58 találat a(z) tételes adó cimkére
Katás vállalkozó tételes adója Kérdés
Egy főállású katás egyéni vállalkozó keresőképtelen lett, 2015.06.10-én. Ettől a naptól kezdve táppénzben részesül, egy év leteltével is még mindig táppénzes állományban volt, de pénzbeli ellátást nem kapott, de az orvosi keresőképtelenségéről az igazolásai megvannak 2016.06.30-éig. De közben elindították a rokkantsági ellátás iránti kérelmet, ahhoz viszont a „ eresőképes tevékenységet nem lehet fenntartani” így az egyéni vállalkozás 2016.06.21-ével szüneteltetve lett. 2016.06. hónapban egész hónapban keresőképtelen, a háziorvosi, kórházi igazolások is megvannak 2016.06.01-2016.06.30-éig. 2016.06.21-étől viszont megállapították a rokkantsági ellátást a vállalkozó részére, de ettől a dátumtól szünetel is a vállalkozás. A kérdés kell-e 2016.06. hóra a kisadózók tételes adóját megfizetni, mivel így egy napot se volt keresőképes?
Tételes iparűzési adó, ha a katás átlépi a katás értékhatárt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Mi a teendő iparűzési adózásban, ha a katás, tételes iparűzési adót fizető adóalany átlépi a katás értékhatárt? A hatmillió forint fölötti rész, feltételezem, már nincs lefedve a tételes adóval. Az értékhatáron túli összegről készítsünk iparűzésiadó-bevallást, és fizesse be az arra eső százalékos adót? A törvényben nem látok erre utaló rendelkezést. Köszönöm szíves állásfoglalást. Üdvözlettel, Zsuzsanna
Lakásbérbeadás 2017-től Kérdés
Tisztelt Adószakértő! Állítólag 2017-től a lakás bérbeadásra tételes, négyzetméterenként 1500 Ft fix adó fog vonatkozni. A kérdésem az lenne, valóban van-e ilyen vagy hasonló tervezet? Ha igen, akkor a válaszadás időpontjában milyen állapotban van ez a terv, illetve hogy ez egy teljes mértékben új adónem, vagy a személyi jövedelemadó hatálya alatt egy speciális adómérték lenne? Köszönöm a választ!
Katás kismama Kérdés
Tisztelt Szakértő! Élő, heti 40 órás munkaviszonyában fizetés nélküli szabadságon, gyeden lévő kismama katás egyéni vállalkozást indít. Kérdésem, hogy másodállású kisadózónak minősül-e és így elegendő-e a 25 ezer forintos tételes adót megfizetnie mindaddig, amíg munkaviszonya meg nem szűnik? Mi a helyzet, ha gyest fog kapni és közben a munkaviszony megszűnik? Segítségét köszönöm!
Kifizetők, itt az idő! Ezeket kell jelenteni a NAV-nak a katásokról Cikk
A katás számláját befogadó vállalkozásoknak a tárgyévet követő év március 31-éig adatot kell szolgáltatniuk az állami adóhatóság részére.
Induló katás vállalkozás iparűzési adója: így kell bevallani, megfizetni Cikk
Hogyan kell nyilatkozni az iparűzési adóról, és mikor kell azt megfizetni egy induló katás vállalkozásnak? – kérdezte olvasónk. Szipszer Tamás szakértőnk válaszolt.
Kata gyed mellett Kérdés
Kata gyed mellett: mit kell befizetni? Adózóna 2012.12.01., 15:24 Frissítve: 2012.12.06., 14:33 1 Van egy egyéni vállalkozó, aki jelenleg gyeden van, és az egyéni vállalkozása alanyimentes 2012-ben is és 2013-ben is az marad. Választaná ezt az új adót, a katát január elsejétől. Mivel gyeden van és még lesz is egy darabig, majd utána gyesen, így mentesül a tételes adó fizetése alól, vagyis sem a 25 ezere forintot sem az 50 ezer forintot nem kell megfizetnie. Van alkalmazott, tehát a feladatot el tudja látni. Ő utána megfizeti és be is vallja a járulékokat. Mivel alanyimentes, így áfát jövőre nem fizet. Nem fog 6 milliónál többet számlázni az egyéni vállalkozás, így nem kell a 40 százalékos adót megfizetnie a határ feletti részre. Na de mit fizet akkor az egyéni vállalkozás után? Szolnoki Béla, adótanácsadó válaszol. Szeretnék hivatkozni erre a cikkre rám teljesen illik a fenti kérés, csak én másodállású egyéni vállalkozó vagyok gyed, gyes mellett. Alkalmazott dolgozik, van 6 millió alatti árbevételem. A NAV szerint 40 százalékos kata fizetési kötelezettségem keletkezett. Igazuk van-e, ha igen, hogyan lehetne tételes katát megfizetni visszamenőleg. Esetleg kilépni a katából, ekkora adót nem tudok megfizetni. Várom válaszát.
Katások figyelem! Ezt érdemes mérlegelni Cikk
A kisadózó vállalkozások által választható magasabb összegű tételes adó fizetésének lehetőségéről jelentetett meg tájékoztatót a NAV.
Vonzóbb lesz 2014-től a kata Cikk
Hogyan módosul a főállású katás fogalma, miként változik a kisadózók adminisztrációja, mekkora lesz a választható magasabb tételes adó? Összefoglaltuk a parlamenti zárószavazás előtt álló 2014-es adóváltozások katásokra vonatkozó új és átírt szabályait.
Ezt kell tennie a katásnak, ha többet számláz, mint havi 1 millió forint Cikk
Hogyan kell jelenteni a Nemzeti Adóhivatal felé, ha egymillió forintot meghaladja a katásnak havonta fizetett összeg? Amennyiben többet számláz a katás, mint évi 6 millió forint, be kell lépnie az áfakörbe? Olvasói kérdésre az Adózóna szakértői válaszolnak.
Ezek a nyugdíjszabályok vonatkoznak a katás vállalkozóra Szakértői Kommentár
A kisadózó vállalkozások tételes adójáról és a kisvállalati adóról szóló törvénykapcsán felmerül értelmezési kérdéseket vesszük sorra.
KATA és az IPA Cikk
Mennyi járulékot fizet a KATA-s vállalkozó? Olvasói kérdésre, az Adózóna szakértője válaszol.
Eva, kata, kiva: kinek, melyiket célszerű választania? Cikk
Sokaknak már december végéig dönteni kell (de a katára áttérőknek jövőre évközben is lehet) , milyen adózási formát válasszanak. A választás akkor könnyű, ha egyértelmű. Az én határozott véleményem a következő: kiva még véletlenül se! Hatmilliós alatti bevételnél eva nem! Hatmillió alatti bevételnél, az egyéni vállalkozónak alanyi adómenetességgel a kata gondolkodás nélkül: igen!
Változtak a KATA és a KIVA feltételei Szakértői Kommentár
Az egyes adótörvények és az azzal összefüggő egyéb törvények módosításáról szóló T/8750. számú törvényjavaslatról november 19-én döntött Országgyűlés. Bár még hatályba sem lépett, mégis több ponton módosultak a jövőre bevezetett új kisvállalkozói adónemek feltételei. Így talán megismerhetjük a végleges kisvállalati adót (Kiva) és a kisadózók tételes átalányadóját (Kata). Aki ezeket választja jövőre, annak alig több, mint egy hónapja marad a döntésre és bejelentkezésre. A következőkben röviden ismertetjük, hogy mi is változott november 19-én.
Kisvállkozó tételes adója és kft. -ben személyes közreműködés Kérdés
Ha mint egyéni vállkozó választom a kisvállkozók tételes adóját, megfizetem a havi 50 ezer forintot, azzal kiváltom, hogy a Kft-ben, ahol személyesen közreműködöm, ne kelljen legalább a minimálbér után járulékot fizetnem?