20 találat a(z) tartósan beteg cimkére
A családi kedvezmény érvényesítésének speciális esetei Cikk
Tájékoztatót tett közzé honlapján a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a a családi kedvezmény érvényesítésének lehetőségéről a családi pótlékra saját jogon jogosult, rokkantsági járadékban részesülő, továbbá a tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos személyek esetében.
Családi adókedvezmény saját jogon Kérdés
Milyen ellátásokra számíthat a tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos gyermeket nevelő család? Cikk
Kisgyermekes szülőként sem könnyű elhelyezkedni a munkaerőpiacon, részmunkaidős állást találni, ha pedig a szülőnek tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos gyermeke van, még inkább fontos lenne, hogy rugalmasan, akár otthon tudjon munkát vállalni. Amennyiben erre nincs lehetősége, sokkal nagyobb hangsúly van azokon a támogatásokon, amelyek segítik azokat a családokat, ahol beteg gyermeket nevelnek. Cikkünkben ismertetjük, 2024-ben milyen ellátásokra, támogatásokra számíthat egy tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos gyermeket nevelő család.
Minden, amit a tartósan betegek, fogyatékossággal élők szja- kedvezményéről tudni kell – II. rész Cikk
Cikkünk második részében a személyi kedvezmény visszamenőleges igénybevételének lehetőségére hívjuk fel azok figyelmét, akik jogosultságuk ellenére azt nem érvényesítették az utóbbi években.
Minden, amit a tartósan betegek, fogyatékossággal élők szja-kedvezményéről tudni kell – I. rész Cikk
A minimálbérrel arányosan nőtt a tartósan betegeket, fogyatékossággal élőket megillető, az adóalapból levonható személyi kedvezmény. Ám az adóbevallásokból kitűnik, hogy ezt a kedvezményt jóval kevesebben veszik igénybe, mint amennyien jogosultak rá, részben mert nincs adóköteles jövedelmük, sokan viszont nem ismerik az idevágó szabályokat, noha a kedvezmény már hosszú ideje érvényben van. Cikkünkben összefoglaltuk a legfontosabb tudnivalókat.
Adócsomag: törvénybe iktatják a veszélyhelyzeti szja-szabályokat Cikk
A múlt héten a parlament elé terjesztett, T/4243. számú adótörvény-módosítási javaslat 2023. augusztus 1-jétől lényegében változatlan tartalommal törvényi szintre emeli a személyi jövedelemadózást érintő, korábban veszélyhelyzeti kormányrendeletekben kihirdetett több fontos szabályozást.
A NAV a tartósan beteg vagy súlyosan fogyatékos gyermeket nevelő családok emelt családi kedvezményéről Cikk
A tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos gyermeket nevelő családokat megillető családi kedvezményről szóló 597/2022. kormányrendelet 1. §-ának (2) bekezdése értelmében a személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény (szja-törvény) 29/A § (2) bekezdése szerinti családi kedvezmény minden olyan kedvezményezett eltartott után, aki a családok támogatásáról szóló 1998. évi LXXXIV. törvény (Cst.) szerint tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos személynek minősül, jogosultsági hónaponként és kedvezményezett eltartottanként 66 670 forinttal növelt összegben vehető igénybe – írja a 2023/2. Adózási kérdésben honlapján a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
Időskori támogatás a gyermeküket tartósan otthonukban ápolóknak Cikk
A gyermeküket tartósan otthon ápoló személyek részére időskori támogatást lehet megállapítani a nyugdíjba vonulásukat követően, mely ellátás az alacsony összegű nyugdíj kiegészítésével könnyebb megélhetést biztosíthat számukra. Cikkünkben ismertetjük, hogy ki lehet jogosult a támogatásra, azt hogyan, hol lehet igényelni.
Családi adókedvezmény tartósan beteg gyermek után Kérdés
Családi kedvezmény tartósan beteg személy után Kérdés
Magasabb összegű családi kedvezmény járhat 2023-tól a tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos személy után Cikk
2023-tól a tartósan beteg, vagy súlyosan fogyatékos személynek minősülő kedvezményezett eltartott után a családi kedvezmény havonta 66 670 forinttal magasabb összegben vehető igénybe, így az említett gyermekek után az eddigi kedvezmény összege adóba átszámítva 10 ezer forinttal emelkedik, a tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos gyermeket nevelő családokat megillető családi kedvezményről szóló 597/2022. kormányrendelet értelmében – írja honlapján a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
Így kaphatnak időskori támogatást a tartósan beteg gyermeket ápoló nyugdíjasok Cikk
Azok a szülők, akik beteg gyermeküket tartósan otthon ápolják, keresőtevékenységet nem, vagy csak korlátozott mértékben tudnak végezni, ezért a számukra megállapítható nyugellátás mértéke is rendszerint jóval alacsonyabb, mint azoké a szülőké, akik életpályájuk során folyamatosan dolgoznak. 2018. január 1-jétől kezdődően viszont lehetőség nyílik a gyermeküket tartósan ápoló személyek részére a nyugdíjba vonulásukat követően időskori támogatást megállapítani, mely ellátás az alacsony összegű nyugdíj kiegészítésével biztosíthat könnyebb megélhetést számukra.
Tovább nő az ápolási díj összege Cikk
A Magyarország 2020. évi központi költségvetésének megalapozásáról szóló törvényjavaslat megszavazásával – egyebek mellett – elfogadta a parlament az ápolási díj összegének mértékére vonatkozó rendelkezések módosítását.
Gyes-jogosultság tartósan beteg gyermek után Kérdés
7 és fél éves a tartósan beteg kisfiú. Meddig jogosult az anyuka gyesre? A gyermek 8. éves koráig, utána ápolási díjat kaphat?
Családi kedvezmény Kérdés
21 éves gyermekem súlyosan fogyatékos. Rokkantsági járadékot és emelt családi pótlékot kap, mint tartósan beteg, súlyosan fogyatékos. Adózandó jövedelemmel nem rendelkezik, mivel nem dolgozik. Ebben az esetben az édesanyja igénybe veheti-e a családi kedvezményt rá, és melyik nyilatkozatot kell ikszelni? Ha igen, akkor a gyerek hány éves koráig lehet igénybe venni? Egy háztartásban élnek.