6 találat a(z) többes foglalkoztatás cimkére

Bér- és járulékköltségek elszámolása többes foglalkoztatás esetén Cikk

Olvasónkban felmerült a kérdés, hogy többes foglalkoztatás, azaz több munkáltató által létesített munkaviszony esetén hogyan történik a bér- és járulékköltségek elszámolása. A kérdésre Greff Magdolna okleveles adószakértő válaszolt.

Többes foglalkoztatás Kérdés

Többes foglalkoztatás 08-as bevallása (technikai) Kérdés

A1 igazolás vagy EU kártya Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magánszemély Németországban állandó lakhellyel rendelkezik és ott keresőtevékenységet folytat. Magyarországon egy magyar kft. ügyvezetője, mely tevékenységet megbízási jogviszony keretében látja el. A magyar kft. a magánszemélytől igazolást kért a német biztosítási jogviszony igazolására. A magánszemély a német hatóság által kiállított EU kártyával akarja igazolni a német biztosítási jogviszony meglétét. Az EU kártya a magánszemély részére szóló természetbeni ellátások igénybevételére vonatkozik. Véleményem szerint a többes foglalkoztatásra tekintettel a kifizetőnek a német hatóság által kiállított A1 igazolásra van szüksége ahhoz, hogy a megbízási díjat szabályszerűen számolja el, nem elégséges az EU kártya. Kérdés: mindenképpen kell-e az A1 igazolás? Válaszukat előre is köszönöm.

Egy munkavállaló, több munkáltató Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2017.07.04-i "Erre jók az atipikus munkaviszonyok" cikkükben egy munkavállaló több munkáltató általi foglalkoztatásához kérném további gyakorlati segítségüket az alábbi kérdésekben: 1) Hogyan, melyik munkáltatónak kell az alkalmazottat a T1041-en bejelenteni? 2) Ha az alkalmazott az egyik munkáltatónál sofőrként dolgozna, a másiknál sofőrként és összeszerelői munkakörben (betanított munkás) is, akkor is alkalmazható ez a foglalkoztatási forma, vagy csak ha kizárólag ugyanazon munkakörben foglalkoztatják? 3) Jelenléti ívet hogyan kell írni? 4) Muszáj azonosan dolgoznia, például hétfőn és pénteken az egyik munkáltatónál, keddtől csütörtökik a másik munkáltatónál, vagy hetente/naponta változhat a beosztás? 5) Havonta változhat, hogy melyik munkáltatónál hány órát dolgozik? Például az egyik hónapban az első munkáltatónál csak 20 órát, a következőben pedig ugyanannál a munkáltatónál 100 órát?

Többes foglalkoztatás Kérdés

Az új Mt. bevezeti a több munkáltató által létesített munkaviszony fogalmát is - ennél a foglalkoztatási formánál a munkáltatói oldal többszereplős, vagyis a munkavállalónak a szerződése értelmében az azonos munkakörbe tartozó feladatait egymás mellett több munkáltató felé is teljesítenie kell. Ez az új jogintézmény a gyakorlatban már létező jelenségre reagál, mikor egy cégcsoport több tagja alkalmazza például ugyanazt a könyvelőt, HR ügyintézőt, pénzügyi vezetőt, stb. Jelenleg ez csak többes munkaviszonnyal oldható meg, az új törvény ezt egyszerűsíti le.Az új Mt. ide vonatkozó rendelkezése szerint: 195. § (2) A munkaszerződésben meg kell határozni, hogy a munkabér-fizetési kötelezettséget melyik munkáltató teljesíti.Kérdéseim: 1. A "játékban" részes munkáltatók közül egynek kell teljesítenie a munkabér-fizetési kötelezettséget, vagy ezt az édes terhet megoszthatják-e a munkáltatók egymás között, a foglalkoztatás arányában (mondjuk átalányszerűen)?2. Ha nem, és csak egy munkáltató áll "kifizetői" státusban, miképpen szedi be a többi "úrtól" a rájuk eső részt?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink