213 találat a(z) vállalkozás szüneteltetése cimkére
Szünetelő egyéni vállalkozó alkalmazottja Kérdés
Egyéni vállalkozó (háztartásigép-szerelő) a koronavírus miatt szünetelteti a vállalkozását, egy alkalmazottja van; jól gondolom, hogy ki kell léptetni?
Gyeden lévő, katás egyéni vállalkozó Kérdés
Főállású katás egyéni vállalkozó, aki jelenleg gyedet is kap (férfi, a felesége nem volt ellátásra jogosult, ezért a férj kapja a gyedet) szüneteltetni akarja a vállalkozását. Keletkezik a későbbiekben ebből valamilyen hátránya? Nem esik el a gyedtől vagy más kedvezménytől? Válaszukat előre is köszönöm.
Táppénz szünetelés alatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó 2020. február 27-én kórházba került, március 1-jétől vállalkozói tevékenységét sajnos betegségére való tekintettel szüneteltetnie kellett. Egészségügyi szolgáltatási járulék bejelentési kötelezettségének eleget tett. Kérdésem az lenne, hogy táppénzre jogosult-e, valamint a kórházi ellátása így rendezett-e?Köszönettel: Fazekasné
Kata és külföldi biztosítás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Főállású katás egyéni vállalkozó Svájcba költözik (magyar állampolgár). Beiratkozik egy nyelvtanfolyamra, ahol kikötés, hogy Svájcban kell biztosított legyen, nem Magyarországon, ezért be kell jelentkeznie a kinti egészségbiztosítás hatálya alá. Bejelentett lakcíme is kint lesz, és a tanfolyam után el is szeretne majd helyezkedni, 4-6 órában. Ilyen esetben a vállalkozásával hogyan kell eljárni? A vállalkozását mindenképpen szüneteltetni kell? Válaszát előre is köszönöm szépen!
Egyéni vállalkozó szünetelés alatti bevétele Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó, aki másfél éve szünetelteti a működését, 2020-ban 1 millió forint bevételhez jutott. Ez az összeg egy része annak a vevői követelésnek, amiért a vállalkozó pert indított. Ez a per – 10 év után – a fenti összeg kifizetésével zárult. Hogyan kell elszámolnom a fenti összeget, ha a vállalkozás szünetel? Van-e lehetőség költséget (például végrehajtónak fizetett összeg, illeték) elszámolni ? Köszönöm.
Tárgyi eszköz áfája szünetelés alatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem 2017. januárban vásárolt egy tehergépkocsit, melynek az áfáját levonta. 2018. és 2019. évben szünetelt a vállalkozás, majd mivel nem indította újból, így a törvény erejénél fogva a vállalkozás megszűnt. Kérdéseim a következők: 1. Az áfatörvény 135. §-a alapján a levont áfa 1/5 részét vissza kell-e fizetni? 2. Ugyanakkor a megszűnés miatt pedig a piaci érték után is meg kell fizetni az áfát?
Biztosított őstermelő járulékbevallása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azzal kapcsolatban érdeklődöm, hogy egy őstermelőként biztosított ügyfelem esetében 2020 januárjától változik-e az 58-as járulékbevallás gyakorisága? Illetve, ha valaki magasabb összegű járulékalap után szeretne fizetni, akkor azt mikor és miként kell jeleznie a NAV felé, valamint 2020-ban van-e felső határa a járulékfizetésnek? Továbbá annak a nyugdíjas egyéni vállalkozó, aki szünetelteti a tevékenységét, kell-e beadnia 58-as bevallást? Válaszát és segítségét előre is köszönöm!
Katás bevétel a vállalkozás szüneteltetése alatt: hogyan kell adózni utána? Cikk
A katatörvény hatálya alá tartozó egyéni vállalkozó tavaly decemberben nyújtott szolgáltatás ellenértékét idén januárban kapja meg, 2020. január 1-jétől viszont szünetelteti a vállalkozását. A 2019. évben teljesített gazdasági esemény alapján 2020-ban érkezett ellenérték melyik évben számít bevételnek – kérdezte olvasónk. Szipszer Tamás adószakértő válaszolt.
Katás bevétel a vállalkozás szüneteltetése alatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy a kata törvény hatálya alá tartozó egyéni vállalkozó. A szolgáltatásnyújtás teljesítési határideje 2019. december, a megrendelő azonban az ellenértéket 2020 januárjában egyenlíti ki. Az egyéni vállalkozó azonban 2020. január 1-jétől szünetelteti a vállalkozását, mert nem lesz bevétele, nem kapott megrendelést. Kérdésem az, hogy a 2019. évben teljesített gazdasági esemény alapján 2020-ban érkezett ellenértéket melyik évben tekinthetjük bevételnek.
Az egyéni vállalkozást szüneteltetőkre vonatkozó különös szabályok Cikk
Az év vége közeledtével a tevékenységüket szüneteltető egyéni vállalkozóknak arra is figyelniük kell, hogy mikor jár le a tevékenység szüneteltetésére nyitva álló határidő.
Szünetelésből megszűnő kata Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem, hogy ha egy szüneteltetett (kezdete 2018. 05. hó) katás egyéni vállalkozó megszűnik, kell-e beadnia katabevallást, ha igen, milyen időszakot jelöljön, ha 2019-ben nem volt egy aktív napja sem a vállalkozásnak?
Egyéni vállalkozó tartozásának elévülése szüneteltetés alatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Főállású egyéni vállalkozó jelentős tartozást halmozott fel, melynek összege évről évre évül el, melyet a NAV az adófolyószámlán elévültetés címszóval fel is tüntet. Az a kérdés merül fel, hogy ha az egyéni vállalkozó szüneteltetné a vállalkozását, akkor a szünetelés időtartamára az elévülés is szünetel-e, vagy pedig ettől függetlenül a tartozást a vonatkozó szabályoknak megfelelően továbbra is elévülteti a NAV? Szíves válaszukat köszönöm.
Katás egyéni vállalkozó 67 százalékos rokkant lett Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozónak, aki 67 százalékos rokkant lett – van alkalmazottja is – a rokkantsági ellátás megállapításához szüneteltetnie kell-e egyéni vállalkozását? Mi van ilyenkor az alkalmazottal? Mert a vállalkozónak azt az információt adták, hogy a megállapítás idején nem lehet biztosítási jogviszonya. Szüneteltetni meg csak egy hónapig lehet, egy napig nem.
Kata – szüneteltetés Kérdés
A bt. kevés könyvvizsgálatot végez, kizárólag ebből keletkezik bevétele, csak decemberben, márciusban és májusban (amikor eljár könyvvizsgálni). A többi hónapra jogszerűen kérhet a katában szüneteltetést?
Egyéni vállalkozás szüneteltetése: ne feledkezzen meg az adóbevallásról! Cikk
Május 20-áig be kell nyújtaniuk az szja-bevallásukat azoknak a volt egyéni vállalkozóknak is, akik 2014. január elsejétől folyamatosan szüneteltették, és 2018. december 31-éig nem kezdték el folytatni a tevékenységüket, mivel 2018. december 31-én megszűnt az egyéni vállalkozói státuszuk. Ugyanez vonatkozik azokra is, akik 2017. január 1-jétől szüneteltetik az egyéni vállalkozói tevékenységüket, és azt 2018. december 31-éig nem kezdték el folytatni.