32 találat a(z) világgazdaság cimkére
Világgazdasági kilátások: Németország nyüglődik, az USA éledezik, Magyarország kimászhat a gödörből Cikk
Összességében minimálisan javultak a világgazdaság idei kilátásai a Nemzetközi Valutaalap (IMF) szerint az előző, januári előrejelzés óta. Magyarországon az idei évre 3,7 százalékos éves átlagos inflációt és 2,2 százalékos GDP-növekedést jósol a szervezet.
Profitnövekedésre számít idén a vezérigazgatók többsége Cikk
Profitnövekedésre számít idén a vezérigazgatók többsége a kedvezőtlen világgazdasági környezet ellenére – mutat rá az EY legfrissebb, 21 országban, köztük Franciaországban, Németországban, Olaszországban 1200 CEO részvételével készült nemzetközi felmérése. A döntéshozók a hatékonyságnövelésre fókuszálnak, felgyorsítanák a szervezeti átalakításokat – áll az EY közleményében.
Kezd magához térni a világgazdaság Cikk
Az eddig becsültnél némileg nagyobb idei globális GDP-növekedést vár a Világbank.
Borúsan látják a világgazdaság idei teljesítményét a vállalatvezetők Cikk
A vezérigazgatók 73 százaléka szerint a gazdasági növekedés üteme világszerte csökkenni fog a következő 12 hónapban. Ennek ellenére a többség (60%) nem tervez létszámleépítést és jelentős részük (80%) a munkavállalók javadalmazását sem csökkentené – derül ki a PwC 2022 októbere és novembere között 4410 vezérigazgató részvételével készített, 26. Globális Vezérigazgató Felméréséből.
Duplájára nőttek két év alatt az ingatlanárak a Balatonnál Cikk
Két év alatt megduplázódott vagy annál is jobban nőtt az ingatlanok kínálati átlagára a Balaton környéki települések többségében – derül ki abból az adatbázisból, amelyet a Világgazdaság számára tett elérhetővé az Ingatlan.com a lap hétfői számában megjelent cikk szerint.
A világ legnagyobb cukortermelője korlátozza az exportot Cikk
Indiában erről néhány nappal az után döntött a kormány, hogy a búza kivitelét is engedélyhez kötötték – írja a hvg.hu.
Egyre több lesz a szegény, súlyosbodik az egyenlőtlenség a Világbank szerint Cikk
Jelentősen, 4,1 százalékról 3,2 százalékra rontotta a 2022-es világgazdasági növekedésre vonatkozó előrejelzését a Világbank.
Csődeseménynek minősülhet az orosz devizakötvényekre adott rubeltörlesztés Cikk
Oroszország a hírek szerint dollár helyett rubelben fizette ki április elején két lejáró kötvénykötelezettségét, ami az eredeti kötvényszerződés fizetési feltételeinek megváltoztatását jelenti. Ez csődeseménynek minősülhet, ha a május 4-éig tartó türelmi időszak végéig a helyzet nem rendeződik – áll a Moody's Investors Service csütörtökön Londonban ismertetett állásfoglalásában, amit Kertész Róbert, az MTI tudósítója idézett.
Bizakodnak a világ cégvezetői: háromnegyedük gazdasági erősödésre számít Cikk
Világszerte a vezetők 77 százaléka szerint erősödni fog a globális gazdaság az előttünk álló évben, csupán 15 százalékuk számít visszaesésre. Erős összefüggés látható az ügyfélbizalom és a vezérigazgatói optimizmus, valamint a között, hogy történt-e nettó zéró kibocsátásra vonatkozó kötelezettségvállalás az adott szervezetnél. A kiber- és egészségügyi kockázatok szerepelnek az elsők között a globális fenyegetések listáján, ezeket szorosan követi a makrogazdasági volatilitás. A következő 12 hónapra nézve az Egyesült Államokat látják a vezérigazgatók a legfontosabb növekedési célpontnak, míg a második helyen Kína áll – derül ki a PwC 25. Globális Vezérigazgató Felméréséből.
A válság előtti szinten a világgazdaság Cikk
A globális bruttó hazai termék (GDP) az idei második negyedévben már elérte a válság előtti szintet, de a továbbra is bizonytalan kilátások miatt a jelenleg tapasztalható lendületes növekedés közepette is szükség lesz az ösztönző monetáris és fiskális intézkedések fenntartására – írja a párizsi székhelyű Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet, az OECD ma nyilvánosságra hozott jelentésében.
Drágábban szerezhetünk jogosítványt Cikk
Egyetlen év alatt 10 százalékkal emelkedett a személygépjármű-vezetői tanfolyamok ára, ma már átlagosan 235 ezer forintba kerül egy jogosítvány megszerzése – írta keddi számában a Világgazdaság a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adataira hivatkozva.
Rontott az IMF a korábbi gazdasági növekedési prognózisán Cikk
A koronavírus-járvány korábban becsültnél nagyobb negatív hatása miatt rontott idei világgazdasági prognózisán a Nemzetközi Valutaalap (IMF) szerdán kiadott felülvizsgált jelentésében.
Mennyiben hasonlít a mostani járvány a világháború utáni influenzajárványhoz? Cikk
Felejtsük el 2008 zuhanó piacait – a Covid-19-válság sokkal inkább az 1918-as influenzajárvánnyal vonható párhuzamba. Ha megnézzük az akkori és a mostani helyzet közötti hasonlóságokat, fogalmat alkothatunk arról, hogy várhatóan milyen lesz a mostani járvány lefolyása, és milyen hatást gyakorol majd a világgazdaság különböző ágazataira. A Fidelity International tőkepiaci szakértője, Carsten Roemheld bemutatja, hol találhatjuk meg a közös pontokat.
Koronavírus: a stabilizáció pillanatában érte a járvány a világgazdaságot Cikk
Az új típusú koronavírus okozta járvány hatásai éppen akkor érték a világgazdaságot, amikor az amerikai-kínai kereskedelmi viszály csendesedése és a globális ipari szektor élénkülésének első jelei a növekedés stabilizálódását ígérték – áll a Moody's Investors Service nemzetközi hitelminősítő ma Londonban ismertetett helyzetértékelésében. Egy másik nagy londoni elemzőközpont, a Capital Economics ugyancsak ma bemutatott tanulmánya a kínai hazai össztermék (GDP) negyedéves összevetésű csökkenését valószínűsíti az idei elő negyedévben.
Így nézhet ki a világ gazdasága 2020-2021-ben Cikk
Tovább rontotta a világgazdaság idei és jövő évi növekedésére vonatkozó előrejelzését, és lefelé módosította 2019-es GDP-növekedési becslését is a Nemzetközi Valutaalap (IMF) a tavaly októberben publikált World Economic Outlook (WEO) jelentésnek felülvizsgált változatában.