1638 találat a(z) EU cimkére
Jóval kevesebb új autót helyeztek forgalomba az EU-ban augusztusban, mint egy éve Cikk
Négyhavi növekedést követően július után augusztusban is csökkent az előző évihez képest a forgalomba helyezett új autók száma az Európai Unióban az európai autógyártók szakmai szervezete, az ACEA csütörtöki jelentése alapján.
22 milliárd forint uniós támogatást előlegez meg a magyar állam Cikk
A kormány már idén megelőlegezi a Brexit miatt nehézségekkel küzdő magyar vállalatok támogatását célzó, mintegy 22 milliárd forintnyi európai uniós támogatást – jelentette be a gazdasági élet újraindításáért felelős operatív törzs ülését követően Szijjártó Péter a tárca szerint.
Követelés elengedése kapcsolt vállalkozások között Cikk
"Cégünk 2019-ben a velünk kapcsolt vállalkozásban álló angliai székhelyű cégtől gépjárműveket, munkagépeket vásárolt. Megállapodás alapján részletfizetéssel. 2021-ben az angol cég elengedné a maradék fennálló tartozást. Ebben az esetben a magyar cégnek van-e, és milyen mértékű illetékfizetési kötelezettsége? Ez a tétel tao-növelő tétel lesz-e? Hol, milyen formában kell az illetéket bevallani, megfizetni? Könyvelési szempontból kell-e különösen valamire figyelni?"Olvasónk kérdéseire Pölöskei Pálné adószakértő válaszolt.
A fordított adózás Magyarországon Cikk
Az általános forgalmi adó rendszerében főszabály szerint az eladó bocsátja ki a számlát a vevő felé, mely tartalmazza az áfát, a vevő pedig a bizonylaton szereplő bruttó összeget köteles kifizetni ellenértékként. Fordított adózás esetén a folyamat épp ellenkezően zajlik, vagyis a fizetendő adót a vevőnek kell megállapítania, az eladó pedig a számlában nem számíthat fel áfát.
Napidíj külföldről érkezőknek Kérdés
Külföldi cég áfaregisztrációja Kérdés
Megjelent a kormányrendelet az uniós újraindítási alap forrásainak felhasználásáról Cikk
Kihirdették a Magyar Közlöny 153. számában a Gazdaság-újraindítási Alap uniós fejlesztései fejezetbe tartozó fejezeti és központi kezelésű előirányzatok felhasználásának rendjéről szóló kormányrendeletet.
Augusztustól 31-étől az EU szigorúbb határértéket vezet be az élelmiszerek rákkeltőanyag-tartalmára Cikk
Az Európai Bizottság szigorúbb határértékeket vezet be az élelmiszerekben található nehézfémekre – így a kadmiumra és az ólomra – vonatkozóan, azzal a céllal, hogy csökkentse a táplálékok rákkeltőanyag-tartalmát – olvasható a brüsszeli testület szerdai sajtóközleményében.
Európai uniós információcsere: amit a DAC 1-ről érdemes tudni Cikk
Amióta megjelent az adózás mint államérdek, azzal párhuzamosan él az adózók adóminimalizálásra, de egyes esetekben az adóelkerülésre, adókijátszásra való törekvése is. A határokon átívelő jövedelmek, szociális szolgáltatások, beruházások miatt, valamint az adózók mobilitása és a digitalizáció robbanásszerű fejlődése okán is szükségessé vált, hogy globális, illetve európai szintű adóügyi közigazgatási együttműködési szabályozást hozzanak létre a határon átívelő adócsalások, adókijátszások és jogszabályellenes adóelkerülések elleni hatékonyabb küzdelem, valamint a méltányos adórendszer és belső piac kialakítása érdekében. Cikksorozatunk végigmegy a már elfogadott irányelveken a DAC 1-től egészen a 2021-ben elfogadott DAC 7-ig.
Megütheti a bokáját a Google: szankciókra számíthat, ha nem változtat Cikk
Az Európai Bizottság arra szólította fel hétfőn a Google-t, hogy az uniós jogszabályoknak megfelelően tegye átláthatóvá keresőprogramja működési elvét a keresési találatok sorrendjének meghatározása terén; különben az amerikai internetes szolgáltató szankciók bevezetésével nézhet szembe – tájékoztatott az uniós bizottság hétfőn.
Útmutató az egyablakos (OSS) rendszerhez Cikk
Az elektronikus kereskedelemre vonatkozó új áfaszabályok célja, hogy megkönnyítse az adózók adófizetési kötelezettségeik teljesítését az Európai Uniós tagországokban, olvasható a BDO Magyarország elemzésében.
Brexit: áll a bál az észak-írországi protokoll körül Cikk
Az Európai Unió nem tárgyalja újra az Európai Unió és az Egyesült Királyság által is megerősített, a brit EU-tagság megszűnéséről (Brexit) szóló megállapodáshoz kapcsolódó észak-írországi protokollt, és ragaszkodik annak végrehajtásához – jelentette ki Maros Sefcovic, az Európai Bizottság intézményközi kapcsolatokért felelős tagja közleményében szerdán.
Egyenlő munkáért egyenlő bért – mikor térhet el ettől a munkáltató? Cikk
Az Európai Unió Bírósága megállapította, hogy a munkavállalók az egyenlő munkáért egyenlő bért elvét a tagállamok előtt közvetlenül érvényesíthetik abban az esetben is, amennyiben az elv a tagállamban nem jelenik meg jogszabályi szinten. Az alábbiakban az ügy hátterét és a hazai szabályozást mutatjuk be.
Intézkedési javaslatcsomag a méhészeti ágazat megsegítésére Cikk
Magyarország konkrét intézkedési javaslatokat fogalmazott meg a méhészeti ágazat megsegítése érdekében a Mezőgazdasági és Halászati Tanács hétfői ülésén Brüsszelben. A beterjesztett dokumentumot Franciaország, Görögország, Horvátország, Olaszország és Románia teljes mellszélességgel támogatta – közölte az Agrárminisztérium (AM) hétfőn az MTI-vel.
Közösségi finanszírozás induló vállalkozásoknak: új uniós rendelet lép életbe ősszel Cikk
Vállalkozások a kezdeti fázisban gyakran szembesülnek forrásbevonási problémával, az alacsony tőkével rendelkező befektetőknek pedig a hagyományos tőkepiaci termékeken kívül nincs reális esélyük különféle projektekbe beszállni. A KCG Partners jogi szakértői a helyzetet elemezve úgy találták, hogy ezen problémákra jelenthet alternatívát a közösségi finanszírozás, vagyis a crowdfunding.