16 találat a(z) téves számla cimkére
Tévesen kiállított számla Kérdés
Devizaátutalás – egyéni vállalkozó Kérdés
Gépi számlák adószám miatti javítása Kérdés
Angliai számlázás, de EU-n belüli a termék felhasználása Kérdés
Teljesítés időpontja Kérdés
Belföldi összesítő jelentés (M lap) Kérdés
Nem elismert költség mérlegben Kérdés
Sztornó számla teljesítési dátumának javítása Kérdés
Számla javítása téves vevő miatt Kérdés
Egy havi áfabevalló kft. alkatrészeket vásárol 2019. 06. hónapban, utalásos fizetéssel, ami meg is történt, szintén 2019. 06. hónapban. A számla áfaértéke meghaladta a 100 000 forintot, így tételes jelentés is ment utána az eladó és a vásárló részéről is. 2019. 08. hónap elején egy belső egyeztetés tárta fel, hogy nem a számlát befogadó kft. nevére állították ki a számlát, hanem tévesen, egy másik cégre. Hogyan kell eljárnia ebben az esetben a feleknek, hogy az áfabevallást, és a tételes jelentést is helyretegyék? Van-e olyan verzió, hogy a számlát befogadó kft.-nek ne kelljen áfaönellenőrzést készítenie? Válaszukat előre is köszönöm!
Stornó számla az áfabevallásban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy társaság ugyanazon gazdasági eseményről kétszer állított ki számlát, amit a saját áfabevallásában is kétszer szerepeltett. (A partner csak egyszer, helyesen.) Most a hiba feltárásnak időpontjában stornózni fogja azon számlát, amely helytelenül lett kiállítva. Az eredeti számla 2018. július előtt lett kiállítva, arról nem ment be a NAV felé adatszolgáltatás. Kérdések: 1. Kell-e adatot szolgáltatni a most kiállított stornó számláról? 2. A stornó számla legkorábban a kiállítás kelte szerinti áfabevallásba kerülhet be, de ez azt is jelenti, hogy elévülési időn belül később bármikor bekerülhet az áfabevallásba? Ha a stornó számla kelte például 2019. 05. 28., akkor bekerülhet a 2019. 10. havi áfába is? 3. Az áfabevallás mely sorába kell kimutatni a stornó számla értékét? Véleményünk szerint a 07-esbe ( 27% áfa), és ha abban az adott időszakban nem volt kimenő számlája, akkor negatív értékkel kell kimutatni itt. Jól gondoljuk? Megtisztelő válaszát előre is köszönjük!
Téves társasági forma a számlán Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk több számlát állított ki, melyen a vevő neve mellett a társaság formáját tévesen tüntette fel(kft. helyet bt.). Hogyan lehet a számlákat a legegyszerűbben javítani?
Téves előlegszámla Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik ügyfelem kapott 3 millió forint előleget. Az előlegszámlát 3 001 010 forintról állította ki, mert így volt kerek szám a számlaérték áfa nélkül. Múlt hónapban – mert havi áfás – 20-a előtt szembesültem a helytelen előlegszámlával. Megbeszéltem vele, hogy elmegy a partnerhez, és kijavítják a számlát, mert ő sem tudja lekönyvelni a helytelen összeget. A számla "kézi" számla volt, tehát javítható. Ezt nem tette meg ügyfelem, mert nem vette fel a telefont a könyvelő. Mi elküldtük az áfabevallást 3 millió forint előleges számlával, tehát nem a 3 001 010 forintos kiállított számlával, partnerünk viszont annak ellenére, hogy csak a 3 millió előleget utalta el, beállította az áfabevallásába a nagyobb összeget. Hogyan járunk el helyesen, ha szeretnénk javítani? 1. Küldök egy stornószámlát, és egy helyes számlát? A számlatömbben előrehaladtunk a dátummal, tehát augusztusi lehet a számla kelte, a teljesítési dátum marad június. Megtehetem, hogy nem önellenőrzöm a saját bevallásomat kétszer? 2. Mi van akkor, ha így hagyom, kérem a különbözetet, én önellenőrzöm, mert nem azt az összeget szerepeltettem, ami a számlán szerepel, hanem azt az összeget, amely összeg megjelent a bankszámlán?
Fordított adózás – elszámolás Kérdés
Tisztelt Szakértő! „A” Kft. felszámolás alatti „B” Kft.-től bérel egy irodát. A bérleti díjról szóló számlát tévesen áfásan állították ki, valamint egy egyeztetés során kiderült, hogy csak pár hónapja van „B” tevékenységei között a bérbeadás. „A” Kft. hogyan jár el jogszerűen, és körültekintően? Az áfabevallásokat önellenőrzi, de az elmúlt évekre vonatkozóan kérdésként merült fel, hogy a bérleti díj számlák egyáltalán költségként elszámolhatóak? Ennek ismeretében társasági adóbevallás javítása is szükséges? Vagy a „B” Kft. felelőssége, hogy olyan számlát állított ki, melyre nem volt jogosult, és befizette ezután az áfát? Segítségét köszönjük.
Rosszul kiállított számla Kérdés
Tisztelt Adózóna! Mi a teendő olyankor, ha valaki fordított áfa szabályai helyett 27 százalékos áfával állította ki a számlát kukoricáról? Jeleztük felé szóban, de elég bonyolult, mert nem akarja kijavítani, és ráadásul csődeljárás folyik ellene. Nem merem így befogadni a könyvelésbe, de lassan itt a bevallási határidő..., és ugyebár külön is jelentenem kellene. Vagy majd miattuk kell ezt a negyedévet önellenőrizni? Mi ilyenkor a teendő?
Evás időszak utáni áfa Kérdés
Vállalkozásunk 2012.12.31-ig az EVA törvény szerint működött (kettős könyvvitel). 2013. 01.01-től áttértünk a társasági adó hatálya alá, az ÁFÁ-ban az általános szabályok szerinti adózást választva.Még 2012-ben tapasztaltuk, hogy az E-ON Zrt tévesen számlázta az áramdíjat, melyet megreklamáltunk, ugyanakkor a számlákat határidőben maradéktalanul kiegyenlítettük.Az E-ON elfogadta a reklamációt, és stornó számlákkal rendezte a többlet kiszámlázásokat.A stornó számlákon az elszámolási időszak az eredeti számlák szerinti időszakot mutatja (3 db 2011 év, 11 db 2012 év)A számla pontos megnevezése „Áram számla Stornó”. A számla kelte, és a teljesítés ideje megegyezik: 2013.01 hónap.Kérdésünk arra irányul, hogy a fenti esetben – tekintettel, hogy a számlán szereplő teljesítési idő már nem az EVA időszakra esik- keletkezik- e ÁFA fizetési kötelezettség.Köszönettel:K.László