20 találat a(z) tartósan beteg cimkére
Időskori támogatás a gyermeküket tartósan ápolóknak Cikk
Új támogatási formát vezet be a tartósan beteg gyermeküket legalább húsz éven át otthon ápolók számára a családtámogatási törvény módosítása, amelyet 173 igen szavazattal, egyhangúlag fogadott el az Országgyűlés.
Pótszabadság tartósan beteg gyermek után Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az évenkénti kettő nap pótszabadság nem csak a fogyatékos gyermeket nevelő szülőnek, hanem a tartósan beteg gyermeket nevelő szülőknek is jár. Mint munkáltató milyen igazolást tudok kérni vagy kérhetek a munkavállalótól, ha tartósan beteg vagy fogyatékos gyermeket nevel háztartásában? Köszönöm válaszát.
Családi kedvezmény tartósan beteg testvér után Kérdés
Tisztelt Szakértő! Testvérem tartósan beteg és saját jogán családi pótlékra jogosult. A két saját gyermekem mellett igénybe vehetem-e utána is a családi adókedvezményt és milyen összegben, ha a kedvezményt más nem tudja igénybe venni? Szükséges ebben az esetben, hogy közös lakásban, házban éljünk, vagy a közös háztartás meglétét, a költségek közös viselését egyéb módon is lehet igazolni? Válaszát előre is köszönöm!
Autista gyermek Kérdés
Tisztelt Szakértő! A lányomnak két fia van, Attila 2017. 02. 17-én lesz 7 éves, Alexander 2017. 05. 26-án két éves. Attila, aki most lesz 7 éves, autista. Kiemelt családi pótlékot kap, van "parkolási igazolványa" – sajnos. A lányom jelenleg gyeden van. Valaki azt mondta neki, hogy a gyed mellett nem igényelheti az autista gyermeke után a gyest, mivel egyszerre két ellátást nem kaphat. Ezen felül Attila "kötelezően" óvodába jár. Ennek ellenére én valahogy úgy érzem, hogy a feltételek fennállnak ahhoz, hogy Attila után – 10 éves koráig – igényelhesse a gyest. Természetesen van megfelelő orvosi szakvélemény is. Kérdésem: valóban nem jár gyes, ha mellette a gyermek óvodába jár, illetve ha az édesanya gyeden van a másfél éves kisgyermekével? Válaszukat előre is megköszönve, tisztelettel: Anderlik István Gyuláné
Gyes három éven túl: kinek jár, és mit tehet a munkáltató? Cikk
Alapesetben a gyermek hároméves korának betöltéséig jár a gyes a gyermeket nevelőknek, egyes esetekben azonban ez az időszak akár 10 évre is kitolódhat.