1217 találat a(z) táppénz cimkére

Köztisztviselőként sajnos 45 napja betegállományban vagyok Kérdés

Jár-e táppénz? Kérdés

Gyes és táppénz Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy munkavállaló, aki eddig gyeden volt, de hamarosan gyesen lesz, és kiderült, hogy ismét várandós, jogosult-e táppénzre? Válaszát köszönöm!

Táppénz egyéves időtartamának számítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk 2006.05.01-től van alkalmazásban társaságunknál, 2019. 07.01-től keresőképtelen lett, betegszabadságát kimerítette, és utána folyamatosan táppénzt kapott. Elindította a rokkantsági ellátásra való jogosultság megállapításának eljárását, így 2019. 10.29-től keresőképes lett arra az 1 napra, amelyen egyébként nem dolgozott, hanem igazolt, fizetett távollétnek lett leszámfejtve. 2019. 10.30-tól újra keresőképtelen lett, és újra táppénzt folyósítanak részére. A keresőképtelensége azóta is fennáll. 2019. 11.01-től a 40 órás munkaideje heti 20 órás munkaidőre változott, közös megegyezéssel. A kérdésem, hogy melyik időponttól kell számítani a maximum egyéves táppénz időszakát, 2019. július 1-től vagy az "újra" kezdéstől, 2019. 10.30-tól? Valamint, mivel a cégünk nem tudja tovább foglalkoztatni a megváltozott egészségi állapota miatt, nem tudunk olyan munkakört felajánlani, így ebben az esetben jár a munkavállalónak a felmondási idő és a végkielégítés? A kérdésben említettem, hogy 2019. november 1-től 20 órás lett a munkaviszonya és az alapbére is a felére csökkent, amennyiben jár a munkavállalónak a végkielégítés és a felmondási idő, akkor ezen juttatásokat a már csökkentett alapbérrel, illetve távolléti díjjal kell számítani? Válaszát köszönöm! Tisztelettel!

Táppénz állásidő alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vendéglátással foglalkozó kft. jelenleg nem tud tevékenységet végezni a vírushelyzet miatt, a vendéglátó egység zárva tart, dolgozóit nem bocsátotta el, közös megállapodás szerint állásidőt fizet nekik, melynek keretében a dolgozók az alapbérük 50%-át kapják meg, és nem kell bejárni dolgozniuk. Az egyik dolgozó bejelentette, hogy táppénzen van (nem a vírus miatt). Az a kérdésünk, hogy ebben az esetben is ugyanazokkal a szabályokkal kell a táppénzt igényelni, mintha a dolgozó munkát végezne? Jár a 15 nap betegszabadság, és azt követően a táppénzigényt be lehet adni az illetékes szervnek (nem kifizetőhely)? Ha igen, akkor a betegszabadság alapja az 50%-os alapbér, amit jelenleg kap a dolgozó, és annak a 70%-át kapja a dolgozó?

Fizetés nélküli szabadságon lévő dolgozó utólag hoz táppénzes papírt Kérdés

Március 23-ától 31-éig a dolgozó fizetés nélküli szabadságon volt. Most utólag hozott táppénzes papírt, ahol március 23-ától a mai napig betegállományban van. A 15 nap betegszabadság elszámolásánál javítani kell-e a márciusi bért és járulékot? Vagy úgy kell tekinteni, hogy mivel szünetelt a biztosítása, a betegszabadságot 0 forintban kell elszámolni a fizetés nélküli szabadság idejére? Vagy a betegszabadság a fizetés nélküli szabadság lejárta utáni naptól kezdődik? Várom válaszukat. Üdvözlettel: Majercsik Mária, Mazsa Bt.

Veszélyeztett terhesség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás vállalkozó az emelt összegű befizetést választotta márciustól, de közben terhes lett. A baba decemberre várható. Ha veszélyeztett terhesként táppénzre írják ki, akkor ebben az esetben mi lesz a csed alapja? Köszönöm a választ.

Táppénz 1 év után Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkavállaló súlyos betegség kapcsán 1 évig táppénzen volt, 80%-os rokkantsági fokot állapítottak meg nála, így az egy év táppénz lejártával fizetés nélküli szabadságot kért egy napra és kérte a rokkantsági járadék megállapítását a tb-nél, majd munkára jelentkezett. Kérdésem az, hogy amennyiben munkába áll, jogosult lesz-e újra táppénzre, ha igen a munkáltatónak újra fizetni kell-e a táppénzharmadot? Köteles-e a munkáltató az eredeti munkakörben és munkaidőben tovább foglalkoztatni? A munkaalkalmassági vizsgálatot el kell-e végezni munkába állás előtt (figyelembe véve a járványidőszakot is)? Köszönöm válaszát.

Csed munkaviszony megszűnése után Kérdés

Tisztelt Szakértő! A dolgozó határozott idejű munkaviszonya 2020.04.30-án véget ér, kezdete 2018.02.01. volt. Kisbabát vár, április 1-jétől a munkáltatójánál csecsemőgondozási díj és gyermekgondozási díj együttes igénylése nyomtatványon igényelte az ellátást. A szülés várható ideje 04. 21. Ugyanakkor mezőgazdasági őstermelő is, a csed lejáratáig keresőtevékenységet nem folytatna. Kérdésem, mi a teendő májustól? Kaphatja tovább a csecsemőgondozási díjat? Őstermelőként is be kell adnia az igénybejelentést táppénz, csecsemőgondozási díj, gyermekgondozási díj igényléséhez? Be kell jelentkeznie főfoglalkozású őstermelőnek hogy biztosított maradjon? Előre is köszönöm a válaszát

Katás vállalkozó alkalmi munkavállalója táppénz alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Táppénzen lévő katás vállalkozó (könyvelő) foglalkoztathat-e a táppénz alatt alkalmi munkavállalót, aki helyette a határidős bevallásokat beadja a vállalkozó ügyfélkapuján keresztül, mivel a NAV-nál neki van a cégekhez regisztrációja? Jól gondolom, hogy számlát az alkalmi munkavállaló sem állíthat ki a vállalkozó nevében a táppénz időszaka alatt, mivel ez idő alatt nem tehet szert bevételre? Válaszát előre is köszönöm! Üdvözlettel: MÁ

Táppénz felmondási idő alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő kérdésemre szeretnék választ kapni. A dolgozó 2020.03.31-ével közös megegyezéssel megszüntette a munkaviszonyát, azonban 03.23-án megbetegedett, és jelenleg is beteg. Az új munkaviszonya 2020.04.01-ével létrejött, de még mindig beteg. Ebben az esetben a táppénz hogyan jár, és mi a teendő? Köszönöm válaszát. Tisztelettel: Péter Józsefné.

Kijárási korlátozás alatt táppénz Kérdés

Tisztelt dr. Radics Zsuzsanna. Olvasva a cikkét (https://adozona.hu/koronavirus_jarvany/Kinek_mikor_jar_tappenz_karanten_idejen_64221D), az lenne a kérdésem, hogy a mától bevezetett kijárási korlátozás után nem lehet-e igénybevenni a munkavállalóknak a táppénzt, hiszen a vállalkozás (jelen esetben optika) nem tartozik azon körbe, melynek engedélye lenne működni 15 óra után? Tehát ha az emberek/vevők csak munkába mehetnek, mely 15 óráig tart, és utána máshova nem mehetnek, így nem mehetnek el mást vásárolni, csak a kivételek között felsorolt boltokba (jelen esetben az optika nem tartozik a kivételek közé). Tehát keresőképtelenség miatt nem lehet a munkavállalókat kiíratni a háziorvossal 7-es (vagy bármely más) kóddal? Előre is köszönöm a válaszát: FB

Karantén: kinek, mikor jár táppénz? Cikk

Egészségügyi veszélyhelyzetben gyakran felmerülő kérdések – egyebek mellett –, hogy kaphat-e táppénzt a karanténban lévő, egyébként még igazoltan nem beteg személy, hogyan nyújtható be a keresőképtelenségi igazolás személyes kapcsolattartás hiányában, és miként forduljanak a háziorvoshoz a betegek légúti fertőzési tünetek esetén.

Ilyen következményekkel jár a fellebbezés megszűnése a társadalombiztosítási ügyekben Cikk

2020. március 1-jével számos hatósági ügyben – beleértve a nyugdíj, és egészségbiztosítási hatósági ügyeket is – megszűnt a hatósági határozatok elleni fellebbezés, azaz megszűnt a közigazgatáson belüli jogorvoslati jog, erre tekintettel 2020. március 1-jétől a jogorvoslatra csak közigazgatási perben kerülhet sor. Mit is jelent ez a gyakorlatban? Az alábbi cikkben erre kérdésre vonatkozóan keressük a választ.

Táppénz szünetelés alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó 2020. február 27-én kórházba került, március 1-jétől vállalkozói tevékenységét sajnos betegségére való tekintettel szüneteltetnie kellett. Egészségügyi szolgáltatási járulék bejelentési kötelezettségének eleget tett. Kérdésem az lenne, hogy táppénzre jogosult-e, valamint a kórházi ellátása így rendezett-e?Köszönettel: Fazekasné

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink