870 találat a(z) árfolyam cimkére

Külföldi bér elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállalóink több hétre mennek ki az anyacéghez Németországba dolgozni. Mivel meg kell fizetni nekik a német minimálbért, az a kérdésünk, hogy azt milyen árfolyamon kell elszámolni? EKB- vagy az MNB-árfolyam szerint, melyik napi árfolyammal? Válaszát előre is köszönöm!

EU-s termékértékesítés és szolgáltatásnyújtás árfolyama Kérdés

Tisztelt Adózóna! EU-s adószámmal rendelkező magyar kft. EU területére terméket értékesít. A kimenő számlákat EUR-ban állítja ki. A számla végösszegét és az áfabevallásban (19A60 és 1965) szereplő forint értéket a számla kiállításának napi választott árfolyammal vagy a számla teljesítésének napján érvényes választott árfolyammal kell-e forintosítani? Kérdésünk még, hogy a kimenő számla értékét a számla kelte vagy a teljesítés napja szerinti havi áfabevallásban kell-e szerepeltetni (azaz milyen nappal keletkezik bevallási kötelezettség)? Ugyanezen kérdéseket szeretnénk feltenni, amennyiben nem termékértékesítésről, hanem EU-s szolgáltatásnyújtásról van szó. Válaszukat előre is köszönjük.

Devizahiteles perek: a Kúria az európai bíróság által megadott szempontok alapján dönt Cikk

Elemzi a Kúria elemzi az Európai Unió Bíróságának (EUB) utóbbi hetekben közzétett határozatait – közölte a Kúria Sajtótitkársága.

Alanyi mentes katás vállalkozó EU-n belüli beszerzése – áfa Kérdés

Tisztelt Szakértő! Alanyi mentes katás vállalkozó külföldről (EU-n belül) szerez be tárgyi eszközt, melynek az értéke meghaladja a 10.000 €-t. Ehhez EU-s adószámmal rendelkezik, így az eladó 0%-s kulccsal állítja ki a számlát. Az eszköz ellenértékét előre ki kell fizetni, mely után a szállítás 2 hónappal később történik meg. A számlát az eladó a leszállítás után állítja ki. Egy konkrét példán: megrendelés/100% előlegfizetés július 25., szállítás aug 25., számla beérkezés szeptember 21. Kérdésem, hogy milyen időszak áfabevallásában kell megfizetni az adót? A kifizetéskor még nem áll rendelkezésre számla, és az eladó nem is hajlandó az előlegről ilyen kiállítani (csak ún pro-forma számlát). A végső leszállítás után is csak késedelmesen küldi meg a számlát, többszöri kérésre. Szintén kérdésem, hogy konkrétan melyik bevallást kell kitölteni, és milyen árfolyammal kell kiszámítani a fizetendő áfát?

Árfolyamhasználat Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk az ECB árfolyamot választotta a devizás tételek könyvelésére. Kérdésem az, hogy a beérkező devizás számlákat a szállító által feltüntetett árfolyamon, vagy az általunk választott ECB banki árfolyamot a szállítói számla teljesítési napjának figyelembevételévell kell használnom? Ha ez utóbbi a helyzet, hogyan történik az árfolyamkülönbözet elszámolása, mely még az áfa összegét is érinti. Segítségét előre is köszönöm!

Sosem volt ilyen gyenge a forint Cikk

Új történelmi csúcsot döntött a forint árfolyama a mai napon: az euró árfolyama 333 forint fölé emelkedett – írja a Portfolio.hu.

Brexit: zuhanórepülésben a font Cikk

A brit font 1985 óta a legalacsonyabb szintre esett a dollárral szemben ma a befektetőknek arra a félelmére, hogy megegyezés nélkül lép ki Nagy-Britannia az Európai Unióból.

Gyengült a forint Cikk

Gyengült a forint a főbb devizákhoz képest a nemzetközi bankközi piacon péntek reggel.

330 forint felett kezdett az euró Cikk

Felfelé korrigált csütörtök reggelre a forint az euróval szemben a szerdai idei mélypontjához képest.

MNB árfolyam bejelentése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelünk több éve állít ki, és fogad be devizás számlákat. Az MNB árfolyam alkalmazásának bejelentésére ebben az esetben év közben is van lehetőség vagy csak 2020.01.01-től jelenthetjük be?

Kiállított számla árfolyama könyvelésnél Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünknél más a számlázóprogram mint a könyvelőprogram. Ebből kifolyólag az árfolyammal kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. Az exportértékesítések számlázásánál nem mindig tudjuk az aznapi árfolyamot, így sok esetben az előző napi árfolyammal számolunk, a számlán a forintértéket is feltüntetjük. Könyvelésnél viszont már tudjuk a teljesítéskori árfolyamot. Az lenne a kérdésem, hogy melyik árfolyammal kell könyvelnünk a számlát, a tényleges teljesítéskorival vagy a számlán lévő, előző napival? Köszönöm a válaszát!

Árfolyam Kérdés

Tisztelt Szakértő! Két ügylet kapcsán szeretném a véleményét kérni. Milyen árfolyammal kell a pénzügyi teljesítéshez adott, kapott skontót elszámolni? Illetve az olyan devizás utalásokat, amelyeknél a partner a vevő- és a szállítószámlákat összevonva egyenleget utal (tulajdonképpen kompenzál) devizaszámlára, hogyan kezelem helyesen? Sajnos a könyvelő programmal az a tapasztalatom, ha felülírom az általa felajánlott árfolyamot,(jóváírás esetén aznapi, terhelés esetén átlag) összezavarhatja az átlagárfolyam számításánál. Válaszát előre is köszönöm!

Jutalék meghatározása euróban Kérdés

Tisztelt Adószakértő! Egy magyar kft. a következő módon szeretne bért fizetni alkalmazottainak: a forintban meghatározott alapbéren felül jutalékot is szeretne fizetni az alkalmazottak által lebonyolított forgalom alapján. A forgalom euróban keletkezik, így a jutalék is, de forintban szeretnék kifizetni. Van-e erre lehetőség, és ha igen, akkor milyen árfolyamot kell használni? Válaszukat köszönöm.

Zuhan a bitcoin árfolyama Cikk

Kedden 6 százalékkal csökkent, múlt szerda óta pedig csaknem 30 százalékkal zuhant a bitcoin árfolyama a dollárhoz képest.

Fizetett előleg Közösségen belül Kérdés

Tisztelt Szakértő(k)! Olasz üzleti partnerünktől egy néhány holnap múlva teljesülő szolgáltatással kapcsolatban előlegszámlát kaptunk. Mind cégünk, mind az olasz partner rendelkezik Közösségi adószámmal és a szolgáltatás teljesítési helye belföld lesz, tehát cégünk kötelezett az áfa megfizetésére. Az előlegszámla nem tartalmaz áfát, úgy ahogy a végszámla sem fog. Az előlegszámla júniusban került kiállításra (2019.06.26-ai dátummal), azonban az előleg megfizetésére júliusban került csak sor (2019.07.01-jén). Két kérdésben szeretném a segítségüket kérni. A fizetett előleget a júniusi vagy a júliusi áfabevallásban és közösségi összesítő nyilatkozatban kell-e szerepeltetni? Az előleg EUR-ban került kiszámlázásra felénk. Milyen árfolyamon kell szerepeltetni az előleget az áfabevallásban és az összesítő nyilatkozatban, azaz a 2019.06.26-i vagy a 2019.07.01-jei árfolyammal kell átszámítani az EUR összeget forintra? Segítségüket előre is köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink