34 találat a(z) COVID-19 cimkére
Mentőöv lehet a bajba jutott cégeknek a szerkezetátalakítási eljárás Cikk
Már Magyarországon is elindítható a szerkezetátalakítási eljárás, amelynek célja az életképes vállalkozások nehézségeinek kezelése és a fizetésképtelenség megelőzése. A DLA Piper Hungary szakmai eseményén jogi és gazdasági oldalról egyaránt megvilágították a szakértők az új eljárás részleteit és előnyeit, valamint arra is kitértek, hogy a megváltozott külső körülmények milyen iparági szereplőket állítottak igazán komoly kihívások elé.
Nemzetközi lapszemle: sötétedő globális kilátások, visszaesőben a kínai gazdasági növekedés Cikk
Mélyrepülésben Kína ingatlanpiaca, tetőzik a fiatalok körében mért munkanélküliségi ráta, a gazdasági növekedés meredek lassulása figyelhető meg az év második negyedévében, derült ki a pénteki hivatalos adatokból – tette közzé a The Guardian.
Elindult az AVHGA kedvezményes kezességvállalási konstrukciója Cikk
2022. július 1-jétől 2022. év végéig lesz elérhető az Agrár-Vállalkozási Hitelgarancia Alapítvány (AVHGA) Krízis Agrárgarancia Programjának II. szakasza. Az új jogcím a COVID-19 kapcsán bevezetett átmeneti támogatási lehetőséget fogja felváltani, a díja pedig előre láthatóan a hitelösszeg 0,25 százaléka lesz – közölte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) honlapján.
Megugrott a bajba jutott cégek száma Romániában Cikk
Csaknem húszezer cég zárt be Romániában az év első két hónapjában. A fizetésképtelenné vált, működésüket felfüggesztő és felszámolt vállalkozások száma több mint 20 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában – állapította meg a román economedia.ro gazdasági portál csütörtökön a Sierra Quadrant felszámoló cég elemzését ismertetve.
Jelentéstervezetet tett közzé a GVH az antitest gyorstesztek piacának vizsgalati eredményeiről Cikk
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) befejezte gyorsított ágazati vizsgálatát a Covid–19 antitest gyorstesztek hazai piacán. A vizsgálat alapján a versenyhatóság a megfelelőbb fogyasztói tájékoztatást szolgáló javaslatokat tett a piac szereplői, illetve a szakhatóságok felé. Az ágazat szereplőinek nyolc napjuk van a vizsgálat nyilvános eredményeinek véleményezésére.
Bejegyeztethető a külföldön kapott Covid-19 elleni védőoltás is az EESZT-be Cikk
Külföldi államban, az Európai Unióban, illetve a Magyarországon engedélyezett és a lakosság oltására felhasznált COVID–19 oltóanyaggal beoltott magyar állampolgár, valamint a Magyarország területén 180 napon belül 90 napot meghaladóan jogszerűen tartózkodó nem magyar állampolgár kérheti védőoltásának bejegyzését az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Térbe a kormány 43/2022. rendelete szerint.
Koronavírus-járvány: friss adatok a fertőzöttségről, áldozatokról Cikk
A világon 242 005 468 ember fertőződött meg eddig a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 4 921 419 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem közép-európai idő szerint csütörtök reggeli adatai szerint.
Izraelben engedélyezték a MesenCure alkalmazását a súlyos Covid-19 betegeknél Cikk
Az izraeli egészségügyi minisztérium jóváhagyta a Bonus Biogroup vállalat MesenCure nevű, kísérleti szakaszban lévő gyógyszerének alkalmazását a súlyos Covid-19 betegek esetében több kórházban – jelentette a 12-es kereskedelmi tévé honlapja szerdán.
Fertőtlenítőszer helyett vizet adtak el? 100 milliós bírság a megtévesztően hirdető szlovén cégnek Cikk
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) 100 millió forintos bírságot szabott ki egy szlovén cégre, amiért a Covid-19 vírustól való félelmet kihasználva, a megfelelő engedélyek hiányában, valótlan ígéretekkel forgalmazta fertőtlenítőszerét – közölte a hivatal.
Problémákkal küzdenek a bevásárlóutcák túlélő vállalkozásai Cikk
A Bevásárlóutca Menedzsment (BUM) által összefogott 11 budapesti bevásárló utcában a vállalkozások mintegy 90 százaléka élte túl a koronavírus-járványt, és egyre több helyen csökken a kiadó-eladó üzletek száma – közölte csütörtökön a BUM az MTI-vel a május elején végzett kutatása alapján.
A kiszervezés az „új realitás” – Globális adóügyi hatások Cikk
A COVID-19 járvány világszerte jelentős hatással volt az üzleti világ számos területére. Az ellátási láncok sérülése, a korlátozó intézkedésekből adódó bezárások és az utazási korlátozások átalakították a mindennapi ügyintézést. A kialakult helyzet okozta kérdésekre adott rövid távú válaszok – ideértve többek között a meglévő szerződések újratárgyalását, a kifizetések elhalasztását és a finanszírozási megállapodások felülvizsgálatát – megteremtették az üzletek ellenálló képességét, írja sajtóközleményében a BDO.
Hogyan jár táppénz COVID idején? Cikk
A koronavírus járvány kapcsán gyakran felmerül, hogy megbetegedés miatt vagy karanténhelyzet kapcsán jogosult-e a munkavállaló munkabérre és milyen ellátásra jogosult? Miként az is jó kérdés, hogy ilyen helyzetben hogyan tud a munkavállaló és a munkáltató megállapodni a munkavégzés feltételeiről? A Deloitte szakértői összegyűjtötték a legfontosabb tudnivalókat.
Elbocsátható-e az oltást megtagadó munkavállaló? Cikk
Az oltási program előrehaladtával egyre több konfliktus adódik a munkavállalók és a munkáltatók között. Sok dolgozó különféle okokból nem szeretne regisztrálni a COVID-oltásra, a munkáltatók ugyanakkor biztonságosabbnak éreznék, ha valamennyi alkalmazott be lenne oltva. Érdemes tehát tisztán látni, hogy az egyes feleket milyen jogok illetik és kötelezettségek terhelik.
A jogi képviselőnek számolnia kell a koronavírus-fertőzés lehetőségével Cikk
A koronavírus járványhelyzetre tekintettel a jogi képviselővel szembeni fokozott elvárás azt is magában foglalja, hogy a fertőzés veszélyével is számolva ügyintézési, munkaszervezési rendjét úgy alakítsa, hogy a folyamatos ügyvitelt biztosítani tudja – mondta ki a Kúria.
Veszélyhelyzet: újabb 90 napra felhatalmazást kapott a kormány az Országgyűléstől Cikk
Az ellenzéki képviselők nélkül megszavazta a kormánypárti kétharmados többség a koronavírus-világjárvány elleni védekezésről szóló törvényjavaslatot, felhatalmazva ezzel a kormányt a veszélyhelyzetben alkotott rendeletei hatályának meghosszabbítására – tudósít az MTI.