32 találat a(z) ügyelet cimkére

Ügyelhet-e egyszerűsített foglalkoztatásban az orvos? Cikk

Van-e lehetőség arra, hogy egy önkormányzati társulás által alapított kft.-n keresztül egyszerűsített foglalkoztatásban lássa el az ügyeletet az orvos? Olvasói kérdésre dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász ügyvéd válaszolt.

Bérpótlékok: amikor halmozódhatnak, és amikor nem Cikk

Bérpótlék többféle jogcímen megilletheti a munkavállalót. Ezek alapvetően jól megférnek egymás mellett, léteznek azonban kivételek, amikor egyes pótlékok kizárják egymást. Táblázatos formában foglaltuk össze.

Hétköznapi és hétvégi ügyelet bérszámfejtése: ezek a pótlékok Cikk

Milyen pótlékokat kell figyelembe venni ügyelet bérszámfejtésénél? – kérdezte az Adózóna olvasója. Dr. Hajdu-Dudás Mária ügyvéd válaszolt.

Ügyelet bérszámfejtés Kérdés

Heti 40 órás munkaviszony munkaóráinak letöltésén felül hétköznapi és hétvégi ügyelet bérszámfejtésénél milyen pótlékokat kell figyelembe venni? (Patika zárás utáni ügyelet a másnapi nyitásig hétköznap és hétvégén.) Köszönettel: Hajnalné

Készenléti, illetve ügyeleti pótlék elszámolása Kérdés

Munkavállalónk ügyeleti, illetve készenléti szolgálatot lát el technológia biztonságos, rendeltetésszerü alkalmazásának fenntartása érdekében. Kérdésem, milyen és mekkora pótlék illeti meg a készenléti idő, illetve az ügyelet ellátása alatt, valamint amennyiben a készenléti ideje alatt munkavégzésre kerül sor. Milyen osztószámot alkalmazzunk?

Készenlét, ügyelet egyszerűsített foglalkoztatásban Cikk

Használható-e az Efo. tv. szerinti minta-munkaszerződés olyan vagyonőrök foglalkoztatásánál, akik egyszerűsített foglalkoztatás keretében 24 órás munkarendben dolgoznak úgy, hogy a 24 órás műszak után 48 órás pihenőidőt kapnak és néha hétvégén vagy munkaszüneti napon is dolgoznak? – kérdezte az Adózóna olvasója. Dr. Hajdu-Dudás Mária ügyvéd válaszolt.

Efo készenléti-ügyeleti munkavégzésre Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy vagyonvédelmi cég egyszerűsített foglalkoztatás keretében alkalmaz vagyonőröket, amelyeket 24 órás munkarendben alkalmaz (reggel 7 órától másnap 7 óráig), erre tekintettel 2 napra történő bejelentés alapján 2 ezer forintos közteher kerül kifizetésre és bevallásra is. A 24 órás műszak után 48 órás pihenőidő kerül biztosításra a munkavállaló részére. A megállapított órábér: 1038 Ft/óra (műszakpótlék nem kerül kifizetésre), de néha hétvégén vagy munkaszüneti napon is dolgoznak ezek a munkavállalók. A munkaszerződésben nincs feltüntetve a készenléti jellegű munkaköri utalás (csupán egy egyszerű sablonszerződés van rendszeresítve). Azt szeretném megtudni, hogy helyes-e ez az alkalmazotti módszer? Amennyiben bármi nem szabályos ezen foglakoztatással, kérem ennek ismertetését.

Közvetített szolgáltatás az ipában Kérdés

Kérném szíves segítségét a következő kérdésben. Orvosi ügyeleti szolgáltatást végez egy kft. Az ügyeletet egyéni vállalkozóként orvosok látják el, beszámláznak a szolgáltató kft.-nek szerződés szerinti óradíjjal. A kft. a szolgáltatás igénybe vevőjének továbbszámlázza a ledolgozott órákat az általa megegyezett órabérrel. Ez esetben nem jutalék, hanem az órabér közti különbözet az eredményt növelő összeg a kft.-nél. Az iparűzési adó alapja csökkenthető ezekkel a bejövő számlákkal a kft.-nél? A kimenő és a bejövő számlákon is orvosi ügyelet ellátása szerepel. Köszönöm segítségét!.

Így kell kimatekozni a távolléti díj összegét. Példákkal Cikk

Bár a munkavállaló csak 3 napig volt szabadságon, mégsem egyszerű kiszámolni, hogy milyen összegű távolléti díjra jogosult: meg kell határozni az esedékesség időpontját és kalkulálni kell bizonyos bérpótlékokkal is. Cikkünkben az 1 napra és 1 órára járó havibér, valamint a bérpótlék alapjának meghatározásáról is szó lesz.

Sok a félreértés a bérpótlékok számításánál: ezekre figyeljen oda! Cikk

A bérpótlékokra vonatkozó szabályok a munka díjazásával összefüggésben kiemelten fontosak. Az alábbiakban a leggyakoribb félreértéseket mutatjuk be, illetve javaslatot is teszünk a bérpótlékszámítás szabályainak egyszerűsítésére.

Ügyelet díjazása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Hotelt üzemeltető kft. a recepciósokat szeretné 24 órás időtartamban foglalkoztatni. Arra gondoltunk, hogy 12 óra tényleges munkavégzés és 12 órás ügyeleti rend szerint osztanánk be őket. Az ügyelet alatt valószínűsíthető, hogy alkalomszerűen fognak munkát is végezni. Megteheti ezt a munkáltató? Ebben az esetben megállapodhatunk a munkavállalóval átalányban úgy, hogy az ügyelet díjazása nem 40, hanem 50 százalékos lesz? Az 50 százalékos pótlékot az alapbérből számolnánk, de ebben az esetben az 50 százalék nem pluszban járna, hanem ennyi a díjazása, igaz? És abban az esetben, ha az ügyelet hétvégére, fizetett ünnepre esik, akkor kell még ezen felül is pótlékot számfejtenünk? Ügyeletre egy étterem szakácsait is be lehet osztani? Mondjuk napi 12 órát dolgoznak, majd 5 órát ügyeletben töltenének el. Köszönöm előre is a gyors választ!

Cégautóadó Kérdés

Tisztelt Szakértő! 8622. Szakorvosi járóbeteg-ellátás-tevékenységgel az egyéni vállalkozó orvosi ügyeletet vállal. Kérdésem, hogy ebben az esetben is a használt személygépkocsi után jár a cégautóadó mentesség? Köszönettel K.Anna

Túlóra Kérdés

Segítségét szeretném kérni. Van egy 8 órás – nem munkaidőkeretes - munkavállaló, aki hétfőtől péntekig ledolgozza egy műszakban a heti 40 órát. Minden második szombaton 8 órát túlórázik és plusz 8 órát ügyel. Nem kap helyette pihenőnapot. Kérdésem az lenne, hogy 100 százalék bérpótlék jár a 16 órára, és még 40 százalékot kellene fizetni a 8 órás ügyeletre?

Ügyeleti munka díjazása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk főállású, teljes munkaidős, havi munkaidőkeretben foglalkoztatott gyógyszerész munkavállalóját éjszakai gyógyszertári ügyeletbe kívánja beosztani. Egy ügyeleti műszak időtartama 10, illetve 11 óra. Az Mt. alapján számunkra nem teljesen egyértelmű a dolgozó ügyeletre járó díjazása, ebben kérnénk segítségüket. A munkaidő-beosztást úgy határoznánk meg, hogy az ügyeletben töltött munkaidő beleszámítson a havi munkaidőkeretbe (körülbelül minden második hónapra esik egy gyógyszertári ügyelet). Az Mt. szerint az ügyelet idejére díjazásként a személyi alapbér 40 százaléka jár, azonban ha munkavégzés történik az ügyelet alatt, akkor már rendkívüli munkavégzésnek minősül, és akkor a személyi alapbér + 50 százalék bérpótlék jár. A gyógyszertári ügyeletben olyan módon történik munkavégzés, hogy amennyiben vevő érkezik, a gyógyszerész kiszolgálja. Van olyan nap, hogy egy vevő sem érkezik az ügyeleti idő alatt, van olyan, hogy 20 vevőt is ki kell szolgálni egy éjszakai ügyelet alatt. Kérdésünk, hogy gyógyszerészünk ügyeleti munkavégzésének díjazásánál hogyan kell eljárnunk? A munkabeosztás szerinti "rendes" munkavégzésre megkapja a személyi alapbért, az ügyeleti időre pedig a személyi alapbér 40 százalékát, vagy pedig a munkabeosztás szerinti és az ügyeleti munkavégzésre is megkapja a személyi alapbért, továbbá az ügyeletben töltött munkaidőre további 50 százalékos bérpótlékot? Válaszát előre is köszönjük!

Ügyelet díjazása Kérdés

Portásaink munkaideje napi 12 óra /6.00-tól 18.00-óráig/ + 4 óraügyelet / 22,00 óráig/. A 4 óra ügyelet alatt munkát ténylegesen nem végeznek, csak őrzik a portát. Az új MT szerint: - Készenlét esetén 20 %, ügyelet esetén 40 % bérpótlék jár. Kérdésem: Az alap órabéren felül kell a 4 óra ügyeletre elszámolni a 40 %-os bérpótlékot, vagy csak a pótlék jár, hiszen munkát nem végeznek. Nagyon köszönöm válaszukat Ferenc Erzsébet

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink