1224 találat a(z) ügyvezető cimkére
Ügyvezető szemműtétje Kérdés
Fizetheti-e a kft. az ügyvezető szemműtétjét?
Kft. nyugdíjas tagja Kérdés
Tisztelt Szakértő! Elveszve a törvények rejtelmeiben, kérem segítségét. Kft. két tagja saját jogú nyugdíjas. Egyikük az ügyvezető, utána 7500 forintot fizet a vállalkozás. A másikuk személyesen közreműködő, a közreműködésért nem vesz fel jövedelmet. Utána nem fizetett semmit. Augusztustól a kft egyszemélyes lesz. Az ügyvezetést a tag munkaviszonyban látja el, a személyes közreműködésért továbbra sem kíván felvenni jövedelmet. Milyen közterheket kell fizetnie a kft.-nek, illetve, nem kellett volna a személyesen közreműködő tagnak eddig valamit fizetnie? Előre is köszönöm a segítségét.
Mikor biztosított a társaság ügyvezetést ellátó tagja? Cikk
2019-ben az 1997. évi LXXX. törvényben megjelent egy olyan fontos kiegészítés, amely alapján korábban biztosított ügyvezető már nem minősülhet biztosítottnak. Az alábbi cikkünkben a fenti jogszabályváltozás kapcsán bemutatjuk, hogy mikor lesz biztosított a gazdasági társaság tagja, ha ügyvezetést lát el.
Nyugdijas ügyvezető jogállása és a kiva Kérdés
Társasági szerződésbe foglalva hogy az ügyvezető munkaviszonyban dolgozik háziorvosi feladatok lát el. A kft. a betegellátást az orvoson keresztül gyakorolhatja. Háziorvos elment nyugdíjba, de a mai napig rendel. A kft. belépett a 2018-ban a kivába. 2019. január 1-jétől a nyugdijasokat ki kellett jelenteni, de nem jelentettük ki, mert nyugdijasként munkaviszonyban van, munkabért kap és a bér ellenében ellátja a rendelést és az ügyvezetői feladatokat is a társasági szerződés szerint. A bérébőll csak szja-t vonunk. A kiva azt mondja, hogy a bérköltség az adó alapja. Kicsit furcsa helyzet van a tb, a kiva és a számviteli fogalmak között. Más kollegáktól tudom, hogy nagyon sok társaságnak vannak nyugdijba ment ügyvezetői, akik a Ptk. szerint az átdolgozott társasági szerződésekben is munkaviszonyban látják el a feladatokat. Ahol nem munkaviszony van ott ellenszolgáltatás nélkül ügyvezetők, és fizetik a hétezervalamennyit, és igy mennek el a 08-as bevallások is. Kérem segitsenek a tisztánlátásban, vagy ha hibáztunk, annak javításában. Köszönöm Bozsóki Margit
Jövedelemigazolás Kérdés
A katás bt. ügyvezetője (havi 75 ezer forint adót fizetve) kitől kap jövedelemigazolást a nyugdíjkérelem beadásához?
Gyet melletti egyéni vállalkozó Kérdés
T.Cím! Van egy egyéni vállalkozóm, aki gyetre jogosult, mert 4 gyereke van, ebben az esetben főállású egyéni vállalkozóként kell-e járulékokat és szociális hozzájárulást fizetnie, vállalkozói kivétet nem számol el,mert kicsi a bevétele. Egy kft. ügyvezetője mint főállású egyéni vállalkozás mellett. A kft.-nek van-e fizetési kötelezettsége ebben az esetben? Nem számolunk vállalkozói kivétet, megbízási díjas 0 forintért. Válaszukat előre is köszönöm. Üdvözlettel: Rajnicsné Andrea
Ügyvezető bejelentési kötelezettség Kérdés
Tisztelt Szakértő! Új ügyvezetőnk van júliustól, aki nem áll alkalmazásban a cégünknél, hanem a cégcsoport egy másik leányvállalatánál alkalmazott (ahol szintén ügyvezető). Kérdésem, hogy nálunk van-e ezzel kapcsolatban bejelentési kötelezettség? Válaszát előre is köszönöm
Kft. megbízott ügyvezetőjének járulékai és munkavégzése egyszerűsített foglalkoztatás keretében Kérdés
Egy kft. ügyvezetője az ügyvezetői teendőket megbízásos jogviszonyban látja el (mellette egy másik cégnél heti 36 órás főállású munkaviszonyban áll). A kft. személyszállítási feladatokat lát el. Az ügyvezetési feladatok ellátásáért havi bruttó 40 000 forint összegű jövedelmet kap. Kérdéseim a következők: 1. Jól értelmezzük-e, hogy ebben az esetben – tekintettel a máshol bejelentett főállású munkaviszonyra – mindössze a megbízási díj összege után kell 15 százalékos szja-t levonni (pontosabban a megbízási dj 90 százaléka után, tekintettel az alkalmazható 10 százalékos költséghányadra), a megbízónál pedig mindössze 19,5 százalék szochofizetési kötelezettség és 1,5 százalékos szakképzésihozzájárulás-fizetési kötelezettség keletkezik, mivel a havi jövedelme nem éri el a minimálbér 30 százalékát? 2. Jól értelmezzük-e hogy ez esetben semmilyen bejelentési kötelezettség nem áll fenn a NAV felé (T1041 lap)? 3. Amennyiben alkalomszerűen a kft.-ben személyes közreműködést végezne, azaz munkát végezne (értsd: havi néhány alkalommal személyszállítási feladatokat vállalna, alkalmi jelleggel vezetne egy 9 személyes kisbuszt), akkor lehetséges megoldás lenne-e az, hogy azokra a napokra egyszerűsített foglalkoztatottként jelentjük be és ez alapján venne fel jövedelmet a kft.-ből? Válaszukat előre is köszönöm.
Bt.-ügyvezető Kérdés
Jelenleg még működő bt. beltagja, aki tagi jogviszonyban látja el az ügyvezetést, szeretne 36 órát meghaladó munkaviszonyban elhelyezkedni. Milyen igazolásokat, munkaügyi dokumentumokat kell kiállítania a munkaviszony megkötéséhez a bt.-nek? A munkaviszony létrejötte után megbízási jogviszonyban szeretné ellátni a bt. ügyvezetését.
Ügyvezető jogviszonya kft.-ben Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft.-nek két ügyvezetője van, akik egyúttal a vállalkozás tagjai. Mindkét ügyvezető 0 forintért, megbízási jogviszonyban látta el feladatait, mivel mindkettő gyesen volt. Ez megfelel 36 órás munkaviszonynak? Az A ügyvezetőnek lejárt a gyese, és azóta a katás bt.-ből fizeti az 50 000 forintot, mint főállású. Ez megfelel 36 órás munkaviszonynak? B ügyvezető jelenleg is gyesen van. Kérdésem: kell-e kötniük munkaszerződést a 2 ügyvezető taggal ügyvezetői feladatuk ellátására? Mennyi lehet a minimális munkabér? Van erre szabaly, ha például napi 1 órában látják el feladatukat, például havi 5000 forintért? Köszönöm!
Járulékfizetés őstermelő és kft. esetében Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy őstermelő adószámos magánszemély eddig munkaviszonyban volt heti 36 órán túli munkavégzéssel. Ez a munkaviszony megszűnik május 31-ével. Ezzel párhuzamosan tag egy kft.-ben, ahol ügyvezető is. Eddig ott nem vett ki jövedelmet és járulékot sem fizetett. Most, hogy a munkaviszony megszűnik hogyan kell eljárni? Lehet-e hogy átjelentjük főállású őstermelőnek és ott fizeti meg a járulékot? Ez a tavalyi árbevétele 20 százaléka után történik, úgy tudom. Vagy a kft.-ben kell-e a tagi jogviszonyban megfizetnie a járulékot? Van-e erre előírás, hogy melyik jogviszonyt kell előbbre sorolni? Várom válaszukat.
Társaság nyugdíjas tagja, ügyvezető munkaviszonyban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft.-ben tulajdonos és ügyvezető vagyok. Saját jogú öregségi nyugdíjam van. 2018 végéig az egészségügyi szolgáltatási járulékot fizettem, a személyes közreműködésért nem vettem ki pénzt. Kérdésem az, hogy ez évtől köthetek-e munkaszerződést a cégemmel (másik tag aláírásával), csak 15 százalék szja-teher mellett? A munkabér havi összegére van-e korlát? Nem kell-e a nyugdíjat szüneteltetni? Köszönöm szépen a válaszukat!
Bt. ügyvezetője Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2017-ben akalkult egy katás bt. A kültag az ügyvezető, de személyesen közreműködik is a cégben. Katasként be lett jelentve alakuláskor, és a katát folyamatosan megfizette. Most derült ki, hogy a társasági szerződésben az áll, hogy az ügyvezetést munkaviszonyban végzi. Munkaszerződés nem készült, munkaviszony-bejelentés sem történt, járulékokat sem fizetett. Hogyan lehet ezt visszamenőleg korrigálni? Állítólag az új Ptk. szerint egy aláhúzás nem dönthet a munkaviszonyról. Azt kell vizsgálni volt-e munkaszerződés. Kinek higgyünk? Köszönöm.
Ügyvezető több cégben Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérném a segítségét. Kft. ügyvezetője munkaviszonyban látja el a feladatokat a társasági szerződés szerint. Az a kérdésem, ha alapít egy másik céget és ott is a munkaviszonyt jelölik meg, akkor abban is be kell mindenképpen valamilyen óraszámban jelenteni erre való tekintettel és járulékot fizetni, vagy amiatt hogy a másik cégében van legalább 36 órás munkaviszonya, az újban már nem szükséges. Vagy jelöljük a másik cégben a megbízási jogviszonyt a munkaviszony helyett? Melyiket kell az új cégben jelölni ahhoz, hogy itt ne kelljen járulékot fizetnie? Köszönettel.
Ügyvezető napi egyórás munkaviszonyban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. ügyvezetője 16 éve heti 40 órás munkaviszonyban dolgozik a kft.-ben. Két éve egyéni vállalkozó is. Egy éve katás munkaviszony mellett. Szeretne főállású katás lenni és a kft.-ben az ügyvezetői tevékenységét 1 órás munkaviszonyra csökkenteni. Szeretnénk tudni, hogy járható-e ez? Köszönettel várjuk válaszát. Tisztelettel: Borosné