168 találat a(z) termékdíj cimkére
Termékdíj – csomagolás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretnék érdeklődni, hogy EU-n belüli import esetében, maga a termék nem, a termék részei sem, csak a csomagolóanyag az, ami termékdíjköteles (normál karton dobozok). A termék nem végfelhasználónak van értékesítve. Éves mennyiség a csomagolóanyagnál 200-300 kilogramm. Milyen bevallásokat, bejelentéseket és milyen határidővel kell teljesítenünk? A számlához mellékelt listán a termékek nettó–bruttó súlyának különbözete lesz a csomagolás maga, ezt így kell értelmezni? Az elmúlt évekre hogyan rendezhető a termékdíj? Milyen bevallásokat, bejelentőket kell az elmúlt időszakra benyújtani? Köszönöm válaszát.
Termékdíj Kérdés
Érdeklődöm, hogy a termékdíjbevallást csak erre szakosodott végzettséggel lehet-e beadni (termékdíj-ügyintézői, vámügyi végzettség kell-e)?
Gyógyszergyártó cég termékdíja Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnék kérni. Gyógyszert külföldről behozó cégnek termékdíj vonatkozásában csak a flakonokra, kupakokra és csomagolásra van kötelezettsége, vagy van esetleg valami speciális kötelezettsége? Köszönöm.
Kiterjesztik a termékdíjat, lesz átalánydíj is Cikk
Módosul a környezetvédelmi termékdíjról szóló törvény: egyszerűsödik az egyéni hulladékkezelést választók díjfizetése, a gépjárműgyártók és forgalmazók átalánydíjat fizethetnek és a külföldi gazdálkodóknak is fizetniük kell, ha díjköteles termékeiket online értékesítik magyarországi vevőnek.
Csomagoló anyag termékdíj-kötelezettsége Kérdés
Tisztelt Tanácsadó! Környezetvédelmi termékdíj témában szeretnék segítséget kérni. Cégünk külföldről vásárol csomagoló anyagot, ami termékdíjköteles, viszont most egyből értékesítette is külföldre. Ilyen esetben is be kell vallani, és megfizetni a termékdíjat? Ha igen, akkor utána vissza lehet igényelni? Ha lehet, akkor kérném, hogy a folyamatot írják le, hogy ilyenkor mi az eljárás pontos menete. Előre is nagyon köszönöm a segítséget.
Terrmékdíjköteles termék továbbszámlázása Kérdés
Tisztelt Szakértők! Nyomdász ügyfelem termékdíjköteles alapanyagból termékdíjköteles csomagolószert állít elő. Ezekben az esetekben a számláin termékdíjat tüntet fel, mivel ő az első belföldi forgalomba hozó. A bejövő termékdíjas számlák termékdíjtartalmát visszaigényli, a kimenőkét befizeti. Példának okáért kartonívekből nyomtatott termékdobozokat készít. Most annyiban változott a helyzet, hogy alvállalkozónak kiadott egy munkát, amely során az alvállalkozó elkészíti a kartondobozokat, majd ügyfelem ezeket változatlan formában továbbértékesíti. Az alvállalkozó a kiállított számláin termékdíjat tüntet fel, mivel ő az első belföldi forgalomba hozó. Ügyfelem, amikor továbbszámlázza, akkor ő is termékdíjat tüntet fel. Meglátásom szerint ebben az esetben ügyfelemnek nem kell termékdíjat felszámolni. Kérem szíves állásfoglalásukat. Köszönettel, Z.
Utcai árus Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy bt. utcai árus, az ajándéktárgyak mellett üdítőt és jégkrémet is árul. Kérdés, hogy a Nébih felé van-e bevallási kötelezettsége, és ha van, mikortól érvényes?
Változások a termékdíj szabályozásában és az adóamnesztiában Cikk
Változások a termékdíj szabályozásában és a Stabilitási Megtakarítási Számlához kapcsolódó adófizetési kötelezettségekben, prioritást élvez a kutatás-fejlesztéshez és az innovációhoz kapcsolódó nagyvállalati projektek támogatása – a Deloitte összefoglalta az elmúlt hónap és a következő hetek jelentősebb jogszabályváltozásai által generált feladatokat.
Nyomdai szolgáltatás vagy termék, környezetvédelmi termékdíj Kérdés
Tisztelt szakértő! Egy eléggé összetett kérdéssel fordulok önök felé. Adott egy A Kft., amely a B Kft. megrendelésére nyomdai termékeket (szórólapok, katalógusok, prospektusok) gyártat egy romániai nyomdával. Az első kérdés az lenne hogy az A Kft. hogyan könyveli a romániai nyomda számláját: ELÁBÉ-ként vagy szolgáltatásként?(Minden alapanyagot a romániai nyomda szerez be.) Le lehet vonni ezeknek a számláknak az értékét az iparűzésiadó-alap számításánál? A második kérdés: mivel ezek a termékek többnyire rekámhordozó papírnak minősülnek, jól értelmezem, hogy az A Kft. az első belföldi forgalomba hozónak minősül, így az B Kft. felé kiállított számlák környezetvédelmi termékdíjat tartalmaznak, amit az A Kft. kell, befizessen a NAV felé? Mi a helyes kontírozási tétel ezek a számlák esetén: 1.) T311 – K911(a KTD is),467 vagy 2.) T311 – K911 T311 – K46 (a KTD) T311 – K467 Én az első kontírozást vélem helyesnek, de egy kicsit elbizonytalanodtam ezért kérem a segítségüket. Köszönöm!
Környezetvédelmi termékdíj Kérdés
Tisztelt Adózóna! A gépjárműemelő után fizetendő termékdíjat – információink szerint – a piaci szereplők (hazai gyártó, importőr, nagykereskedő), de a gyártó által megkérdezett helyi adóhivatal is másként értelmezi. Gépjárműemelők VTSZ 8425 besorolásúak, de a termékdíjtörvény mellékletében, a felsorolásban a VTSZ külön jelölést kapott: ex. 8425* Az „ex” szerint elektromos berendezés esetén kell fizetni, a * azt jelenti, hogy az emelő súlya 200 kilogrammnál kisebb, és 4kW nál kisebb teljesítmény-felvételű emelő után kell termékdíjat fizetni. Az emelőink súlya minden esetben több mint 200 kilogramm, de a teljesítmény-felvétel 2-3 típusnál valamivel kevesebb mint 4kW. Termékdíjkötelesek-e ezek az emelők? Mi után kell számítani a termékdíjat? Az az emelő súlya után, vagy az emelőben felhasznált beépített elektromos berendezések súlya után? Jelenleg a gyártó a kisebb teljesítmény-felvételű emelők esetén (GTE és MTF jelzésűek) az emelő teljes súlya után számolja a termékdíjat ez körülbelül 40 000 forint+áfa, ami az emelő beszerzési árának közel 8-10 százaléka, a másik emelő (MSE), amelyiknél az önsúly és a teljesítmény-felvétel is nagyobb mint a * szerinti kritérium, csak az elektromos berendezések után számolja a termékdíjat (80 forint+áfa), ami az emelő árának gyakorlatilag meg nem adható százaléka, ez egyébként azért csak ennyi, mert egy alkatrész az import, és így csak ennél van első belföldi értékesítés.
Adatszolgáltatás támogatási igazolásról, bankszámláról, termékdíjról, raktárkészletről Esemény
Kínából beszerzett áru áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! 1) Egy áfás egyéni vállalkozó tárgyi eszközöket szerzett be, mely után visszaigényelte az áfát. Amennyiben év végén a következő évtől kezdődően az alanyi adómentességet választja, akkor vissza kell-e fizetni a korábban visszaigényelt áfát arányosan? Ha a beszerzéshez szállítási költség is tartozott, akkor annak az áfáját is vissza kell fizetnie? Hogyan kell kiszámítani a visszafizetendő áfát? 2) Amennyiben egy alanyi adómentes egyéni vállalkozó Kínából szerez be árut, akkor kell-e utána áfát fizetnie, illetve áfabevallást beadnia? 3) Ha a Kínából beszerzett árut egy másik EU-s tagállamban bocsájtják szabadforgalomba, majd ezután kerül Magyarországra, és a beszerzés meghaladja a 10000 eurót, akkor kell-e áfát fizetni utána? 4) Kell-e termékdíjat fizetni a Kínából vásárolt, Koperben vámoltatott, majd Magyarországra érkezett termék csomagolása után?
Környezetvédelmi termékdíj Kérdés
Cégünk termékei szállításához újrahasználható raklapokat használ. A Kvt. törvény 3. § 6. bb pontja alapján a termékdíj-köteles termék termékdíját nem kell megfizetni, ha a vevő (jelen esetben a mi társaságunk) nyilatkozik az eladónak arról, hogy az újrahasználható raklapokat a beszerzéstől számított legalább 365 napig forgatjuk. Kérdésem az lenne, hogy mi a pontos szövege ennek a nyilatkozatnak? Jól értelmezem-e azt, hogy sem a vevőnek, sem az eladónak nem kell megfizetnie a termékdíjat? Köszönettel: Bálint Piroska
Adatszolgáltatás költségvetési támogatási igazolásról, termékdíjas készletekről Esemény
Október 15.
Cégek ezreit érinti! Így takarékoskodhat a termékdíjjal Cikk
Júliustól temékdíj-raktárak létesíthetők, amelyekkel megúszható a termékdíj fizetése – írja blogjában Hegedüs Sándor, az RSM DTM partnere.