10 találat a(z) értéknövekedés cimkére
Ingatlan felértékelése drágulás miatt Cikk
A kft.-ben lévő, nemrégiben vásárolt ingatlanok már jóval többet érnek, mint a nyilvántartott érték. Kértünk ingatlanbecslőtől szakvéleményt és felértékelte nekünk. Abban szeretnék segítséget kérni, hogy a T12 mint értéknövekedést mivel szemben számolom el? Olvasói kérdésre Pölöskei Pálné okleveles könyvvizsgáló válaszolt.
Ingatlan felértékelése Kérdés
Mikrogazdálkodó – értékpapír Kérdés
Versenyló kft.-ben Kérdés
Ingatlanbérleti díj vs. beruházás Kérdés
Ingatlan társasági adó szerinti értékcsökkentése kötelező-e Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. tulajdonában van egy belvárosi budapesti nagyértékű épület. Az épület piaci értéke évről évre emelkedik. A kft. ezért úgy döntött, hogy nem számol el sem számviteli törvény szerinti értékcsökkenést, sem társasági adó szerinti értékcsökkenést. Az értékcsökkenés mértéke aránytalanul magas lett volna a cég eredményéhez képest, és veszteségessé tette volna a vállalkozást. Kérdésem, hogy kötelező-e az ilyen esetekben a számviteli törvény szerinti és a társasági adó szerinti értékcsökkenés elszámolása, ha a valóságban az épület értéke nem csökken, sőt emelkedik? Dönthet-e úgy a vállalkozás, hogy a valós összkép kialakítása érdekében nem értékcsökkenti az ingatlant? Ha kötelező az értékcsökkentés, de nem számolták el, akkor utólag ezt hogyan lehet korrigálni? Köszönettel.
Ingatlan átminősítése eladás előtt Kérdés
1994. 01. 24-én vettem egy hobbytelket Nyíregyháza külterületén. Akkor – és a mai napig is – gyümölcsös művelési ággal volt a telek a tulajdoni lapra felvezetve. Később a város ezen területet építési övezetté minősítette (kb. 10 éve). Villany, víz, szennyvíz az utcában – a mi fejlesztési hozzájárulásunkkal – kiépítésre került. Ezen telket most (2017-ben) szeretném átminősíttetni "kivett-é", azaz építési telekké. Az átminősítés után el szeretném adni. 1. kérdés: van-e ennek akadálya? Hogyan alakul az adózás ebben az esetben? Az átminősítés jelent-e értéknövelést? Ha igen, hogyan számolják? Milyen értéket vesznek átminősítés előttinek? Ezt hogyan határozzák meg? Kell-e az ügylet után illetéket fizetni?
Ajándékba kapott ingatlan értékesítése Kérdés
Ajándékba kaptam szüleimtől egy 6 millió forintt érő ingatlant, melyet 1 év múlva eladtam 7 millió forintért. Az egymillió forint értéknövekedés után vagy a 7 millió forint után kell az adót megfizetnem? Válaszát előre is köszönöm.
Befektetési arany vásárlása Kérdés
Belföldön bejegyzett kft. megtakarításait aranyba kívánja befektetni, majd forgatni. Kérdéseim: 1. Milyen adózási következménye van az arany vásárlásának, eladásának, illetve mire kell figyelemmel lenni ezeknél a gazdasági eseményeknél? 2. Milyen számviteli nyilvántartást kell vezetni, hogyan könyvelődik az arany vásárlása, eladása? Milyen értéken kell nyilvántartani az aranyat? 3. El kell-e számolni értéknövekedésnél, illetve csökkenésnél értékkülönbözetet? 4. Szükséges-e valamilyen hatóság engedélye a befektetési arany vételéhez? 5. Milyen tárolási előírások vonatkoznak az aranyra, illetve más nemesfémre? Válaszukat előre is köszönöm: Antal Imréné
Művészi alkotás Kérdés
Egy gazdasági társaság megbíz egy művészt, hogy készítsen számára az irodaházába egy szobrot, a cég adja az anyagot és fizet a művésznek tiszteletdíjat, ami összesen legyen, mondjuk 5 millió forint, majd a kész mű, amely a cég tulajdonába kerül, egy művészeti lektorátus szakmai véleménye szerint mondjuk 50 millió forintot ér. Kérdés: ezt a vagyonnövekményt, értéknövekedést hogyan kell könyvelni vagy kell-e könyvelni? Át kell-e értékelni a szobrot vagy ez csak eszmei érték? Van-e adóvonzata? Ha igen, mikor, és milyen típusú adó? Ha eladja a cég a szobrot, mondjuk 30 millió forintért, akkor hogyan kell könyvelni, milyen adót kell fizetni, és mikor? Van-e áfa az eladás után? Válaszukat köszönöm.