55 találat a(z) telefonszámla cimkére
Telefonköltséghez hozzájárulás Kérdés
Az egyesület társadalmi funkciót betöltő tagjának 3000 forintot fizetne ki havonta, ez után milyen adó tb fizetési kötelezettsége van az egyesületnek? A telefonszámláról (magántelefonját használja a társaság érdekében) kell-e másolatot kérnie a társaságnak?
Telefonköltség Kérdés
Tisztelt Sinka Júlia! Ön részletesen írt a telefonköltség elszámolásáról. Ennek kapcsán kérem szíveskedjék a véleményét elmondani, hogy a nálunk előforduló esetben jól alkalmazom-e az Ön által leírtakat. Egy panziót üzemeltetünk és 2 telefon fővonalunk van, az egyiket nem használjuk beszélgetésre, csak fax, internet és bankterminál használatára szolgál. Ezért ennél a telefonnál nem számlázok a dolgozók felé. A szabályzatban rögzítettük ezt. A másik telefonvonalat használjuk a beszélgetésekhez. Nem tudjuk mérni, kimutatni, hogy ki, mikor, milyen célból használja a telefont. Ezért a telefonszámla bruttó összegének a 30 százalékát kiszámlázom a tulajdonosoknak, amit a házipénztárba befizetnek. A számlát áfásan állítom ki. Az Ön által leírtak alapján nem könyvelhetem közvetített szolgáltatásnak, és csak a számla 70 százalékának az áfáját igényelhetem vissza. Például 26 093 forint a bruttó számla, a 70 százalék 14 382 forint (52-re könyvelve), az áfája 3 883 forint. Ezt igényelem vissza, a 30 százalék 7828 forintot (52-re könyvelve) pedig továbbszámlázom, és a 96-os számlacsoportba könyvelem. Személyi jövedelemadót nem fizetek. Amit nem értek az írásában, az az utolsó két mondat: ezekben az esetekben áfa felszámítása nem történik. Továbbá a magáncélú használat után nem kell közterheket lerónia a vállalkozásnak. Akkor hány forintot kell kiszámláznom? Nem 7828 forintot? Köszönettel: Zsuzsa
Telefonköltség Kérdés
Tisztelt Adózóna! Másodállású egyéni vállalkozó (magántanár tevékenység – nem áfás) mobiltelefon-költségét hogyan számolhatja el, mekkora mértékét tekintheti vállalkozásával kapcsolatban elszámolhatónak? Köszönöm válaszukat!
Telefonszámla Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás több dolgozónak is a telefonszámláját úgy fizeti, hogy a dolgozó neve szerepel a számlán, mint vevő, de a cég, mint számlafizető van jelen. Természetesen a cég is egyenlíti ki ezeket a számlákat. Kérdésem lenne, hogy ez esetben mi a járulékalap? A teljes számlaösszeg vagy csak a 20 százaléka (az utóbbit mondták a NAV tájékoztatási osztályán)? Válaszát köszönve, tisztelettel: Gubányiné Szalai Katalin
Főbérlő nevére szóló telefonszámla kifizetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. bérel egy irodát magánszemélytől, melyről számlát ad a magánszemély. A kft. vállalta a közös költség fizetését, melyről csak egy csekk van, hogy kifizette, de nem a cég neve van a csekken, hanem a főbérlő neve. Továbbá az irodában van egy telefon, melyet szintén fizet a kft., de a számla szintén a főbérlő nevére szól. Természetesen megoldás a jövőben, hogy írassák át a cég nevére a telefont, és akkor nincs probléma az elszámolással, visszamenőlegesen mit lehet tenni? Elszámolhatja költségként? Ha igen, akkor kell-e adózni utána (például tao-növelő tétel) vagy sem? Köszönöm a választ! Rotkiv
TEÁOR-kód telefon költség továbbszámláz esetén Kérdés
Tisztelt Adózóna! A következőben szeretném a segítségét kérni. A vállalkozás telefonköltséget számol el. A telefonszámlában vannak olyan telefonszámok, amelyek hívásköltségét továbbszámlázza a cég magánszemélyeknek, illetve társaságoknak. Ezeket a költség-ráfordítások a számlázó társaság közvetített szolgáltatás számlaszámon elszámolja. Tevékenységként be kell-e jelenteni? Telefon esetében a 6190-es TEÁOR-kód megfelel-e? Ugyanezen a TEÁOR-kódon számlázható-e a parkolási díj, ami a nem cégben lévő autók parkolására vonatkozik. Amennyiben nem felel meg ezen TEÁOR, akkor milyen TEÁOR-kódon kell bejelenteni az erre vonatkozó tevékenységet? Válaszát előre is köszönöm.
Ezt kell tudni a telefonköltség elszámolásáról és az áfalevonásról Cikk
A könyvelők nem szeretik a telefonszámlákat: egyszerre kell értelmezniük több adótörvényt, ráadásul a számviteli törvény előírásainak is meg kell felelniük. Az alábbiakban ehhez adunk segítséget.
Cégtelefon alapdíj – egyéni vállalkozó Kérdés
Egyéni vállalkozóként egy boltot üzemeltetek. A telefonszolgáltatóm megkeresett, hogy – mint régi előfizetőnek – a továbbiakban úgy állítanák ki a távbeszélési díjról a számlát, hogy csak egy fix díjat, alapdíjat kell fizetnem minden hónapban, és nem lesz forgalomtól függő része a számlának. Kérdésem: elfogadjam-e? Hogyan alakul ebben az esetben az áfa levonhatóság? A teljes összegből levonhatom, vagy marad továbbra is a 70/30 százalékos arány? Tovább kell-e számláznom a saját dolgozómnak, hogy az egész összegből levonható legyen az áfa?
Telefonszámla elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. alapítója és ügyvezetője ugyanazon személy. Ez a személy telefon-előfizetési szerződést köt egy szolgáltatóval, és olyan csomagot választ, amelyben két céges telefonszámlát adnak, az érintett személyek egymást ingyen tudják hívni. Az egyik szám az ügyvezetőé, a másik egy harmadik személyé lenne (pléldául a házastársaé). A kérdésem az, hogy ez alapján a telefonköltségeket el lehet számolni arra tekintettel, hogy az ügyvezető házastársa ingyenes dolgozik a cégben? Köszönöm!
Telefonszámla - szja, eho Kérdés
Két tagú Kft-ben, ahol csak az egyik tag vesz részt a Kft. tevékenységében munkaviszonyban, az ő általa használt mobiltelefon számláját elszámolják költségként. (A számla a Kft. nevére szól.) Kell-e mindenképp járulékot (SZJA, EHO) fizetni a Kft-nek a mobiltelefon számla 20%-a után? Vagy ez elkerülhető, ha a telefontársaságtól kért hívásrészletezővel bizonyítja, hogy magánhasználat nem merült fel?