89 találat a(z) étkezés cimkére
Szálláshely + étkezés áfa Kérdés
Szállásdíj, étkezés továbbszámlázása Kérdés
Tisztelt Nagy Norbert! Kérdésem egy korábbi kérdésemhez kapcsolódik: https://adozona.hu/kerdesek/2020_4_7_Szallasdij_etkezes_afaja_uks Amennyiben nem arra a hónapra történik a szállás és étkezés továbbszámlázása, amikor a cégre azt leszámlázták, hanem például a következő hónapban, az gond lehet? Köszönöm.
Szállásdíj, étkezés áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk a tevékenységéhez kapcsolódó konferencián vett részt. A részvételhez kapcsolódó szállásdíj és étkezés leszámlázásra került két fő részére, ahol az egyik személy az ügyvezető, a másik a felesége. Úgy tudom, hogy a szállásdíj árából levonható az áfa, az étkezés díjából viszont nem, és utóbbi juttatás így adóvonzata is van. Mi van abban az esetben, ha az étkezés díját megfizeti a cégnek az ügyvezető? Köszönöm.
Külföldi számla továbbszámlázása Kérdés
Romániában kiállított szálláshely, étkezés, ital számláját szeretnénk továbbszámlázni a magyarországi feleknek, akik ott voltak. Nem kívánunk ezért semmilyen célú pluszdíjat felszámítani, csak az eredeti számla kerül felosztásra. Kérdés kell-e áfát feltüntetni a továbbszámlázás során vagy áfakörön kívüli lesz? Tehát kapunk egy számlát a Romániai törvények szerint és mi milyen áfatartalommal számlázzuk tovább? Közszférában tevékenykedő szervezetről van szó 2-es adószámmal.
Termékismertetőhöz kötődő étkezés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi témával kapcsolatban kérem tájékoztatását! Adott egy borászati társaság, aki a saját megtermelt borát, palackozás után nagykereskedőknek, illetve vendéglátóhelyeken az egység vezetőjének, séfjének szeretné ételtársítás mellett bemutatni, ezzel kiemelve, hogy az adott bor, milyen ételekhez társítható, ezáltal a vendéglátó egység mihez tudja leginkább ajánlani. Ennek a sikere, hogy az adott vállalkozás a megtermelt borból mennyi mennyiséget, milyen időközönként rendel. Konkrét kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben a bor bemutatáshoz rendelt étel, illetve sütemény milyen költségnek minősül, és kell-e utána valamilyen adót fizetni? Természetesen ezek a bemutatók teljeskörűen dokumentáltak, mivel a tulajdonosok részére ki is kell mutatni, hogy adott partner a későbbiek során melyek borfajtából, milyen időközönként mennyit rendel.
Szakmai rendezvény adózása Kérdés
Kereskedő cég a vásárlói, üzleti partnerei részére kétnapos rendezvényt szervez, amelyen a kereskedő cég beszállítói tartanak szakmai előadásokat. A rendezvényen jelenléti ív van a résztvevők számára, a létszám több mint száz fő. A két nap szállás, étel-ital és terembérlet költségét a kereskedő cég fizeti a szálloda számlája alapján. Az előadók (beszállítók) részére rendezvényszervezésről állít ki számlát, mivel lehetőséget ad a termékek bemutatására, megismertetésére. Kérdésünk: milyen adózási vonzata van a kereskedő cégnél alábbi tevékenységével kapcsolatban, áfalevonás és különadók tekintetében egyaránt? A rendezvény teljes mértékben szakmai jellegű.
Étkezés konferencián – kell-e adót fizetni? Cikk
Adóköteles-e a konferencián elfogyasztott étel, áfaköteles-e a konferencia részvételi díja? Olvasói kérdésre Hunyadné Szűts Veronika igazságügyi adó- és járulékszakértő válaszolt.
Étkezés adókötelezettsége Kérdés
Az alapítvány létesítő okiratában szerepel a kórház dolgozói képzésének támogatása. A kórház dolgozói az alapítvánnyal nem állnak munkaviszonyban. A konferenciák, képzések tartalmaznak étkezési díjat is. Kérdés: az étkezés után kell adót fizetni? A részvételi díjat az alapítvány kiszámlázza az érintett résztvevők munkáltatójának. A számlában kell áfát számolni? (Az egészségügyi alapítvány alanyi mentességet választott.) A kórház országos konferenciát szervez kb. 100 fő résztvevővel. Az ezzel kapcsolatos étkezés adóköteles-e? Lehet ez reprezentációs költség?
Vállalati kirándulás elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vállalatunk kirándulást tervez az állomány részére. Az utazási költség, a programok költsége és az étkezés költsége egyes meghatározott juttatásként, vagy bérként fog adózni? Válaszukat előre is köszönöm.
Nonprofit közhasznú kft., reprezentáció Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az szja-törvény 70. §-a nevesíti azon szervezetek körét, melyek esetében mentes az adó alól a reprezentáció bizonyos értékhatáron belül: "(5) Ha a kifizető egyesület, köztestület, egyházi jogi személy, alapítvány (ideértve a közalapítványt is), ..." Kérdésünk: nonprofit közhasznú kft. esetében (egyébként elsősorban uniós forrásból vagy esetenként állami/alapítótól kapott támogatásból) az alapító okiratban rögzített közhasznú feladat teljesítése érdekében (középfokú oktatási és alapfokú művészetoktatási intézményt üzemeltet a kft.) szervezett szakmai rendezvények során étkeztetés is megvalósul (diákok, vendég előadók, fellépők, oktatók étkeztetése), meg kell-e fizetni a reprezentációs adót, repinek minősül-e az étkeztetés, vagy ebben az esetben nem sorolható be a reprezentáció fogalmába, hanem szakmai rendezvényhez kapcsolódó anyagköltség? A szakmai programok kizárólag a közhasznú közfeladat ellátásához kötődnek, azonban a kapott támogatások között – tekintettel, hogy az EU-s forrásból nem fizethető vissza az állami költségvetésbe sem adó sem járulék –, sajnos nincs lehetőség a reprezentációs adók elszámolására. Emiatt feltételezzük, hogy a fent említett rendezvények esetében nem minősül reprezentációnak az étkeztetés. A művészeti oktatás keretében sok rendezvényt szervez a kft., így nem elhanyagolható költségekről van szó. Több helyről kaptunk ellentétes választ. Válaszukat köszönjük!
Szállodai komplex szolgáltatás esetén az áfakulcsok alkalmazása Kérdés
A belföldi szálloda általában interneten akciós ajánlatot tesz közzé, amelyben megjelöli, hogy például 4 nap (3 éjszaka) félpanziós ellátással meghatározott összegbe kerül. A számla kiállításakor soronként részletezi a szállás, a reggeli, a panziós vacsora nettó árát és az áfa összegét. Tekintettel arra, hogy a szállás és az étkezés áfakulcsa különböző, helyes-e az a számlázási mód ebben az esetben, hogy a szállásköltséget 18%, az étkezést (reggeli és vacsora) 5%-os kulccsal tünteti fel a szálloda?
Konferencia étkezés adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Konferencián vettem részt. Az előadáshoz tartozott reggeli és ebéd. A számlán kiszámlázták az előadást 24 168 forintot és az étkezést 7480 forintot. Azt tudom, hogy 2019. évtől már bérként adózik, de nem tudom, hogy a számlán szereplő 7480 forint nekem a bruttó vagy a nettó bérem? Fel kell bruttósítani, vagy ebből vonom le az adót és járulékot? Előre is köszönöm a választ! Üdvözlettel.
Dolgozó étkeztetésének szabályai Kérdés
Tisztelt Szakértő! Több vállalkozó szeretne 2019. január 1-jétől ebédet biztosítani dolgozóinak. Az étkeztetés a munkahelyen történne, házhoz szállítással. Kérdésem: milyen adózás mellett tudja a fenti étkeztetést a vállalkozás biztosítani? Egyéb körülmény biztosított.
Étkezés rendezvényen – a továbbszámlázás áfája Cikk
Milyen áfatartalommal számlázható tovább a rendezvényi étkezés? – kérdezte az Adózóna olvasója. Dr. Kelemen László adószakértő, jogász válaszolt.
Étkezés továbbszámlázásának áfatartalma Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha egy kft. rendezvényszervezéssel foglalkozik (TEÁOR 8230), főleg (orvosi) konferenciákat szervez, akkor milyen áfatartalommal számlázza tovább a regisztrációs díj mellett (ami 27 százalék) az étkezést, amelyről a cég maga 5 és 27 százalékos áfatartalmú számlát kap? Válaszát előre is köszönöm.