72 találat a(z) teljesítés dátuma cimkére

Időszakos Kérdés

Tisztelt Szakértő! Partnerünk a heti szállítások összegét a következő héten számlázza az időszakos elszámolás szabályai szerint, a teljesítés a fizetési határidő. Ez így rendben van. Viszont nagyobb összegű előleget kérne, ami többheti szállítást fedezne. Ebben az esetben ki kell állítania az előlegszámlát a pénz beérkezésekor, majd az előbbiek szerint számláz hetente, és levonja a számlaösszeggel azonos összegű előleget addig, amíg az el nem fogy? Hogy kell helyesen kiállítania a számlát áfa szempontjából?A teljesítés dátuma és a fizetési határidő megegyezik az előlegével?

Időszakos elszámolás áfaszempontból Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. – amely külföldi tulajdonú, de Magyarországon bejegyzett – folyamatos adminisztrációs szolgáltatásokra egy másik magyar kft.-vel szerződést kötött. A szerződésben előre fizetéssel éves díjban állapodtak meg, melyet díjbekérő alapján azt előre ki is fizeti a megrendelő. Jelen esetben az éves időszak 2016. 02. 01-2017. 02. 01-ig tart, és a díjat 2016. 01. 28-án fizette meg. Kérdésem: A számla kiállításakor – tekintettel arra, hogy a fizetés előre történt – mi a teljesítési dátuma, mivel úgy vélem, ez egy időszakos elszámolású ügylet? Válaszukat előre is köszönöm!

Könyvvizsgálat áfa Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk könyvvezetéssel, könyvvizsgálattal foglalkozik. Egyes társaságok könyvvizsgálatáról évente egy alkalommal állítunk ki számlát, tehát a 2015. év könyvvizsgálatáról 2016. április-május hónapokban fog számla készülni, 15 napos fizetési határidővel. Kérdésem, hogy ez időszaki elszámolású ügyletnek minősül-e, ha igen, akkor hogyan alakul áfa szempontjából a teljesítési idő? Mivel az időszakom 2015. januártól kezdődik, ezért vonatkoznak-e rá az új szabályok, illetve vonatkozik-e a 60 napos határidő?

Időszakos elszámolású ügyletek: az a fránya teljesítési időpont! Cikk

Mit kell feltüntetni teljesítés időpontjaként a számlán a 2015. utolsó negyedévére vonatkozó elszámolású ügyletekről kiállított számlán – kérdezte olvasónk. Dr. Bartha László, adójogi szakjogász szakértőnk válaszolt.

Belföldinek euróban számlázás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretnék segítséget kérni abban, hogy amikor belföldi partnernek külföldi pénznemben számláz a cégünk, és a számla kelte korábbi, mint a teljesítés dátuma, akkor milyen árfolyamon kell kiállítani a számlát, és az áfát milyen árfolyamon kell szerepeltetnem a bevallásban? Segítségét előre is köszönöm.

Határozott idejű elszámolás – bérleti díj Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk rendelkezik saját ingatlannal, több irodahelyiség lett kialakítva, amit hosszú távra bérbead a cég. Az áfa hatálya alá bejelentette a bérbeadási tevékenységet. Kérdésem az lenne, hogyan kell januártól kiállítani a bérletidíj-számlákat? Konkrét példa: január 4-én fogjuk kiállítani a januári bérleti díj számlát, a fizetési határidő 10 napos, azaz 2016. 01. 14.; de mi a teljesítés dátuma, mikor járok el helyesen? Köszönöm válaszát.

Dupla számlázási munka vár arra, aki előre kéri a szolgáltatás díját Cikk

Olvasónk azoknak az ügyfeleinek tartja meg a tanácsadást, akiknek a részvételi díja a tanácsadásra kijelölt napot megelőző napon megérkezik a számlájára. dr. Kelemen László adószakértőnk ad iránymutatást, hogyan kell számlázni ebben az esetben.

Számlázás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy tanácsadással foglalkozó cég, akkor tartja meg a tanácsadást, ha a tanácsadás díja legkésőbb a tanácsadásra kijelölt napot megelőző munkanapon beérkezik. Erről tájékoztatja a tanácsadást igénybe vevőt, és megadja az utaláshoz szükséges adatokat. Kérdés, hogy ebben az esetben, ha például a tanácsadás napja 2015.11.17., és 16-án beérkezik a pénz, akkor mind a számlakiállítás napja, mind a fizetési határidő 11.16. lesz és a teljesítés dátuma 11.17.? Ha véletlenül a tanácsadás napján érkezne meg a díj, akkor helyes, hogy mind a három dátum egybeesik, függetlenül attól, hogy utalásos a számla? Köszönöm!

Számla teljesítési napja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Találtam egy korábbi kérdést, "Számlakiállítás a teljesítést megelőző napon" címmel, mellyel kapcsolatban további kérdésem merül fel: a készpénzes számlának nem az az alapvető ismérve, hogy a három dátum: a számla kelte, a teljesítés és a fizetési határnap egy? Úgy tudtam, hogy a készpénzes számla attól készpénzes, hogy a három mozzanat egy napra esik – ezért is szerepel a készpénzes előrenyomtatott számlán is csak 1 dátum. Rosszul tudom?

Gyógyszertár OEP-juttatás könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! 1) Egy gyógyszertár az OEP-től juttatásban részesül, ha az azonos hatóanyagú gyógyszerek közül az olcsóbbat ajánlja a vények bizonyos százalékát meghaladóan. A juttatás összegéről az OEP levélben értesíti, melyben leírják, hogy a juttatás áfamentes. Ezen juttatást árbevételként, vagy egyéb bevételként kell könyvelni? 2) Szintén az OEP-től a vényköteles gyógyszerek kiváltásához kapcsolódó ellenőrzésért szolgáltatási díjban részesül, mely 5 százalék áfát tartalmaz. Ezt véleményem szerint árbevételként kell könyvelni. Ugyanakkor a tárgyhavi szolgáltatási díjról az értesítést, mindig a tárgyhót követő hó 20-a után kapja kézhez a cég. A szolgáltatásidíj-elszámolási bizonylaton csak egy dátum szerepel: "időszak: 2015. 03. hó". A mellékelt levél keltezése is mindig 20-a utáni. Ebben az esetben szükséges-e mindig áfát önrevíziózni, tekintve, hogy a cég havi áfás, vagy ez a bizonylat bekönyvelhető a levél keltezését teljesítési dátumnak tekintve is?

Devizás ügyletek előlegéhez kapcsolódó árfolyam Kérdés

Tisztelt Szakértő! Belföldi vállalkozás szintén belföldi vállalkozásnak devizában állít ki előlegszámlát. Ekkor a forintosításkor figyelembe vett árfolyam a pénzügyi teljesítés napi árfolyamával egyezik meg (ez is szerepel az előlegszámán a teljesítés időpontjaként). Kérdésem az lenne, hogy a tényleges teljesítést követően az előleg visszavonása az eredeti árfolyamon, vagy a tényleges teljesítés napján érvényes árfolyamon történik? Ha technikailag a végszámlában csak egy árfolyam (tényleges teljesítés napi) adható meg, akkor az előlegvisszavonást külön számlával érdemes kiállítani? Válaszát előre is köszönöm!

Skontó Kérdés

Vevőnkkel megállapodtunk abban, hogy, ha hamarabb fizet, 4 százalék engedményt (skontót) kap. Akkor nem számláztuk le, de utólag le szeretnénk, ezzel csökkentve a fizetendő adót. A kérdés, hogy ez lehetséges-e, és, ha igen, milyen dátum helyes a teljesítés dátumának?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink