58 találat a(z) területalapú támogatás cimkére
Területalapú támogatás könyvelése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Gazdasági társaság 2015 évben igényelt területalapú támogatást. A 2016-ban kiutalt részét (melyről a határozatot is 2016-ban kaptuk kézhez) a 2015-ös vagy a 2016-os gazdasági évben kell bevételként könyvelni?
Területalapú támogatás öröklése Kérdés
Az őstermelő férj 2014. 05. 14-én KAT. területalapú támogatási kérelmet nyújtott be az MVH-ba, majd 2014. 12. 27-én elhunyt. A 2015. 05. 15-ei hagyatékátadó végzés alapján az örökösök részére az MVH a kifizetésről intézkedett – a támogatás összegét 2015.11.19-én ki is utalták az özvegy részére. Az MVH végzése a kiutalásról szóló értesítő levele csak 2016. 02. 09.-én érkezett meg. Kell-e az örökösnek ezután adózni, ha igen hogyan? Az özvegy egyébként nyugdíj mellett egyéni vállalkozó.
Magánszemély termőföld haszonbérbe adása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben szeretném a segítségét kérni: Magánszemély, aki egyben mezőgazdasági egyéni vállalkozó is, köthet-e 5 éven túli haszonbérleti szerződést a tulajdonában lévő termőföldekre, amelyekre a területalapú támogatást egy vállalkozás kapja, miután ő a bejegyzett földhasználó? Elszámolhatja-e költségként a vállalkozás a kifizetett bérleti díjat? Ez a kifizetett bérleti díj a magánszemély jövedelme lesz, ami adómentes? Köszönettel: Hachboldné Kiss Éva
Őstermelői tevékenység öröklése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Őstermelő halála esetén mi a teendőjük az örökösöknek? Kérem, írjon arról is, hogy a már bevetett földek műveléshez tartozó költségeinek elszámolása és a bevételek figyelembe vétele hogyan történik, a területalapú támogatást kinek kell kérvényeznie. A hagyatéki tárgyalás csak pár hónap múlva lesz.
Őstermelő járulékfizetése Kérdés
50 millió forintot meghaladó értékesítés esetén (amiben a területalapú támogatás is benne van) a minimálbér után elegendő fizetni a járulékot? Vagy az 50 millió forint 20 százaléka a járulékalap?
Közös őstermelő igazolvány tgyás, majd gyed mellett Kérdés
Tisztelt Szakértő! Férj és feleség közös őstermelői igazolvánnyal rendelkeznek. A feleség tgyásra munkaviszonyból ment, a közös őstermelői igazolvány az ő nevére van kiállítva, ő a földek tulajdonosa is. Kérdésem, hogy a tgyás és a gyed ideje alatt az őstermelői tevékenységből származó bevételt el lehet osztani kétfelé? Ha kétfelé osztva nem haladja meg a 600 000 forintos értékhatárt, a NAV felé nem kell jelenteni? Vagy a férj nevére kell az összes bevételt bevallani? A területalapút kaphatja a feleség? Hisz övé a föld, ő a földhasználó, az MVH nem fogja másnak folyósítani? Vagy lépjen ki a feleség a közös őstermelőiből, de akkor a férj hogyan veszi igénybe, ha neki nincs is föld a nevén? A területalapút, akkor is ő fogja kapni, a tgyás-t, gyed-et nem befolyásolja. Előre is köszönöm a válaszát!
Itt az agrártámogatások átalakításáról szóló rendelet Cikk
Megjelent az egységes területalapú támogatás összegéhez kötött támogatás felső szintjének megállapításáról és a mezőgazdasági munkahelyteremtés elősegítéséről szóló határozat a Magyar Közlöny 2014. évi 107. számában.
Így rendezik át az agrártámogatásokat Cikk
1200 hektáros birtokméret felett száz százalékban elvonja a kormány a mezőgazdasági vállalkozások területalapú támogatásait (SAPS) - jelentette be Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter. 1037 és 1200 hektár között 5 százalékot vonnak el. Az így felszabaduló forrásokat az állattartók támogatására fordítják. A miniszter szavaiból kitűnt, hogy a nagyüzemektől évi 20 milliárdot vesznek el, és helyezik át az állattartáshoz – írja az agrárszektor.hu.
Földügy Kérdés
Tisztelt Cím! 10 éve tulajdonomba került 1,3 hektár területű szántó, amit tulajdoni lapon is bejegyeztek. Azonban ezt a földet használni nem tudom, mivel a korábbi tulajdonos többszöri birtokba vétel ellenére nem adja át. A földet már földmérő is kimérte, és ezáltal saját önálló számot adott neki, de még így sem élvezhetjük a föld hasznát, mivel továbbra sem engedi át a területet a korábbi tulajdonos. Területalapú támogatást sem tudok igényelni, mivel annak jár a támogatás, aki a földet használja. Kérem, segítségemre lenni szíveskedjen, mitévő legyek, mivel a föld az én saját tulajdonom, mégsem évezhetem a föld hasznát. Várom válaszát.
A területalapú támogatáshoz rendezni kell a földhasználati bejegyzést Cikk
A Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) felhívja az egységes kérelem keretében területalapú támogatást igénylő gazdák figyelmét arra, hogy kérelmet csak az a mezőgazdasági termelő nyújthat be, aki a támogatás alapjául szolgáló terület jogszerű földhasználója.
Őstermelők, figyelem! Fontos tudnivalók az átalányadózásról Cikk
Átalányadózást választó mezőgazdasági őstermelő egy termelőgépet szeretne értékesíteni. A bevétele a gép értékesítésével meghaladná az átalányadózás esetében meghatározott maximális 8 millió forintot. Hogyan kell elszámolnia a jövedelmével? – kérdezte olvasónk. Sinka Júlia adó- és számviteli tanácsadó szakértőnk válaszolt.
Agrártámogatások: megnyíltak a pénzcsapok Cikk
Összesen 170 milliárd forint egységes területalapú támogatás kifizetése kezdődött meg szerdán mintegy 180 ezer gazda számára, akik most a teljes támogatás 50 százalékát kapják meg - írja az agrárszektor.hu.
Támogatások elszámolása Kérdés
A területalapú támogatást, a szerkezet átalakítással kapcsolatos támogatást, a gázolaj támogatást hogyan könyveljük? Hova kell előírni és hova könyvelnem, mikor folyósítják a pénzt? Ha megvan a területalapú határozata, de azt két részletbe folyósítják, például 2012. évi területalapúról megjön a határozat, melynek összege 30 millió forint, de azt 2012 novemberében, illetve 2013 januárjában folyósítják, akkor hogyan könyvelem? Előre is köszönöm a válaszukat!