86 találat a(z) vállalkozói kivét cimkére

Vállalkozói kivét szünetelés alatt Kérdés

Nyugdíjas egyéni vállalkozó 2015. 10. 01-jétől szünetelteti vállalkozói tevékenységét. Eddig az időpontig vállalkozói kivétet nem számolt el, de a szünetelés első hónapjában vevő kintlévőségét megkapja, bevételt szerez. Adózásilag a legkedvezőbb az lenne, ha vállalkozói kivét formájában adózná le a jövedelmet, de felmerül a kérdés, hogy vállalkozói kivétet elszámolhat-e, ha szünetelés alatt van a vállalkozása? Köszönettel.

Bérek könyvelése egyszeres könyvvitelben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszeres könyvelésben naplófőkönyvben hogyan könyvelem a vállalkozói kivétet és annak járulékait (nyugdíj-, egészségbiztosítási), a szochót és az szja-t, majd azok elutalását? Köszönöm szépen!

Egyéni vállalkozó adózás utáni vállalkozói jövedelem Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó adózás utáni vállalkozói jövedelmét csökkenti adóalap-kedvezményekkel, az így megkapott osztalékalap után fizeti az osztalékadót és az ehót. Kérdésem, hogy az adók megfizetése után a vállalkozó kiveheti-e, felhasználhatja-e magáncélra az adózás utáni jövedelmét, vagy csak az osztalékalapot? Azért merült fel bennem a kérdés, mert nemrég jövedelemigazolást kértem ki egyéni vállalkozóra az adóhivataltól, és az adott évi jövedelemként a vállalkozói kivéten túl az osztalékalap szerepelt csak... Előre is köszönöm. Ü. Horváth Veronika

Egyéni vállalkozó járulékalapja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Arra szeretnék választ kapni, hogy az egyéni és társas vállalkozó fizethet-e magasabb összeg után (mint a minimálbér) járulékot, ha nem vesz ki kivétet?

Nyugdíjas egyéni vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nyugdíjas egyéni vállalkozó után havi járulékbevallást nem kell küldeni, viszont az egészségügyi szolgáltatási járulékot akkor is meg kell fizetni, ha nincs kivétje? Egész évben bevétele sem volt. Köszönöm!

Katás vállalkozó jövedelme Kérdés

Kedves Szakértő! Katás egyéni vállalkozó pályázatot nyújtott be eszközbeszerzésre. A pályázat keretében pénzügyi tervet kell készítenünk. A 200 000 forint összegű vállalkozói kivét összegét számviteli szempontból milyen költségek között lehet elszámolni, milyen sorban lehet szerepeltetni? (Mivel itt csak bevételi nyilvántartás van.) Köszönettel várjuk mielőbbi válaszukat.

Egyéni vállalkozó osztalékelőlege 2. Kérdés

Tisztelt Surányi Imréné! Köszönöm szépen a korábban e témában feltett kérdésre adott válaszát! Ehhez kapcsolódva kérném a következőkben szakértő válaszát. A pénzforgalmi számla nyitására kötelezett egyéni vállalkozó, aki negyedéves adóelőleg-fizetési kötelezettségeinek eleget tesz év közben, utalhat-e a magánszámlájára az addig felhalmozott eredménye alapján vállalkozói jövedelmet (a vállalkozói kivéten felül), hasonlóan a társas vállalkozásnál kifejezetten megengedett osztalékelőleghez, hiszen ezt bár kifejezetten meg nem engedi, de nem is tiltja jogszabály? Mi lenne ezen utalás jogcíme? Az ilyen utalást nem minősítheti-e a NAV – megfelelő jogcím hiányában – az eredetileg megállapítottnál magasabb vállalkozói kivétnek? Válaszát előre is köszönöm!

Egyéni vállalkozó osztalékelőlege Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő kérdésben kérném válaszát: egyéni vállalkozó havi vállalkozói kivétje bruttó 120 ezer forint, mely után a járulékokat és az adóelőleget megfizeti havonta. Július hónapban szeretne vállalkozói osztalékelőleget felvenni, melyet magánszámlájára utalna, az utaláskor ezt a közlemény rovatban megjelölve. Értelmezésem szerint az egyéni vállalkozó, vállalkozói osztalékalap után csak tárgyévet követő év február 25-én (vagy a bevallás benyújtásakor) válik osztalékadó (16 %) és eho (14 %) fizetésére kötelezetté. Helyesen járunk-e el, ha a hónapban elutalt osztalékelőleg után nem állapítunk meg előlegfizetési kötelezettséget? Fizethet-e az egyéni vállalkozó osztalékelőleget? A magánszámlára utalást nem minősítheti-e a NAV vállalkozói jövedelemmé és adóztathatja meg utólagosan? Válaszát előre is köszönöm!

Ennyi lehet az egyéni vállalkozó családi járulékkedvezménye. Példák! Cikk

A január 1-jétől bevezetett családi járulékkedvezmény az egyéni vállalkozókat is megilleti. Ahhoz azonban, hogy ezt ténylegesen igénybe tudják venni, több feltételnek is teljesülnie kell. Ezek közül a legfontosabb, hogy a járulékkedvezmény csak a személyi jövedelemadó alapot képező jövedelmet terhelő járulékok terhére érvényesíthető.

Vállalkozói kivét rehabilitációs ellátás mellett Kérdés

2011-ben rokkant nyugdíjas, 2012-től rehabilitációs ellátásban részesülő egyéni vállalkozó kereseti korlátjával kapcsolatosan kérdezném. Az egyablakos rendszer keretében figyeli-e a hatóság a bevallások megküldésével a kereseti korlát átlépését? Ha átléptük, akkor mennyi időre visszamenőlegesen követelheti vissza az ellátást? Sajnos mi nem jelentettünk semmit, bízva az egyablakos rendszerben. A hatóságoknak itt van-e felelőssége?

Mellékfoglalkozású egyéni vállalkozó adófizetési kötelezettsége Kérdés

Tisztelt Szakértő!Heti 36 órát meghaladó főállású munkaviszony melletti egyéni vállalkozó vagyok. A befolyt bevételből nincs vállalkozói kivétem. Milyen adófizetési kötelezettségem van?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink