207 találat a(z) árbevétel cimkére

Bevétel a 61/2020. (III. 23.) Korm. rendelet alapján Kérdés

Tisztelt Szakértő! A 61/2020. (III. 23.) Korm. rendelet 1. § (11) tényleges főtevékenységnek e rendelet alkalmazásában azt a tevékenységet kell érteni, amelyből az adózónak e rendelet hatálybalépését megelőző hat hónapban a legtöbb bevétele, de legalább bevételének 30 százaléka származott. Ezen rendelkezés alapján véleménye szerint az árbevételt kell-e érteni? Válaszát előre is köszönöm!

A várakozások alatt teljesített az Adidas az utolsó negyedévben Cikk

A vártnál gyengébben sikerült az Adidas német sportcikkgyártó konszern tavalyi negyedik negyedéve, ráadásul az új koronavírus által okozott járvány súlyos, akár egymilliárd eurós bevételkiesést eredményezhet az idei első negyedévben, tette közzé az MTI.

Kata, hipa Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kata szerint adózó az önkormányzatnál tételes hipa alá jelentkezett be. Kérdésem, hogy amennyiben az árbevétele meghaladja a 12 millió forintot hogyan alakul az adófizetési kötelezettsége?

Hulladékértékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás évente egyszer-kétszer a vállalkozásában felhalmozódott hulladékot egy felvásárló felé értékesíti (papír, vas stb.). A kérdésem az, hogy ilyenkor mindenféleképpen neki kellene kiállítania számlát a felvásárló felé? Ez neki (mivel nem rendszeres és nem ez a fő profilja, mert bolti kiskereskedő vagy fémszerkezeteket gyártó cég) egyéb bevétel vagy mindenképp árbevétel és így a helyi iparűzési adó alapja is?

Közhasznú egyesület ingatlan értékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy közhasznú egyesület, amely 2019-ben 140 millió forint árbevételt produkált, támogatásokból, adományokból és pályázatokból + 1 millió forintot ingatlan bérbeadásból, összesen: 151 M forint. Eladott egy ingatlant (tárgyi eszköz) 26 milli forintért. Így összesen 167 millió forint árbevétele volt. Hogyan számoljuk ki a társasági adót? Az árbevétel miatt van 15 százalék mentesség, az 25 millió forint. Az eladott ingatlan értéke 26 millió – 25 millió = 1 millió lesz az adóalap? 9 százalék tao-val? Köszönöm!

Ingatlaneladásnál előszerződés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy építőipari kft. a magánszeméllyel előszerződést kötött a lakás eladására 2019 decemberében. A magánszemély a foglalót kifizette, és 2019. dec. 31-ével az építési napló szerint kiszámlázta a kft. a vevőnek készültségi foknak megfelelően (90%) a lakásvételárrészt. Az előszerződés ezt megengedte. A kérdésem az, hogy ebben az esetben a foglaló és vételárrész az előlegnek minősül, vagy lehet árbevételnek tekinteni? A kft. a lakásépítéséhez külső alvállalkozókat vett igénybe, ezeknek a költségeit a 2019. évi ipabevallásban le lehet vonni? Köszönöm a választ.

Biztosítási díj továbbszámlázása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Építőipari fő tevékenységet végző társaság az alvállalkozóival kötött alvállalkozói szerződésében rögzíti, hogy a projekt teljes terjedelmére építési-szerelési biztosítást köt, amely az alvállalkozóra is kiterjed. A felek megállapodnak, hogy a megrendelő az alvállalkozói díj 0,1 százalékának megfelelő mértékű biztosítási díjat jogosult kiszámlázni az alvállalkozó felé. A megrendelő nem nyújt semmilyen más szolgáltatást (se megrendelői szolgáltatás, se egyéb járulékos díj nem merül fel) Alvállalkozó részére. Kérdésem a következő. A szerződésben rögzített biztosítási díjat milyen áfamértékkel kell továbbszámláznia az alvállalkozó felé? Mivel nincs "főszolgáltatás", ezért önálló ügyletnek kell tekinteni a biztosítási díj továbbszámlázását? Számvitelben a kiszámlázott biztosítási díj árbevételnek tekintendő-e, és a biztosításról szóló beérkező számla közvetített szolgáltatásnak minősül-e?

Az árbevétel elszámolásának változása. Gyakorlati alkalmazás (2. rész) Cikk

Cikksorozatunk első részében részleteztük, hogy 2020. január 1-jétől milyen újdonságokra kell figyelni az árbevétel számviteli elszámolásánál, mit jelent a szerződés elszámolási egysége és hogyan kell megállapítani a készültségi fokot. A második részben példákkal a gyakorlati alkalmazást.

Áthúzódó árbevétel áfája Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó 2019.12.31-én kilép az áfakörből, és 2020. január 1. napjától alanyi adómentesen működik tovább. 2019 decemberében kiállított egy áfás számlát, de a fizetési határidő és a tényleges kiegyenlítés is 2020-ban lesz. A bevételt tehát már 2020. évinek könyveljük, de az áfát be kell-e vallanunk 2019. decemberre, vagy mi a teendőnk ilyen esetben? 2020-ban a nettó vagy a bruttó összeg számít bele az árbevételbe? Köszönettel!

Katas egyéni vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő: öregségi nyugdíjas egyéni katas vállalkozó fogorvosi tevékenységet végez. Az árbevétel zömét a Nemzeti Egészségbiztosítási Alaptól kapja elszámolás alapján. 2020 ban milyen számlát kell kiállítania és havonta az árbevétel innen több mint a minimálbér 2,5-szerese és az összárbevétel több mint a fele. akkor 40 százalék adót kell fizetnie? Válaszukat köszönöm szépen!

Kata – 1 millió forint feletti árbevétel Kérdés

Tisztelt Szerkesztő! Szeretném megkérdezni, hogy év közben alakult cégnél az előírás a jelentési kötelezettségről időarányosan számítandó-e? Köszönöm.

Árbevétel meghatározása Kérdés

Tisztelt Adózóna! A Magyar Közlöny 2019. évi 128. számában megjelent a számviteli törvény módosítása, konkrétan a közlöny 78. §-tól a 86. §-ig. Segítségüket ezeknek a változásoknak az értelmezésében kérném, akár egy konkrét példa levezetésében, hogy számomra jobban érthető legyen. Állítólag ezek a változtatások egy kiskaput nyitnak meg a vállalkozások előtt az árbevétel meghatározása szempontjából. Én sajnos nem tudtam rájönni, hogy mi ez, Önök biztosan profi módon átlátják. Segítségüket előre is megköszönve, üdvözlettel: Andrea

Zöldszüret támogatása II. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi linken feltett kérdés lenne az én kérdésem is, illetve, hogy az ott leírtakban történt-e esetleg azóta bármilyen módosítás? Több fórumon is volt arról szó, hogy a zöldszüreti támogatás nem képezi az árbevétel részét. Legyen kedves megerősíteni vagy megcáfolni, hogy akkor a zöldszüretre kapott támogatást árbevételként, vagy pedig támogatásként kell-e kezelni? Köszönettel: Éva https://adozona.hu/kerdesek/2019_6_6_zoldszuret_tamogatasa_agy

Belföldi árbevétel vagy export árbevétel? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérem szíves állásfoglalását. Belföldi székhelyű kft. vagyunk és egyik osztrák partnerünk megrendelt tőlünk egy terméket, amit mi legyártottunk, de nem Ausztriába szállítottuk ki, hanem a vevő egy magyarországi telephelyre kérte a szállítást. Ebben az esetben az értékesítés árbevételét belföldi vagy export árbevételként kell könyvelni? Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: Herczeg Tibor

Könyvvizsgálat mikortól kell? Kérdés

Mikor kell könyvvizsgálót választanunk? Cégünk árbevételei az elmúlt 2 évben 2017: 254 048 eFt 2018: 306 968 eFt Létszámadatok: 2017: 44 fő, 2018: 46 fő. 2019-évben az eddigiek alapján várható, hogy 300 000 eFt felett lesz az árbevétel. Az elmúlt 2 év átlagában nem volt 300 000 eFt az értékesítés nettó árbevétele. Úgy gondolom, hogy a 2019. évről még nem kell könyvvizsgálat, de a mérleg elfogadásakor a 2020-as évre már kell könyvvizsgálót választani. Vagy már év elején kellene? 1. Kell-e? 2. Mikortól kell, ha kell? 3. Mikor kell választani, megbízni, cégbíróságon bejegyeztetni? Válaszát köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink