrum felméréséből. A megkérdezettek többsége inkább a tartozásai növekedéséről és megtakarításai csökkenéséről számolt be 2021-ben, a legnagyobb arányban a magas jövedelmű keresők tudták növelni a vagyonukat.
A lánctartozások késleltethetik a gazdaság talpra állását Cikk
A magyar cégvezetők nagy része jelentős gazdasági növekedésre készül, de a tartozási láncok miatt bizonytalan maradhat a piac, ami főleg a kisvállalatoknak okozhat gondot - hívta fel a figyelmet az Intrum követeléskezelési szolgáltatást nyújtó cég az MTI-nek küldött csütörtöki közleményében.
Rövid fizetési határidőt szabnak lakossági ügyfeleiknek a magyar cégek Cikk
Rendkívül rövid fizetési határidőket szabnak a magyar vállalatok, emiatt sok egyéni ügyfél kénytelen halasztást kérni – derült ki a követeléskezelő Intrum 29 országra kiterjedő Európai Fizetési Jelentés című reprezentatív kutatásából.
Fiatalok pénzügyeit vizsgálta az Intrum Cikk
A legfiatalabb generáció a legoptimistább, ha pénzügyekről van szó; a magyar fiatalok jellemzően váratlan kiadásokra és ingatlanvásárlásra takarékoskodnak legtöbbet – derült ki az Intrum európai fogyasztói fizetési jelentéséből, amely a 18-24 év közötti fiatalok pénzügyi szokásait vizsgálta.