72 találat a(z) teljesítés dátuma cimkére

EU-n kívüli tehergépjármű-értékesítés számlázása Kérdés

Egy belföldi kft. tárgyi eszközeiből elad egy tehergépjárművet egy koszovói cégnek. Díjbekérőre a külföldi cég elutalja a gép árát. Ezután a belföldi kft. elintézi a vámolást, majd amikor a tehergépjármű bizonyíthatóan elhagyja az EU területét, akkor kell kiállítani a 0%-os áfatartalmú számlát. Kérdések: 1. Amikor befolyik a pénz, akkor kell előlegszámlát kiállítani? 2. A vámolás után , kiléptetéskor kiállítandó számlán a 0%-os áfához milyen szöveget kell írni törvényi hivatkozással 3. A teljesítés dátuma a kiléptetés dátuma?

Alanyi áfamentes határ átlépése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó bevétele hamarosan eléri a 8.millió forintot. Az utolsó kiállított számla, ami 08. havi, a fizetési határideje 09.04., de ez pénzügyileg eddig a dátumig biztosan nem fog teljesülni. Az átutalásos számlákat a partner részletekben utalja, ami általában meghaladja a 30 napot. Nem pénzforgalmi áfás. A 45 napos határt a számla keltétől, vagy a teljesítés napjától, vagy a kiegyenlítéstől kell számítani? Vagyis melyik számlával lépi át az alanyi mentes határt? Köszönöm szépen: Bné

Számla teljesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő kérdésben szeretnék segítséget kérni: a fuvar számlázásánál melyik napot kell megjelölni teljesítés napjának? A felrakodás vagy a lerakodás napját? A megbízó döntheti el esetleg a megbízásban foglalva? Segítségét előre is köszönöm!

Áfa teljesítési dátuma, ha az ügylet teljesítési igazoláshoz kötött Kérdés

Kérem szíves állásfoglalásukat az alábbi ügyben. A 2007. évi CXXII. törvény 55. paragrafusának (1) bekezdése szerint az adófizetési kötelezettséget annak a ténynek a bekövetkezése keletkezteti, amellyel az adóztatandó ügylet tényállásszerűen megvalósul (a továbbiakban: teljesítés). Kérdésem az, hogy ha az ügylet tartalma alapján az állapítható meg, hogy teljesítésigazolás nélkül nem tekinthető teljesítettnek az ügylet, akkor a teljesítési igazolás kiállításával valósul meg az áfatörvény 55. paragrafus (1) bekezdése értelmében vett teljesítés, és ehhez igazodik a számlakibocsátásra nyitva álló határidő számítása is? Ügyféllel kötött szerződés szerint: 1. Igazolt teljesítést követően megrendelésenként utólag jogosult számla kiállítására a vállalkozó. 2. A vállalkozó tudomásul veszi, hogy a megrendelő csak a teljesítésigazolás alapján és a vállalkozó által – a számvitelről szóló 2000. évi C. törvény 167. §-ának megfelelően – kiállított, valamint a megrendelő által befogadott számla ellenében teljesít kifizetést. Példa: szervezési feladatok ellátására szerződtünk, a rendezvény 2018.05.01-én megvalósult. A megrendelő által kiállított teljesítési igazolás dátuma 2018. június 6-a. Az alvállalkozó 05.01-i dátummal állítja ki a számláját, mi a 05. havi áfabevallásunkba beállítjuk, de a fentiek szerint a fizetendő áfát csak 06.06-ával valljuk be? A fentiek alapján a tényállásszerű megvalósulás a teljesítési igazolás dátuma 06. 06., vagy a megvalósult rendezvény dátuma, 05.01.? Köszönöm.

Visszáru áfa szemszögéből (számlakiállító) Kérdés

Tisztelt Adózóna! Társaságunk a partnerekkel kötött megállapodások értelmében a korábban értékesített termékkel eladott göngyöleget, illetve a korábban értékesített termékek (élelmiszer) szavatossági idő lejárthoz közeli termékeket visszaveszi a korábban értékesített ár teljes összegével. Korábbi NAV állásfoglalás szerint a visszáru önálló jogügyletként kell kezelni,azaz egy új termék értékesítésnek minősül. 1. Kérdés - Göngyöleg visszáruzása: Mínuszos számla kerül kiállításra,göngyöleg termékek szerepelnek negatív mennyiséggel és összeggel a számlán. Számla teljesítése: 03.21. (visszavétel napja) Számla kelte: 04.06.; Fizetési határidő: 05.10. Ez esetben számla kiállítói oldalról a márciusi áfabevallásban kell szerepeltetni? 2.Kérdés:Termékvisszavétel (nem reklamáció vagy vásárlástól való elállás miatt, hanem a visszáru-megállapodás miatt) Termék értékesítése: 2017.01.10. Termék visszajuttatása:2017.10.19., Egységár:100 Ft Így szintén mínuszos számla került kiállításra a korábban eladott termékről, melyet 100 Ft-os egységáron visszavásárolunk. Mínuszos "visszáruszámla" teljesítése:2017.10.19.; Kelte: 2017.11.02.; Fizetési határidő: 2017.12.01. Ebben az esetben október hónapban kerül bevallásra fizetendő adót csökkentő tételként a számlakiállítói oldalon? Fontos, hogy nem a partner számlázza nekünk vissza a terméket, hanem mi állítunk ki mínuszos számlát. Tehát önálló jogügyletként újbóli termékértékesítésnek minősül, azaz a számla teljesítési időpontjában került bevallásra az áfa?

Elszámolásos ügylet Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szállító partnerünk szállásdíjat számlázott 2016. 09. 12 – 09. 25-éig. A számlán a teljesítés dátuma 2016. 11. 07., számla kelte 2016. 11. 07., fizetési határidő 2016. 11. 15. Szabályosan állította-e ki a számlát az elszámolásos ügyletnek, az áfatörvény 58. §-ának megfelelően? Hivatkozhat-e a partner arra, hogy annak ellenére, hogy helytelenül van a teljesítési dátum megállapítva, ugyanabban az áfabevallásban szerepel? Ezért kéri a számlája befogadását.

Szállodai szolgáltatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Partnerünk 2017-ben kiállított szállodai szolgáltatásról számlát, melyben a teljesítés dátuma az a nap volt, amikor a vendég elhagyta a szállodát. 2018-ban ezzel szemben úgy állítják ki a számlát, hogy a teljesítés dátuma az a nap, amikor az áfabevallásban szerepelteti a szálloda a számla értékét (2018.01.09.). Tehát nem kapcsolódik a szállodai szolgáltatáshoz, mert ez ebben az esetben 2018.05.21-05.27. Azt, hogy a vendég mikor távozik a szállodából, a megjegyzésben szerepeltetik. Viszont a többi partnerünk 2018-ban is úgy állítja ki a számlát, hogy a teljesítés dátuma az, amikor a vendég elhagyja a szállodát. A kérdésem az lenne, hogy elfogadhatom-e így a számlákat?

Számlakiállítási kötelezettség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésként merült fel, hogy ha egy szálloda internetes közvetítő oldalon keresztül értékesíti szálláscsomagjait a vendégek részére, akkor az alábbi esetben mikor kell számlát kiállítani. Az online oldalak csak közvetítik a szállást. Az online oldal üzemeltetője lehetővé teszi, hogy a vendég bankkártyával fizesse ki a szállás ellenértékét, ebben az esetben az összeg az online oldal üzemeltetőjéhez folyik be. Havonta számol el a szálloda az online oldal üzemeltetőjével úgy, hogy egy összegben, a jutalékával csökkentve utalja át a szállodának a hozzá beérkező díjakat. A szálloda minden esetben értesül arról, hogy melyik vendég, mikor fizetett az online oldalnak. Jól gondolom-e, hogy ebben az esetben a szálláselőleg számláját a szálloda a vendég nevére kell, hogy kiállítsa (akkor is, ha bankkártyával az online oldal üzemeltetőjének fizetett), és a teljesítés dátuma a számlának a szállásdíj kártyával történő kiegyenlítésének a dátuma, nem pedig az a dátum, amikor havonta elszámol egymással a szálloda és az online oldal üzemeltetője?

Számla kiállításának és teljesítésének időpontja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vállalkozásunkban víz- és csatornatervezéssel is foglalkozunk, amelyhez elengedhetetlen a közművekkel való egyeztetés. 2017-ben már lehetőség nyílt az e-közmű használatára. A Lechner Tudásközponton keresztül, 8000 Ft díj ellenében megkaptuk a közműnyilatkozatot. Feltételeztük, hogy a fenti díj tartalmazza valamennyi szolgáltatóval való egyeztetés díját (E-on, gáz, víz, csatorna, telefon ). Aztán 2018. 01. 25-én az Invitel Távközlési Zrt.-től számla érkezett, közműegyeztetés címén. A számlán a teljesítési idő 2018. 01. 05., a számla kelte 2018. 01. 22., fizetési határidő 2018. 02. 06-a. A hivatkozás viszont, amikor a közmű-nyilatkozatot kértük: 2017. 11. 02., megítélésem szerint ez a teljesítés dátuma. Mit tegyek? Küldjem vissza a számlát és kérjem a 2017. évi teljesítés feltüntetését, vagy fogadjam el és könyveljem le a 2018. évre? A másik kérdésem pedig arra vonatkozik, hogy az Invitel Távközlési Zrt. kiszámlázhatja-e a közműegyeztetés díját? Ha igen, akkor az E-on, TIGÁZ miért nem számláztak? Tehát röviden: jogszerűen számlázott-e az Invitel? Köszönöm válaszát.

Előlegszámla vagy számla Kérdés

Tisztelt Szakértő! Utazásszervező ügyfelem gyakorlata a részvételi díj kiszámlázására az alábbi: az út megrendelésekor számlát (nem előlegszámlát, hiszen az összeg még nem került kiegyenlítésre) állít ki a részvételi díj 40 százalékáról, majd egy hónappal az indulás előtt szintén számlát állít ki a maradék 60 százalékról, illetve módosítás esetén a fennmaradó összegről. Helyes-e ez így? Más utazási irodáktól azt az információt kaptam, hogy ez a bevett, elfogadott gyakorlat ebben a szektorban. Igaz lehet ez? A számlán teljesítésként az utas visszaérkezésének napja szerepel. Köszönöm a segítséget!

Evás bevétel devizában Kérdés

Tisztelt Szakértő! Evás bevételi nyilvántartást vezető bt. euróban állít ki egy számlát. Ebben az esetben a számla teljesítéskori árfolyama szerinti lesz a bevétel, vagy a bankszámlára érkező összeg? (Az euróösszeget a forintszámlán írják jóvá.) Köszönettel.

Tagdíjszámla – teljesítés dátuma Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyesület (szövetség) a tagszervezeteknek számlát állít ki az éves első közgyűlésen a tárgyévi tagdíjról (tárgyi mentes, de a szövetség egyébként alanyi adómentes). Teljesítésként a közgyűlés (és egyben a kiállítás) napját írja rá a számlára az egyesület. A kérdés, hogy ez így jó-e? Ha nem, akkor milyen teljesítési dátumot kell, lehet ráírni a számlára? Köszönöm a segítséget!

Áfafizetés határideje Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az áfatörvény 58. és 61. paragrafusainak helyes értelmezésében kérnék segítséget. Egyéni vállalkozó fuvarosként a megrendelőmmel heti számlázásban állapodtunk meg, 60 napos fizetési határidővel, amely dátum teljesítésként szerepel a számláimon. A számla rendezése néhányszor a számlán szereplő 60 napon túl történt meg. Jól értelmezem-e az áfatörvény 61. paragrafusának (3) bekezdését, miszerint a számlán szereplő fizetési határidőtől (teljesítés) kezdődően még 45 napom van a számlában szereplő fizetendő áfám bevallására? Köszönöm válaszukat!

Határozott idejű elszámolású számla uniós partnernek Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban szeretnék segítséget kérni, hogy egy havi elszámolású, nem ingatlanhoz kapcsolódó bérletidíjszámlának mi lesz a teljesítési dátuma, illetve mely dátum alapján szerepeltetem az áfabevallásban, ha a fogadó fél uniós partner, és a számlát a leszámlázott hónap után pár nappal állítjuk ki? Az áfatörvény 58. § (1) bekezdés b) alapján a fizetési határidőre tippelnék teljesítési dátumként, ha az a valós teljesítést 60 napon belül követi. A 60. § (1) bekezdés a) viszont kimondja, hogy a fizetendő adót a számla kelte alapján kell bevallani esetünkben, amivel a héa-irányelvnek felel meg az áfatörvény. Kérdésem, hogy helyesen állítjuk-e ki a számlát, ha a számlateljesítés dátumát a fizetési határidővel egyenlően töltjük ki, de az áfabevallásban a számla keltével szerepeltetjük azt?

Áttérés alanyi mentességre Kérdés

Folyamatos szolgáltatást végző cég a 2016. 12. hónapról a számlát 2017. 01. hónapban állítja ki. A teljesítés dátuma azonos a fizetési határidővel. Kérdésem, hogy a 2017. évben kiállított, 2016. 12. hónapra vonatkozó számlát, amelynek a teljesítés dátuma 2017. évi, áfásan vagy áfa nélkül (mert az alanyi mentesség vonatkozna rá) kell kiállítani. Köszönöm a segítségét. Vasóczki Ildikó

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink