921 találat a(z) végelszámolás cimkére
Követelések értékelése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy építőipari kft. év végi zárása során az alábbi kérdések merültek fel a vevőkövetelésekkel kapcsolatban: 1. Ezen kft. Ausztriában is vállal munkát, egyik kinti vevő (osztrák cég) már 2 éve nem fizette ki a tartozását, jelenleg ügyvéd segítségével próbáljuk a követelést érvényesíteni, sajnos nem sok sikerrel. Szeretnénk a kft. könyveiben ezt a kintlévőséget rendezni. Kérdésünk az, hogy mi a helyes megoldás? Nem látunk esélyt arra, hogy valamikor fog fizetni, tudomásunk szerint más magyar cégeknek is tartozik. 2. Végelszámolás alatt álló magyar kft. szintén tartozik nekünk, 2017. 02. hóban követelésengedményezés történt ezen követelésre, a kintlévőség egy részét bankszámlára utalással megkapjuk. Korábban értékvesztés nem volt elszámolva. Kérdésünk az, hogy 2016.12.31-ével az engedményezést lehet-e könyvelni, mivel mérlegkészítésig tudomásunkra jutott, és ebben az esetben a követelés könyv szerinti értéke és a kapott összeg különbözetével kell-e társasági adót emelni? Előre is köszönjük válaszát!
Áfa visszaigénylése alanyi mentesként végelszámolás miatt II. Kérdés
Tisztelt Szakértő! Újfent feltenném kérdésemet, és szeretném, ha valamilyen jogszabályi háttérre hivatkozna válaszában. A könyvelt bt. 12.31-ig áfaalany volt, és következő időszakra átvihető áfakövetelést (110 ezer forintot) halmozott fel negyedévesként. Január 1-jével kilépett az áfakörből, és elkezdte a végelszámolást, melyet 05.08-ával tervez befejezni. Ön szerint az áfás időszakból származó, következő időszakra szóló követelés visszaigényelhető a megszűnés miatt, ugyanakkor a NAV visszadobta a bevallást, mert szerintük amikor kilépett az áfakörből, lemondott az áfaköveteléséről. Jogszabályra az ügyintéző nem tudott hivatkozni, hogy miért nem jár vissza az áfa, csak azt tudja megmondani, mikor jár vissza, és ez az eset nincs a meghatározottak között, szerintük. Tudna segíteni? Köszönettel és tisztelettel: Sárközi Annamária
Végelszámolás befejezése, fennmaradás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Legyen kedves az alábbi kérdésben a segítségemre lenni! A tényállás a következő: egy kft. 2015-ben a végelszámolás mellett döntött. A végelszámolás ideje alatt a tulajdonos elhunyt. Az elhalálozott lánya úgy döntött, hogy a végelszámolás bejezését kéri, mert fenn szeretné tartani a céget. A végelszámolás vége dátummal leadásra került a végelszámolási időszakot érintően a beszámoló, ez a nap 2016. 02. 01. Ezt követően a cégnév változott és profilt váltott a gazdálkodó. Az egyik kérdésem az lenne, hogy a "új" kft.-nek a 2016. évi beszámolójának az időszaka 2016. 02. 01-2016. 12. 31 lesz? A másik dolog, hogy az előző év adataihoz milyen adatokat kell felvinnem? A végelszámolási időszak adatait? Vagy a végelszámolási időszakot megelőző év adatát? Ne haragudjon, hogy ha egyértelmű kérdéseim vannak, de még nem találkoztam ilyen esettel és nagyon elbizonytalanodtam. Nagyon köszönöm a segítséget.
Új adóslistákat közölt a NAV Cikk
Legalább fél éve folyamatosan nagy összegű adóval tartozó magánszemélyek, illetve egyéni vállalkozások, valamint nem magánszemély adózók legfrissebb listáit közölte ma honlapján a NAV.
Vitatott kötelezettség Kérdés
Egy kft. ellen még 2015-ben peres eljárás indult kártérítési igény megtérítésének címén. A társaság ezen kötelezettségét nem ismerte el. A per során 2016-ban megállapították első fokon a felelősségét és fizetési kötelezettségét, de ugyanezen évben a másodfokú bíróság teljesen semmissé tette az elsőfokú bíróság döntését. 1. Kell-e 2016-ban valamilyen könyvelési tételt rögzíteni a vitatott kötelezettség tekintetében (lekötött tartalék képzése), hiszen a cég azt nem ismerte el, és a másodfokú bíróság is kimondta az első fokú bíróság döntésének semmisségét. 2. Az első fokú tárgyalás 2017-ben újra indul, közben a társaság végelszámolásról határozott. A végelszámolónak csak akkor kell a vitatott kötelezettségre lekötött tartalékot képezni, ha az adott határidőn belül a hitelezők hitelezői igényüket bejelentik, vagy a peres eljárás megindítása is megalapozza azt? 3. Hogyan kell könyvelni ezen tételt? T:413, K:414 4. Milyen jogkövetkezménye van, ha a hitelező nem jelenti be 40 napon belül hitelezői igényét, és a bíróság ennél hosszabb idő alatt, de neki ad igazat, azaz a társaságot kötelezi a kártérítés megfizetésére?
Bt.-t megszüntetik vagy felszámolás várható? Kérdés
Több mint 20 éve alapított bt. nem igényelt adószámot, mivel nem kezdett el működni. Egy bel- és egy kültagja volt. A kültag több éve meghalt. Semmi hivatali bejelentés nem történt, és a cégbíróság most adószám benyújtását kéri. Milyen következményekre lehet számítani, illetve melyik a várhatóan legkisebb költséggel járó út: adószám igénylése, és új kültag bevonásával a bt. működővé tétele, vagy a megszüntetésre várás? A beltag milyen bírságra számíthat a különböző esetekben?
Áfa visszaigénylése alanyi mentesként, végelszámolás miatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Fogós kérdéssel állok szemben, és nem kaptam eddig megnyugtató választ kérdésemre. Végelszámolási folyamat könyvelésével bíztak meg. Ügyfelem 2016. december 31-éig áfaalany volt, és ezen minőségében 110 ezer forint következő időszakra átvihető követelést halmozott fel. A 2017-es adóévre kilépett az áfakörből, és a kata adózást választotta 2017. 01. 01-től. December legvégén meggondolta magát, és 2017.01.01-től a bt. végelszámolása mellett döntött. Ekkor egy kisebb csúszás után határozattal kitették a kata adózásból, és újra a tao hatálya alá került, és itt folytatjuk le a végelszámolást. A problémánk az áfaalanyiság ideje alatt felgyűlt, következő időszakra átvihető áfa kiutalásával van. Visszaigényelhető-e még az áfa a végelszámolásra tekintettel, vagy ezt elvesztette, mert az alanyi mentesség mellett döntött? Melyik jogszabály az erősebb? Válaszát előre is köszönöm! Üdvözlettel: Sárköziné Ani
Evás vagy katás bt. végelszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Evás vagy katás bt. végelszámolással történő megszűnésekor, a számviteli törvény alá való visszatéréskor a nyitómérleget kell-e könyvvizsgálóval ellenőriztetni? Van-e különbség, hogy megszűnés miatt tér vissza a számviteli törvény hatálya alá vagy saját elhatározásból? Van-e különbség, hogy evás vagy katás volt a bt.? Köszönettel: Szakács Zsuzsa
Végelszámolási időszak alatt beszámoló készítése, beadása Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kft. 2016. december 18-án döntött a végelszámolásról. E-beszámolót szerettem volna beadni a 2016. 01. 01-12. 18. közötti időszakra, de a beszámoló fajtájánál nincs olyan választási lehetőség, hogy a végelszámolást megelőző időszakra vonatkozó beszámoló. A végelszámolás záró napja az említett cégnél 2017. 03. 31. Mely időszakra vonatkozóan kell beadni a beszámolókat? Köszönettel Bognárné
Katás betéti társaság megszűnése Kérdés
T. Szakértő! Adott egy betéti társaság, mely 2017. januárban elhatározta, hogy katás lesz, február 1-jétől. A katába átlépve 2017.02.28-án elhatározta a végelszámolással történő megszűnését. Az lenne a kérdés, hogy milyen kötelezettségei vannak (bevallások, bejelentők, beszámolók) terén mind januárig bezárólag, mind pedig a katás időszakban történő megszűnés esetén, tekintettel arra, hogy amennyiben megszűnik, már nem lehet kataalany, így át kell térnie újra a "sima" adózásra és egy "normál" végelszámolást kell levezényelnie? Vagy van bármilyen egyéb kötelezettsége? Köszönöm a választ!
Végelszámolás Kérdés
Ha egy egyszemélyes kft. tulajdonosa, ügyvezetője a végleszámolás kezdetével katás egyéni vállalkozást indít, és a végelszámoló NEM ő lesz, főállású katássá válik-e, és így mentesül-e a végelszámolás alattii dőszakban a cég a társas vállalkozói járulékfizetés alól?
Tagi kölcsön Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következőben szeretnék segítséget kérni: egy kft. 1993 óta működik, és azóta – ha nem is minden évben, de – nagy összegű tagi kölcsönt halmozott fel. Az lenne a kérdésem, hogy az öt éven túli kölcsönöket valamilyen formában ki lehet vezetni a könyvekből, vagy mindegy, hogy mikori keletkezésű, csak a tag lemondásával szűnik meg? A pénztárban nincs annyi pénz, hogy vissza lehessen fizetni. Végelszámolást lehet indítani, ha van tagikölcsön-állomány? A választ előre is köszönöm.
Kft. megszüntetése Kérdés
Kedves Szakértő! Végelszámolással szeretnénk megszüntetni a kft.-t. Paraméterei a következők (eFt-ban) Mérlegfőösszeg: 204; Pénzeszközök, pénztár: 204; Saját tőke: 500; Eredménytartalék - 2746; Lekötött tartalék: 2450. A lekötött tartalék a tagok általi pótbefizetés volt a veszteségek fedezetére. Kérdésünk az lenne, hogy a megadott adatok szerint megszüntethetjük-e a céget, a lekötött tartalék miatt nem keletkezik-e valamilyen adókötelezettség? Köszönjük a választ.
Szja-bevallás Kérdés
Tisztelt Szakértők! Egy társaság végelszámolással megszűnt 2016. április hóban. Nagyértékű ingatlanvagyonnal rendelkezett a végelszámoláskor, ami három fő (egyikük kiskorú gyermek) tulajdona volt. A végleszámoláskor az ingatlan felbecsült éretékét a három tulajdonos üzletrészének arányában nevesítettük, és a 15 százalékos szja-t a társaság levonta, valamint be is fizette a NAV számlájára. Kérdésem a 2016. évi szja-bevallással kapcsolatos: 1. A földhivatali bejegyzés ezidáig nem történt meg. A 2016-os szja-bevallásban kell-e szerepeltetni ezt az összeget vagy sem? 2. A kiskorú gyermeknek is kell-e készíteni szja-bevallást? És azt ki írja alá? 3. A vagyon kiadásának van-e egészségügyihozzájárulás-fizetési kötelezettsége? Ha van, akkor azt mikor kell rendezni jelen esetben?
Járulékfizetési kötelezettség Kérdés
Egyszemélyes társaság (kft.) 2016. 08. 31-ébeei dátummal elhatározza a végelszámolást. Az egy szem tag a végelszámoló. Négyórás munkaviszonya van egy másik munkáltatónál. Hogyan kell járulékokat fizetni utána? (Az ügyvezetői teendőket munkaviszonyban látta el, társasági szerződés előírása alapján.) Köszönettel: K. Andrea