342 találat a(z) EKÁER cimkére

Ekáer biztosíték Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ekáeresek vagyunk, de a 9. hónapra töröltek minket a köztartozásmentes adatbázisból. Ebből kifolyólag mivel az árut be kellett hozatni, kockázati biztosítékot fizettünk többször is. Most a 10. hónapban visszakerülünk a köztartozásmentes adatbázisba. A befizetett letéti biztosítékot elvileg vissza lehet igényelni, de a folyószámlán nem jelenik meg, csak az ekáer oldalon láttuk, hogy behozathatjuk az árut, mert kiadja a számot a rendszer. Mi a módja a visszaigénylésnek? Illetve inkább átvezettetnénk az áfa folyószámlánkra, ha lehetséges. Köszönöm szépen

Ekáer: Brüsszel támadja, az NGM védi Cikk

Az Európai Bizottság úgy határozott szerdán, hogy az októberi kötelezettségszegési eljárási csomag keretében felszólító levelet küld Magyarországnak, amiért az elektronikus közútiáruforgalom-ellenőrző rendszerben (ekáer) megkövetelt feltételekkel megsértette az áfára vonatkozó uniós szabályokat. A kormány mindent elkövet, hogy megvédje az ekáert – reagált a az NGM a bejelentésre.

Varga: csapást mért az adóelkerülőkre a kormány Cikk

Az online korszak 2014-es bevezetése óta Magyarországon 7,2 százalékponttal csökkent az áfarés. Az Európai Bizottság tanulmánya szerint sikeresek és eredményesek a kormány gazdaságfehérítő intézkedései, amelyeknek köszönhetően feleakkora az adóelkerülés Magyarországon, mint a régió országaiban – tájékoztatta Varga Mihály az MTI-t.

Ekáer Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi, ekáerrel kapcsolatos kérdésemre szeretnék választ kapni: EU-ból megmunkálásra (krómozásra) szeretnénk behozni alkatrészeket, melyek nem minősülnek kockázatos terméknek. Kérdésem: mely esetekben kell bejelenteni az ekáerbe a behozatalt, s amikor elkészül a krómozás, a kivitelt? Bejelentésnél jól gondolom-e, hogy áru értékének az alkatrész árát, s nem az általunk elvégzett szolgáltatás értékét kell beírni? Két NAV-os telefonos segítségnél egy válasz szerint az általunk elégzett bérmunka értékét, s egy másik válasz szerint az alkatrész értékét. Én is úgy gondolom, hogy az utóbbit. Viszont erre vonatkozóan nincsennek adataink. Köszönettel várom megtisztelő válaszukat.

Fokozottan ellenőrzi a NAV a közúti áruforgalmat Cikk

Fokozott ellenőrzés-sorozatot indít hétfőtől a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), a szeptember 20-áig tartó, országos akcióban a pénzügyőrök az elektronikus közúti áruforgalom ellenőrző rendszer (ekáer) szabályainak betartását vizsgálják – tájékoztatta Tállai András, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) parlamenti és adóügyekért felelős államtitkára az MTI-t.

Másolják az ekáert Cikk

Példaértékű és hatékony eszköz a fiktív és adózatlan áruk kereskedelme ellen az elektronikus közúti áruforgalom ellenőrző rendszer (ekáer), amelyet már több ország is lemásol – tájékoztatta Tállai András, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) parlamenti és adóügyekért felelős államtitkára az MTI-t.

Ekáer szempontjából ki minősül végfelhasználónak Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk műtrágya, vetőmag és növényvédőszer kis- és nagykereskedelmével foglalkozik. EU-ból szándékozunk műtrágyát vásárolni. Kérdésem az lenne, hogy az első belföldi értékesítésnél kell-e Ekáer számot kérnünk, ha a vevőnk belföldi mezőgazdasági termeléssel foglalkozó őstermelő, egyéni vállalkozó vagy jogi személy (pl. kft.)? Ők ezért vásárolják meg tőlünk az árut, hogy a termelésük során azt felhasználják, tehát nem továbbértékesítési céllal. Ekkor végfelhasználónak minősülnek? Köszönöm válaszukat!

Ekáer visszáru esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk árukereskedelemmel foglalkozik, ehhez kapcsolódóan elő szokott fordulni visszáru, ennek a visszaszállítása esetén (belföldi, külföldi viszonylatban is előfordul) kell-e, ha igen, akkor milyen fuvarviszonylatokban, feltételek esetén ekáer-számot kérni? Köszönettel.

Kinek kell az ekáert kérni? Kérdés

Tisztelt Szakértő! EU-tagországból érkezik bércsomagolásra áru. Az EU-tagállamnak Magyarországon is van cége, ekáeres dolgaikat a velük kapcsolatban álló logisztikai cég intézi. A bércsomagolásra szánt áru ehhez a logisztikai céghez érkezik, a szállítólevél úgy néz ki, hogy az átvevő résznél a logisztikai cég adatai szerepelnek, de egy sorban a mi cégünk is ott szerepel (németül: attn. cégnév). Ezek után mi szállítjuk el a bércsomagolásra szánt árut üzemünkbe. A kérdésem, hogy nekünk vagy a logisztikai cégnek kell az ekáertszámot kérni? Illetve második kérdésem, hogy a logisztikai cégtől hozzánk történő szállítás alkalmával kell-e ekáert kérni? Köszönöm válaszát.

Könnyen lebukhat, mert a NAV szinte biztosra megy! Cikk

Találónak tartom azt az adóhatósági előadótól származó megállapítást, amely szerint az ekáer az adóhatóság nehézfegyverzete – emeli ki blogjában Falcsik István, az RSM Hungary, vám- és jövedéki tanácsadás üzletágvezetője.

Bor szállítása, értékesítése Németországba Kérdés

Tisztelt Szakértő! Leendő ügyfelem Magyarországon csendes bort vásárolna és szállítana ki Németországba, és ott vendéglátó egységeknek értékesítené. Ehhez Magyarországon egy bt.-t kíván létrehozni. Kérdésem: a csendes bor forgalmazása milyen engedélyek, feltételek birtokában lehetséges? Az export, illetve a jövedéki termék miatt milyen plusz nyilvántartások és jelentések szükségesek? Ha kis mennyiségben szállítják (például 500 liter alatt) személygépkocsival, akkor is kell ekáerszámot kérni? A külföldi partnertől (vagy partnerről a német hatóság részéről) kell-e igazolás, hogy a jövedéki adót megfizette? Milyen külföldi jogszabállyal illene tisztában lenni, ami e tevékenységet még a magyar jogon kívül szabályozza? Kérem szíves válaszukat a teljes folyamatot illetően, annak érdekében, hogy jogszerűen lehessen egy kezdőnek is csinálni e különös, érdekes tevékenységet. Köszönettel.

Ekáer Kérdés

Tisztelt Szakértő! Bérmunkás cégként az anyavállalattól kapjuk a gyártáshoz szükséges anyagot. Kell-e ekáerszámot igényelni, ha az anyavállalat tulajdonában lévő anyagot másik településen lévő bérelt raktárunkból a saját telephelyünkre kívánjuk szállíttatni, belföldön?

Külföldi vállalkozás magyar adószám alatt értékesít Magyarországról Kérdés

Külföldi vállalkozás (magyar leányvállalat anyavállalata) bejelentkezik magyar áfa alá, és Magyarországról értékesít belföldre/EU-ba/harmadikországba, de telephelyet nem létesít. Kérdéseim: – Áfabevallási/-befizetési kötelezettségen kívül milyen egyéb adózási kötelezettség terheli ezt a tevékenységet (például hipa); – e tevékenység után kell-e különféle adatszolgáltatást teljesítenie Magyarországon a külföldi vállalkozásnak (pl. MNB-statisztika, esetleg KSH); – továbbá, ha ez a külföldi társaság fuvaroztatja el a vevőihez az általa Magyarországon vásárolt és értékesített termékeket, alanya-e az ekáernek?

Ekáer/Termékdíj Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk Lengyelországból vásárolt vegyiáru/kozmetikai termékeket. A termékdíj-fizetési kötelezettségünkhöz minden terméket/csomagolást dokumentáltan lemértünk. Az általunk így kiszámított szállítmány súlya jóval kevesebb, mint a külföldi partner által a CMR-en feltüntetett súly. Az lenne a kérdésem, hogy ilyen esetben melyik súly alapján kell az ekáerszámot igényelni, illetve melyik súly alapján kell a termékdíjat megfizetnünk? Köszönöm.

Ekáerszám igénylése Kérdés

Tisztelt szakértő! Szeretném az állásfoglalását kérni. Nem áfaalany családi gazdálkodásban megtermelt fokhagymát értékesít, amit megrendelőinek saját gépkocsival szállít. Több megrendelőnek külön-külön nem, de együttesen a szállított mennyiség meghaladja a 200 kilogrammot és az értéke a 250 ezer forintot. Kell-e igényelni ekáerszámot?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 September
H K Sze Cs P Sz V
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Együttműködő partnereink